Bloggers RE

12-DŇOVÁ VÝZVA NA ZVÝŠENIE VAŠEJ PRODUKTIVITY


Túžite žiť váš život podľa vašich snov, ale doteraz ste neurobili žiaden pokrok? Život je zmena, a ak ste doteraz nič pre splnenie vašich snov neurobili, teraz je ten správny čas. Nasledujúcich 12 dní a 12 krokov by vám mali pomôcť zvýšiť vašu produktivitu a využiť každý deň na dosiahnutie vašich cieľov! Poďme na to!

1. DEŇ: VSTÁVAJTE ASPOŇ O 15 MINÚT SKÔR

Úspešní ľudia vstávajú skôr. Vaša myseľ je už v skorých hodinách v strehu. Tým, že vstanete skôr, môžete vybaviť veci v kľude. Poprípade tých par minút, kedy si privstanete, môžete využiť na cvičenie, meditáciu alebo rýchlu prechádzku.

2. DEŇ: VYPLNITE SI VÁŠ PRACOVNÝ PRIESTOR MOTIVAČNÝMI CITÁTMI

Motivačné citáty umiestnite na váš počítač, na telefón alebo si môžete nejaký vytlačiť, prilepiť na stenu, na nástenku a na váš stôl. Obklopenie sa motivačnými citátmi vás nakopne ku viac produktivite. Aby vás neomrzeli, meňte ich každé 2-3 týždne.

3. DEŇ: NESTRÁCAJTE MOTIVÁCIU

Aj napriek tomu, že to, čo robíme, milujeme, môže sa stať, že sme zrazu nemotivovaní či neinšpirovaní. Preto analyzujte, prečo je to tak. Aké výhody vám prinesie to, keď splníte úlohy? Ako sa cítite? Kam smerujete? Oddýchnite si a naberte druhy dych!

4. DEŇ: PREHODNOŤTE SVOJE CIELE

Zhodnoťte svoje týždenné a denné úlohy za posledné 2-3 týždne. Nevládzete? Dokončili ste všetko, čo ste chceli? Využite tento čas na pre triedenie úloh vo vašom diári. Pridajte alebo vylúčte nereálne úlohy a povinnosti. To vám pomôže zefektívniť si váš deň ešte viac! 

5. DEŇ: DOPRAJTE SI VIAC SPÁNKU

Spánok pomáha mozgu zresetovať sa. Deficit spánku naopak bráni produktivite, obmedzuje koncentráciu a spomaľuje rozhodnutia. Snažte sa dosiahnuť aspoň 7-8 hodín spánku.

6. DEŇ: ASPON 30 MINÚT CVIČENIA DENNE

Je zbytočné tráviť hodiny v telocvični len preto, aby ste videli zmenu. Na začiatok vám stačí 30 minút chôdzi alebo behu každý deň, postupne môžete aktivitu zvyšovať. Pridaním denného cvičenia (podľa vášho gusta) bude vaša myseľ čistejšia a zvýšite vašu produktivitu. 

7. DEŇ: NAPLÁNUJTE SI PRESTÁVKY CEZ VÁŠ PRACOVNY DEŇ

Aby ste sa vyhli burn-outu a vyčerpanosti v práci, vedome si plánujte prestávky po celý deň. Dajte odpočinok vašim očiam a aj vášmu mozgu. 

8. DEŇ: ZAMERAJTE SA IBA NA JEDNÚ ÚLOHU

Zameranie sa a robte iba jednu úlohu, obmedzí to vaše rozptýlenie. Zameraním sa na príliš veľa úloh naraz znižuje efektivitu a kvalitu práce.

9. DEŇ: VYTVÁRAJTE SI CIELE NA MESIAC A TÝŽDEŇ

Ciele sa dajú dosiahnuť ľahšie, keď sa ich rozdelíte. Ak máte veľký ciel’ na tento rok, rozdeľte si ho na jednotlivé kroky počas nasledujúcich mesiacov. Jednotlivé ciele pre každý mesiac si zapíšte do plánovača. To iste platí o vašich týždenných cieľoch. 

10. DEŇ: UPRACTE SI VÁŠ PRACOVNÝ PRIESTOR

Neporiadok na vašich pracovných priestoroch vedie k stresu, pretože je oveľa ťažšie nájsť potrebné veci. Nepriehľadný stôl tiež vyzerá neprofesionálne. Miesto, kde pracujete by vám malo robiť radosť.

11. DEŇ: VYPNITE SI TELEFÓN

Počas vykonávania práce si vypnite telefón alebo aspoň zvuk. Neustále bzučanie a zvonenie telefónu vás bude zbytočne rušiť a neustále lákať kontrolovať ho. Kontrola telefónu vám uberá na kvalite práce.

12. DEŇ: VYTVORTE SI ZOZNAM ÚLOH NA NASLEDUJÚCI DEŇ

Na konci pracovného dňa alebo večer si naplánujte úlohy a vaše plány na nasledujúci deň. Príprava vám ráno poskytne čas na to, aby ste sa psychicky pripravili na svoj deň a nie, aby si deň ešte len začali plánovať.

Dúfam, že dodržanie týchto jednoduchých krokov vás namotivuje a zvýši vašu produktivitu. Dajte nám určite vedieť, ako ste výzvu zvládli, v čom ste sa zlepšili a čo vám naopak robilo ťažkosti!


Dominika Blchová

Interview & Article Editor at @bloggersre //@influencedot
💯 #vegan 🍓 🥕
*simple living soul*
🧘‍♀️ Sustainability
🍃 Low Waster
🐶Doggy-mom
.
SK🇸🇰/ currently CH 🇨🇭

Přidat komentář

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X