Bloggers RE

10 KNÍH PRE BABY, KTORÉ SI MUSÍTE PREČÍTAŤ


Čítanie je spôsob, ako si rozšíriť myseľ, naplniť srdce a ujsť do sveta fantázie. V minulom článku som vám predstavila 10 klasických diel. V dnešnom článku som vybrala knihy napísané ženami pre ženy, pretože tieto knihy sa venujú rôznym témam a výzvam, ktorými si my ženy prechádzame a ktorým čelíme.

You Do You – Sarah Knight

Sarah Knight píše tak, ako jej jazyk narástol. A aj v tejto knihe píše o svojich chybách a rozpakoch, aby poukázala na to, že nikto nie je dokonalí a nikdy nebude všetko v poriadku. V knihe nám odkazuje, aby sme sa mali povzbudzovali, a aj keď mame “ups and downs”, vždy by sme mali vstať a držať hlavu hore. 

Velké kúzlo – Elizabeth Gilbertová

Autorka knihy “Eat, Pray, Love” vás v tejto knihe motivuje k tomu, aby ste objavili to, čo vás robí šťastnými, a aby ste dokázali čeliť tomu, čoho sa bojíte.

Year of Yes – Shonda Rhimes

Shonda sa rozhodla zaexperimentovať. V knihe odhaľuje to, ako hovoriť “áno” zmenilo jej život – a ako môže zmeniť aj ten náš. 

Becoming – Michelle Obama

Michelle pozýva čitateľov do svojho sveta – od jej detstva, cez materstvo, prácu až po roky pôsobenia vo funkcii výkonnej rady. Knihu sa oplatí prečítať už len preto, aká je Michelle sympatická.

Bare – Susan Hyatt

Tato kniha je pre všetky ženy, ktoré sa chcú o seba dokonale postarať, zlepšiť si duševné, ale aj fyzické zdravie, vybudovať si dôveru a cítiť sa pri tom fajn. No proste stať sa lepšou verziou samých seba! 

Všetci by sme mali byť feministkami – Chimamanda Ngozi Adichie

Čo znamená feminizmus? Chimamanda Ngozi Adichie opisuje jej definíciu feminizmu 21. storočia a povzbudzuje k tomu, aby sme sa nebáli byť feministkami. 

The Self-Love Experiment – Shannon Kaiser

Kniha o malých zmenách, ktoré prinesú veľké výsledky.

Čím starší, tím lepší, ale starší – Sophie Mas a Caroline de Maigret

… alebo Older, but better, but older. Ak ste čítali “How to be a Parisian”, tak si obľúbite aj tuto knihu. Sophie a Caroline si servítky určite neberú a píšu tak, ako keby sedeli niekde s kamarátkou na káve. 

Minimal (How to simplify your life and live sustainably) – Madeleine Olivia

Madeleine sledujem na YouTube. Je to vegánka, snaží sa žiť minimalisticky a “zero-waste” a o tom je aj jej kniha. 

Good Night Stories for Rebel Girls – Elena Favilli a Francesca Cavallo

Príbehy stovky inšpiratívnych žien, ktoré zmenili svet.

Tak čo, baby? Ste pripravené zababušiť sa do deky so skvelou knihou, ktorá vás inšpiruje a motivuje? Na ktorú knihu sa tešíte?


Dominika Blchová

Article & Interview Editor and Social Media Manager

1 komentář

  • Já úplně nevím, jestli jsem u většiny knih pro ženy cílovka, protože jsem vlastně docela divná a spoustá ženských témat mi je cizí. Ale na mém to read listu je určitě Becoming od Michelle Obama. 🙂

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI