Bloggers RE

13 DŮVODŮ PROČ NAVŠTÍVIT OSTROV ZAKYNTHOS

Řecký ostrov Zakynthos v Jónském moři je turisticky vyhledávaná destinace. Máte ho na seznamu míst, která chcete navštívit? Jistě máte v plánu udělat si insta fotku na vyhlídce na slavnou pláž Navagio. Co dalšího byste na ostrově neměli minout?

Mizithres

Druhá nejznámější vyhlídka ostrova (hned po Navagiu). Dvě skály v moři pojmenované podle sýra Mizithra. Směřujte na poloostrov Keri k taverně Lighthouse, u které se tyčí největší řecká vlajka světa. Tu ovšem uvidíte pouze pokud nebude větrno. Na vyhlídku do taverny smějí jen její hosté. Krásný pohled se vám naskytne ale i o kousek dál.

Pláž Agios Nikolaos

Písčitá pláž Agios Nikolaos na poloostrově Vasilikos stojí za návštěvu rozhodně více než známější sousední Banana beach. Můžete zde relaxovat v trendy beach baru nebo si užít vodní sporty, včetně potápění. Za povšimnutí stojí také místní kostelíček postavený v řeckém ostrovním stylu.

Agalas

Top místo na pozorování západu slunce. Výhodou je, že sem jezdí méně turistů než na známější vyhlídky Keri nebo Kampi. Tradiční vesnička, výhled na zelené kopce, jeskyně Damianos a stejnojmenná taverna – Cave Damianos. Větší romantiku si neumíte představit.

Plakaki

Jedno z nejkrásnějších a nejskrytějších míst na Zakynthosu. Možná je to proto, že zde nefunguje navigace nebo mobilní síť. Je to fyzicky náročný výlet (zejména cesta zpátky nahoru) a najít tu cestičku dá zabrat. Ale kdo hledá, najde ráj.

Bochali

Zříceninu benátského hradu nutně navštívit nemusíte. Přímo pod ní je ale ideální místo na kávu či snídani s krásným výhledem. Doporučuji se zatoulat do uliček v hlavním městě Zakynthos, které leží přímo pod vyhlídkou, najít schody do nebe a udělat si výšlap. Za ta panoramata to stojí.

Korakonisi

Ke Korakonisi vede 7 kilometrů serpentin. Poslední úsek je třeba jít pěšky – a není to jednoduchý sestup. Pokud nejsou velké vlny, vykoupejte se na tomto magickém místě. Jen neplavte moc daleko – je tam velká hloubka a mořské proudy.

Národní mořský park

Zakynthoským maskotem je želva Caretta caretta. Jejich pozorování rozhodně nesmíte vynechat. Pronajměte si soukromou loďku, půjčte si šlapadlo nebo vezměte paddle boardy. Ale hlavně si zjistěte, jak se zodpovědně chovat v Národním mořském parku. Kromě želv je zde spousta dalších chráněných rostlin a živočichů.

Modré jeskyně

Další velmi známý spot – Modré Jeskyně v oblasti Skinari (přístav Agios Nikolaos). Nenechte se zmást, jeskyní jsou kolem celého Zakynthosu stovky. Za vidění stojí také ty v okolí Keri nebo přístavu Porto Vromi. Stačí jen vyrazit do jednoho z přístavů a domluvit si loďku. Na Keri si ji můžete půjčit sami. Do severních oblastí ostrova vás pustí pouze s kapitánem či kapitánskými zkouškami.

Skinari

Severní mys Zakynthosu. Od majáku je krásný výhled na největší jónský ostrov Kefalonia. O kousek dál stojí dva větrné mlýny, od kterých vedou schody až přímo do moře. Můžete se vykoupat kousek od Modrých Jeskyní (do těch nejbližších doplavete).

Gerakas

Další must-see pláž na poloostrově Vasilikos. Patří do Národního mořského parku. Najdete zde i informační centrum zasvěcené želvám. Malý tip – vyrazte sem mimo sezónu a mějte tak pláž se zajímavým útesem v pozadí téměř sami pro sebe.

Porto Limnionas

Ideální zátoka na šnorchlování je velmi fotogenická. Kdo ovšem chce větší klid bez davu turistů, zamíří na vedlejší zátoku Porto Roxa. Malý tip – u večeře v taverně si zde (v obou zátokách) můžete užít krásný západ slunce.

Anafonitria

Klášter Anafonitria z 15. století je nejstarší dochovaná stavba na ostrově. Antickou památku tedy nečekejte. Krásných klášterů je na Zakynthosu spousta. Nicméně v Anafonitrii se budete cítit skvěle, je tu silná energie. Ideální místo pro relaxaci.

Zátoka vraku Navagio

Záměrně nechávám největší lákadlo Zakynthosu na konec. Když se mluví o Řecku, nejčastěji se použije tato fotografie. Jedna z nejhezčích pláží světa. Z vyhlídky uděláte super insta fotky (ale hlavně nepadat). Pokud připlujete lodí, je to také zážitek. Jen počítejte s tím, že je zde více turistů než v Praze u Orloje. Podle tohoto článku je Navagio jedno z míst, které musíte vidět, než zemřete.

To rozhodně není všechno, co stojí za to na Zakynthosu vidět. Na tak malý ostrůvek je tu spousta zajímavých míst. Milovníci antických památek si asi vyberou jinou destinaci. Ale kdo má rád malebné zátoky, krásné pláže a zelenou přírodu, je to správná volba. Už jste na Zakynthosu byli? Jaké je to vaše nejoblíbenější místečko na ostrově?

Natálie Ripplová

Article Editor

Přidat komentář

.
.