Terezka není pouze velmi šikovná blogerka a youtuberka. Je i certifikovaná make-up artistka a my nevíme, který její look milujeme víc! Jak se k líčení dostala, o kráse, o tom, jak ji vnímá nebo jaký je její životní sen? To vše v dnešním rozhovoru!

Víme, kdo je TChic, ale kdo je Tereza Bošinová? Je mezi těmi dvěma nějaký rozdíl?

Doufám, že ne! Snažím se i před kamerou chovat co nejpřirozeněji, nebojím se si ze sebe udělat legraci, ukázat se bez make-upu a přiznat, co se mi třeba v poslední době zrovna moc nepovedlo. Pravdou ale je, že ve skutečnosti toho tolik nenamluvím, kdyby kromě kamery byli v místnosti i všichni mí sledující, nevydala bych ze sebe nejspíš ani hlásku.

Ve tvých videích tě můžeme vidět vždy krásně nalíčenou a upravenou. Jsi ten typ ženy, která se líčí, i když jde jen s košem, nebo máš taky ty dny, kdy na nic nemáš chuť?  

Líčení mě moc baví, užívám si celý proces a samozřejmě i výsledek. Přiznám se, že v make-upu se zároveň i cítím prostě líp. Ale samozřejmě jsou dny, kdy buď záměrně dám pleti odpočinout, nebo jednoduše nemám na makeu-up vůbec náladu a vyrazím bez něj bez problému i mezi lidi. Učím se teď na státnice, takže předpokládám, že takových dnů bude teď jen a jen přibývat.

Víme o tobě, že nyní pokračuješ ve studiu psychologie v navazujícím magisterském studiu. Jak zvládáš studium tak náročného oboru skloubit s YouTube, blogem a rodinou s přáteli?

Měla bych asi říct, že je třeba si vše zorganizovat a dobře naplánovat. Což jsem někdy zvládala, ale mockrát jsem musela obětovat jedno nebo druhé. Ze začátku to byla hlavně rodina a přátelé, což jsem si naštěstí brzy uvědomila. Snažím se teď věnovat naplno všemu, ale postupně a soustředit se vždy jen na danou činnost, ať už je to natáčení, studium nebo setkání s blízkými. Nevyčítám si potom, že jsem myšlenkami jinde a nic nestíhám, takže ano, zapracovala jsem přece jen na organizaci času, což bylo potřeba, jelikož ke všemu teď přibyla ještě práce. Všechno mě ale moc baví (tedy až na učení, že) a jsem ráda, že mám pořád, co dělat!

Jak se vlastně zrodila myšlenka si založit YouTube? Byla jsi vždycky extrovert, nebo jsi s tím, předstoupit před kameru, musela bojovat?

Na YouTube jsem dřív chodila jen poslouchat písničky a občas zkouknout nějaký ten make-up tutoriál, podle kterého jsem se nalíčila třeba na ples. Vůbec jsem ale netušila, že se tomu někteří lidé soustavně věnují a mají své kanály, na která nahrávají videa pravidelně. A už vůbec by mě nenapadlo, že existuje i česká youtuberská scéna. Na tohle všechno jsem narazila úplnou náhodou, okamžitě jsem si to ale zamilovala a během týdne jsem měla natočená tři videa. Byla jsem před kamerou určitě nesvá, ale nestyděla jsem se, měla jsem radost, že můžu vše to, co mě baví, s někým sdílet.

Tvoje videa jsou hodně o líčení a módě. Zajímala ses o módu a líčení vždy? Jaký je tvůj největší módní a make-up “prohřešek”?

Ano, zájem o módu přišel určitě dřív, od malička jsem si vybírala své oblečení a už na základce v podstatě všem jako první představovala ty nejnovější trendy. Líčení jsem dřív moc neřešila, zajímat jsem se o ta začala až po založení svého kanálu, měla jsem v té době asi jeden štětec a netušila, co je to bronzer, takže jsem se vše učila opravdu od základů, a to hlavně z videí jiných youtuberek. Co se týká prohřešků, těch bylo především v líčení v minulosti víc než dost! Trendem třeba bylo si neodličovat řasenku, naopak si každý den jen přidat další vrstvu, kdo měl největší nános řasenky, a tím pádem nejvýraznější řasy, byl opravdu super cool! A když se podívám zpětně na svoje dřívější outfity, tak samozřejmě nevěřím svým očím, ale beru to tak, že se to tehdy prostě nosilo a nepřišlo mi to tak. Můj styl se ale určitě změnil, zakládám si teď hlavně na pohodlí a jednoduchosti.

Nedávno ses zúčastnila jedné soutěže krásy jako porotkyně. Jak ses k tomu dostala a jaké to bylo? Jaké to je porovnávat ženy mezi sebou podle krásy?

Ano, byla to skvělá zkušenost, zrovna před týdnem jsem si to zkusila znovu a další porotcování mě čeká i příští měsíc. A jak jsem se k tomu dostala? To bych také ráda věděla! Jednoho dne mi dorazil email, já na něj chvíli nevěřícně zírala a potom jsem hned souhlasila! Soutěž, o které se zmiňujete, ale není jen o kráse, tedy ne o té klasické. Přihlásit se do ní mohou ženy každého věku, všech velikostí, jednoduše účastnice nemusí splňovat žádné podmínky, což je mi sympatické. Jsem také ráda, že součástí večera jsou i rozhovory se soutěžícími a módní přehlídky, všechny je tak máme jako porotci šanci více poznat a posoudit i jejich pohybové schopnosti.

Co pro tebe vlastně slovo “krása” znamená? Co je podle tebe krásné?

Pokud bych měla hovořit o osobě, je to pro mě někdo, kdo je milý, příjemný a cítím se dobře v jeho blízkosti, ve které chci setrvat co nejdéle. Zároveň mě i něčím fascinuje, přitahuje a inspiruje. Krásná podle mě nemá jasně danou definici, a to je na ní… krásné. Krása se pro mě ukrývá totiž i v jedinečnosti a výjimečnosti. Něco podobného bychom mohli ale aplikovat i na neživé věci, ráda se takovými předměty obklopuji, prostředí je pro mě, jako pro kreativního člověka, také velmi důležité.

Díky svým líčícím schopnostem pomáháš mnoha slečnám a ženám, aby se cítily krásné. Přemýšlela jsi někdy i o tom, že bys ses tomu věnovala na plný úvazek?

Doufám, že to tak všechny mé sledovatelky cítí. Ale asi bych si netroufla se zavázat jen tomuto a pracovat na volné noze. Potřebuji té kreativitě vdechnout i trochu řádu, abych byla klidná a spokojená. Mým snem je ale vlastnit make-upové studio, které by zaměstnávalo spoustu nadaných make-up artistek, které se pro tuto práci hodí víc než já, a jejichž úkolem by spolu se mnou bylo pomáhat všem ženám i dívkám v oblasti líčení, vlasů, péči o pleť apod., aby se, jak říkáte, cítily krásné, jedinečné a stále samy sebou.

Máš nějaký životní cíl nebo sen, který by sis ráda uskutečnila?

Tak ten jsem prozradila asi v odpovědi na minulou otázku. Ať už se mi ale splní, nebo ne, doufám alespoň, že bude můj život i v budoucnu plný tvoření nových věcí a inspirování ostatních lidí.

Slyšela jsi už dříve o projektu BloggersRE? Jak si ti líbí?

O projektu jsem slyšela a moc se mi myšlenka spojování tvůrců v rámci jedné platformy líbí. A oceňuji také, že se nesoustředíte jen na influencery s velkým dosahem, ale zmiňujete se i o neskutečně nadaných začínajících tvůrcích. To je v dnešní době, kdy slyšíme pořád ta stejná jména, hodně důležité a osvěžující.

Děkujeme za odpovědi a přejeme hezké Velikonoce!

Děkuji za milý rozhovor a také přeji krásné svátky!

Autor: Klára Recmanová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Terezy Bošinové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here