Bloggers RE

21 VECÍ, KTORÉ MA ROBIA ŠŤASTNOU


Autor: Ivana Malikova, ivanxna.blogspot.sk

Keď práve čítate tieto riadky s najväčšou pravdepodobnosťou som už z Londýna na Slovensku a práve s rodinou absolvujem slávnostný obed. Pýtate sa prečo slávnostný? Je tu ešte jedna vec okrem nášho šťastného príletu domov, ktorú dnes oslavujeme. A tou sú moje narodeniny! Áno, práve dnes oslavujem svoje 21. narodeniny. Ak si spomínate na môj minuloročný narodeninový článok 20 vecí, ktoré som sa naučila za 20 rokov, tento článok sa bude niesť vo veľmi podobnom duchu. Dnes Vám totiž napíšem zoznam 21 vecí, ktoré ma robia šťastnou a k niektorým sa vyjadrím aj bližšie, tak dúfam, že to bude pre Vás zaujímavé čítanie.

HUDBA, KNIHY A DIVADLO

Hudbu mám naozaj veľmi rada a neviem si bez nej predstaviť deň.  O knihách som na tomto blogu písala už niekoľkokrát ale dnes ich musím spomenúť znova, pretože knihy ma naozaj robia šťastnou. Poznáte ten pocit, keď dočítate naozaj dobrú knihu? Áno, presne ten mi spôsobuje šťastie.

Nemôžem tvrdiť, že divadlo navštevujem často. Popravde, bola som tam naposledy asi pred dvoma rokmi zo strednej školy. Ale vždy som sa tam neuveriteľne tešila. Je to niečo úplne iné ako film, aj keď aj dobrý film ma dokáže potešiť, ale divadlo je divadlo. A tento rok si dám záväzok – ísť aspoň na jedno divadelné predstavenie.

RODINA A PRIATELIA

Myslím si, že čas strávený s rodinou nie je nikdy premrhaný. Som veľmi šťastná z toho, aké vzťahy medzi sebou máme a že sa dokážeme o všetkom porozprávať rovnako tak, ako si dokážeme zo seba robiť srandu.

Pri priateľoch si hovorím vždy jedno: “Nejde o kvantitu ale o kvalitu”. Nie som typ človeka, ktorý potrebuje mať okolo seba veľa priateľov, pokojne mi stačí jeden, ak je to ten pravý, s ktorým sa dokážem porozprávať a zdieľať všetky svoje myšlienky bez toho, aby som sa bála, čo si o mne pomyslí.

ŠTRIKOVANIE

Niekto si môže pomyslieť, že štrikovanie je vec dávno zabudnutá ešte v časoch našich starých mám. Aj ja som si to myslela, až kým som si minulý rok nepovedala, že to skúsim. A odvtedy som si to zamilovala a som vždy veľmi šťastná, keď dokončím šál alebo čiapku a hotovú vec držím vo vlastných rukách. Určite neviem robiť také veci, ako niektoré iné šikovné ženy, takže na svetre sa ešte vôbec nechytám, ale určite príde čas aj na ne.

V tom istom čase, ako som sa učila štrikovať, naučila som sa aj háčkovať, ale to štrikovanie ma baví viac.

VŠETKO, ČO SA ROBÍ V NEDEĽU – SPÁNOK, LEŇOŠENIE, OBEDY S RODINOU A “HOME” SPA

Jednoduchá taká tá nedeľná klasika, kedy si môžete dlho pospať, v podstate nič nerobiť alebo sa vybrať na rodinný obed pri nejakej slávnostnej príležitosti. To všetko ma robí šťastnou.

Veľmi rada mám aj tie chvíle “domáceho spa”, kedy najprv absolvujete dlhú teplú vaňu, umyjete si vlasy, aplikujete si na ne všetky možné masky a balzamy a postaráte sa o svoju pleť ako v tom najlepšom kozmetickom salóne. Najprv peeling, potom čistiaci gél, vyživujúca maska a samozrejme aj nejaký ten krém.

JEDLO, KÁVA A VÍNO

K týmto trom veciam netreba veľa písať. Proste dobré jedlo, dobrá káva a dobré víno sú zárukou môjho nekonečného šťastia.

Mám rada jedlo, veľmi veľmi rada. Každý kto ma pozná to potvrdí bez najmenších problémov. Som šťastná, keď jem kvalitný burger, keď v kine dostanem nachos, ktoré nie sú suché ale najviac šťastnou ma robia dobré a farebné raňajky, pretože práve tie sa v mojom jedálničku nenachádzajú až tak často.

OBĽÚBENÝ OUTFIT, UPRAVENÉ NECHTY A VLASY, DOBRÝ MAKE-UP

V podstate všetky tie dievčenské veci. Som šťastná, keď jednoducho vyzerám dobre. Alebo aspoň sa tak cítim. To znamená, že mám upravené nechty a vlasy, na tvári pekný a kvalitne spravený make-up a to najdôležitejšie – obľúbený outfit.

Obľúbených outfitov mám viac a vždy záleží na tom, kam sa chystám. Ak si mám obliecť niečo pohodlné, určite zvolím bavlnené tričko, skinny džínsy a klasické čierne conversky. Ak to má byť niečo slušné, v teplom počasí si rada oblečiem šaty a opätky. Keď je chladnejšie, k opätkom zvolím trochu voľnejšie čierne nohavice, top a ako tak rozmýšľam, mala by som si zadovážiť nejaké to sako, ktoré mi v mojich predstavách momentálne chýba.

POČASIE, HOKEJ A PEKNÉ MIESTA

Asi si poviete, prečo som práve tieto tri veci zhrnula do jedného bodu. Sú to totižto veci, ktoré ma s istotou dostanú z mojej izby a prinútia ma opustiť moju posteľ. Už viac krát som spomínala, že leto a zimu moc nemusím a radšej mám prechodné obdobia – jar a jeseň. Hokej je vecou, ku ktorej ma priviedol môj bratranec a na väčšinu zápasov chodím práve s ním. Je to pre mňa veľký relax, dokážem sa tam odreagovať a “vypnúť”. A veľmi šťastnou ma robia aj pekné miesta. Je jedno, či sa nachádzajú niekde blízko, alebo niekde úplne ďaleko. Každé pekné miesto ma dokáže potešiť.

TENTO BLOG

Čo by to bol článok o veciach, ktoré ma robia šťastnou, keby som nespomenula toto miesto. Tento blog mám od apríla 2016, takže prednedávnom oslávil svoje 2. narodeniny. Už dva roky sa venujem tomuto miestu, aj keď nie tak pravidelne a často, ako by som chcela, ale je to miesto, vďaka ktorému stále niečo tvorím, musím premýšľať nad tým, aký ďalší článok pripravím a tak ma stále niečim “zamestnáva”. Stále je to pre mňa iba “hobby”, ale určite budem rada, ak sa v budúcnosti posuniem na vyšší level. Ale bez ohľadu, či je to pre mňa koníček alebo zamestnanie, všetky Vaše komentáre a ohlasy ma robia naozaj veľmi šťastnou a som vďačná za každú jednu Vašu interakciu smerom k blogu, pretože viem, že to nie je samozrejmosť.


IVANNA THE BLOGGER

21. Slovakia. blogger at #ivannatheblogger interviewer at @influencersre

Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram