Už si delší dobu pohráváte s myšlenkou, že se vydáte na jazykový kurz? Mám pro vás pár tipů, které mi usnadnily měsíční pobyt v zahraničí. Třeba se budou hodit i vám!

KNÍŽKA

Může se stát, že si na nové škole hned nenajdete přátele a prvních pár dní zbydete sami na sebe. Přesně pro tyhle případy s sebou vozím nejlepšího společníka na cestování – knížku! Kamarádů jsem si už naštěstí našla spoustu, ale i tak se někdy stane, že nemám plány na odpoledne a nezbývá vám mi nic jiného, než sebou hodit na pláž a číst si.

Všem moc doporučuju Patrika Hartla a Radku Třeštíkovou, ti nikdy nezklamou!

BLOG

Minulý rok v Chesteru byl pro mě impulsem pro založení blogu. Chtěla jsem si někam zapsat všechny své pocity, vzpomínky a sdílet fotky. Blogování mě chytlo a už to bude rok, co na blog přidávám články o všem, co mi přijde pod ruku. Může se stát, že svými zážitky z cest někoho inspirujete a motivujete k tomu, aby také někam vyrazil.

A víte, co je na blogu nejlepší? Místo několika e-mailů můžete svým tetičkám, babičkám, rodičům, kamarádům a známým poslat jeden společný link. A je to!

INSTAGRAM A WHATSAPP

Žijeme v době sociálních sítí. Co se nedohodne na jazykovce, to se dohání přes WhatsApp. A pokud nemáš Instagram, jako bys tu nebyl!

Ve škole se všichni jen tak „otrkají“, ale výsledné plány většinou vznikají právě na sociálních sítích. Výhodou dnešní doby je možnost sdílet polohu, naplánovat trasu, zachytit momenty, vytvořit společný chat a poslat fotky třeba až na druhý konec světa. Důležité je vědět, kdy telefon včas odložit a bavit se face-to-face!

MAPY

Už jste někdy přijeli do neznáma a věděli kudy kam? Já taky ne.

Pro všechny případy mám v telefonu stažené offline mapy (doporučuji Mapy.cz), kde si můžete předem naplánovat trasu a pak se už jen vydat prozkoumávat okolí!

PODCASTY

Často se chodím procházet je tak sama po okolí. Poznávám nová místa, kochám se výhledy, šmejdím po obchodech a užívám si klidu. Dnes ráno jsem se vydala do vedlejšího města, kde jsem měla schůzku s mojí kamarádkou z Litvy. Samota mi nevadí, při procházkách si krásně pročistím hlavu a protřídím myšlenky, ale občas není nad to si poslechnout češtinu a pustit si jeden z mých oblíbených podcastů! Dnes mi dělala společnost Adél Nejedlá, ale ráda bych vám doporučila i Terezu in Oslo, The Coffee-chic podcast od Valentýny, Čas kávičky s Verčou Emčou, The Healthy Tapes od Lucky Minarove, nebo TEAden od Sandry Richterové – ty nikdy nezklamou!

MOBILNÍ DATA

Patřím mezi tu malou skupinku lidí, kteří v Česku data nevyužívají. Instagram a Messenger zkontroluji doma a venku už jen maximálně telefonuji a posílám zprávy. V zahraničí je to ale vždycky jiné a já si myslím, že se určitě hodí si pár dat přikoupit, protože ani v dnešní době není Wi-Fi na každém rohu. Tedy alespoň na Maltě. Několikrát jsem se v místních uličkách ztratila a nemohla najít cestu zpět, natož kamarádku, se kterou jsem si smluvila sraz. Internet mě pokaždé zachránil!

Na závěr bych nejspíš měla napsat nějaké klišé, jako je třeba dobrá nálada, ale myslím si, že nejdůležitější je nebát se vystoupit ze své komfortní zóny, seznamovat se, ptát se kolemjdoucích, když nevíte kudy kam, prozkoumávat okolí, nebát se změn, riskovat a užívat si nové zážitky jak jen to jde!


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here