Bloggers RE

15 VECÍ, KTORÝMI BY STE SA V ŽIVOTE NEMALI VIAC ZAOBERAŤ


Za život ste sa naučili na množstvo zlozvykov a začali sa svetu prispôsobovať rôznymi spôsobmi, kedy ste často robili to, o čom ste si mysleli, že je pre vás najlepšie, aj keď niekde v hĺbke duše viete, že to tak vôbec nebolo. Máte nereálne požiadavky, nie ste šťastní pokým nedosiahnete niečo, o čom ste presvedčení, že vás šťastnými urobí, aj keď to tak nakoniec nikdy nie je. Vaše dni sú jednoducho plné vecí, negatívnych a aj tých nie celkom správnych na to, aby ste im ďalej venovali pozornosť. Preto tu mám zoznam aspoň niekoľkých bodov, na ktoré by ste mali zabudnúť, lebo vás v živote brzdia. 

Prestaňte sa starať o to, čo sa stalo v minulosti. Je to predsa minulosť, už sa nikdy nevráti a jediné, čo môžete urobiť, je poučiť sa z nej a ísť ďalej. 

Potreba mať všetko pod kontrolou. Nikdy nebudete mať pod kontrolou úplne všetko, tak to je. Človek mieni, život mení. Občas sú situácie, ktoré neovplyvníme. A ak sa budete prehnane snažiť všetko ovládať, budete akurát tak v strese. 

Vzdajte sa myšlienky na perfektný život. Veď predsa, kto ho má perfektný? Nikto. Nech už tie fotky na Instagrame vyzerajú akokoľvek bezchybne, každý má svoje problémy. A nikdy nič nemôže byť na sto percent dokonalé. 

Nemajte strach z neznámeho. Ak sa budete večne báť skúšať nové veci, o veľa prídete. To, že niečo nepoznáte, nemusí nutne znamenať, že je to zlé. 

Nezdravé vzťahy. Máte “priateľov”, ktorí vám odoberajú energiu, cítite sa s nimi viac v strese ako obyčajne a prináša vám tento vzťah viac negatívnych vecí ako tých pozitívnych? Myslím, že je na mieste otázka: “Prečo je takýto človek stále v mojom živote?” 

Zbavte sa práce, ktorú neznášate. Život je príliš krátky na to, aby ste robili toľko vecí, ktoré nemáte radi. Ak vás vaša práca naozaj oberá o energiu, je nutné zamyslieť sa, čo by ste mohli zmeniť.

Neporovnávajte sa s ostatnými. Viete, že každý z nás je iný, má iné prednosti, a ak si stále budete vyčítať, že v niečom nie ste takí dobrí ako to dievča z práce, nie je možné, aby ste so sebou boli spokojní.

Vaše neistoty. Tie vás len spomaľujú a bránia vám byť takými, ako by ste byť mohli. Občas je lepšie riskovať. Mnohokrát by ste tým mohli veľa získať.

Starosti o to, čo si o vás ostatní myslia. Ale no tak, prečo by vám na tom malo záležať? Najhoršie je, keď sa riadite tým, aby ste sa pred úplne každým ukázali v tom najlepšom svetle.

Závislosť na sociálnych médiách. Nie vždy je v nich toľko pravdy, ako si myslíte. Hlavne si nemýľte váš skutočný život s tým online.

Ohováranie. Nemáte radi, keď o vás niekto klebetí, tak prečo by ste mali mať potrebu robiť to tiež.

Veci, ktoré vám neprinášajú úžitok ani radosť. Máte v byte niečo, čo tam len prekáža a ani poriadne neviete, prečo to ešte stále vlastníte? Trochu minimalizmu neuškodí. Zbavte sa všetkého, čo už nepotrebujete.

Snaha urobiť všetkých šťastnými. Nejde to. Nikdy nevyhoviete všetkým. Nie je vo vašich silách vyriešiť problémy všetkých. Zamerajte sa skôr na svoje vlastné.

Oblečenie, ktoré nenosíte. Už rok ste na sebe nemali tie šaty, o ktorých ste tvrdili, že ich určite využijete? Je čas dať ich preč.

A nakoniec, žiarlivosť. Čo dodať, nie je komu závidieť. Ako som povedala, každý niečo má a niečo nie, každý nejaký je aj nie je. Nerobí vám to dobre.

Veľa vecí sa mení, a aj ľudia sa menia, preto dúfam, že vás týchto pár slov nakopne a začnete skutočne premýšľať nad tým, že je čas ísť ďalej a pokúsiť sa pozrieť na život z iného uhla. A nie, nemusíte na to mať na sebe vysoké lodičky.


Veronika Borloková

Milujem kávu, umenie a filmové večery s popcornom. V budúcnosti by som chcela robiť čokoľvek kreatívne a veľa cestovať.

Přidat komentář

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X