ROZHOVOR SE SAMIROU JASMINE: “NA SVĚTĚ SE NENÍ ČEHO BÁT.”


Zaujme vás na první pohled. Zajímavá není jen původem, ale hlavně svou energií, názory a osobností. Velmi krásná, silná, sebevědomá a jedinečná youtuberka a instagramerka – to je Samira.

Víme o tobě, že máš velmi zajímavý původ. Mohla bys nám o něm a o sobě povědět něco víc a představit se nám?

Tohle je jedna z nejčastějších otázek, se kterou se setkávám a taky moje nejméně oblíbená, protože to je vždycky tak na pět minut, než každému vysvětlím, odkud vlastně jsem. Narodila jsem se v Čechách, konkrétně v Praze. Moje máma je z Česka, z Frenštátu pod Radhoštěm, kam jsme se později z Prahy přestěhovali a táta je z Bagdádu, z Iráku. Rodiče se seznámili v Praze, kde máma pracovala a táta studoval.

Blíží se období maturit a tak se nabízí otázka: Jaká studentka jsi byla ty?

Musím říct, že po většinu svých školních let jsem byla pilný student a měla vždy vyznamenání. To se ale začalo měnit tak kolem 16, kdy se ve mně bouřily všechny ty zmatené pocity, které nás doprovází v dospívání a stal se ze mě rebel. Byla jsem proti systému a začala školu nenávidět. Nakonec jsem maturovala až v září a známky nebyly moc dobré, ale prolezla jsem.

Po maturitě jsi ale nešla, jako většina studentů, na vysokou, ale odjela jsi do zahraničí jako au-pair. Proč ses rozhodla to udělat?

Pravě proto, že jsem nešla na vysokou, tak jsem najednou nevěděla, co se životem. Nemohla jsem najít žádnou pořádnou práci a celkově jsem jako člověk byla ztracená, tak jsem se rozhodla pro útěk. A au-pair v Anglii bylo to nejjednodušší a nejrychlejší řešení.

Doporučila bys to i ostatním, nejít po střední škole hned na vysokou, ale vycestovat? Co bys třeba poradila někomu, kdo by chtěl vycestovat, ale má strach?

Určitě bych to doporučila každému, ať už cestovat za prací, anebo jen tak poznávat. Rozšíří vám to obzory, získáte spoustu nových zkušeností a pomůže vám to najít sami sebe. Jak se říká: “Kdo se bojí, nesmí do lesa”. Podle mě se ale na světě není čeho bát, a ať už to dopadne jakkoliv, vždycky to bude zkušenost a ponaučení.

V Anglii jsi nakonec zůstala. Co tě k tomu přesvědčilo? Bylo to pro tebe těžké odjet z ČR od rodiny a přátel a začít nanovo v cizí zemi? Jak často jezdíš do ČR?

Cítila jsme se tady svobodněji, to je asi ten hlavní důvod, proč jsem zůstala. Těžké to pro mě překvapivě nebylo, protože jsem se tím při odjezdu vůbec nezabývala. Měla jsem v hlavě jen tu myšlenku nového života, nového začátku. Stesk přišel až pár měsíců po odjezdu, to je ale normální a časem zase přešel. Domů jezdím minimálně 2x do roka.

Co byl pro tebe nejkrásnější a nejhorší zážitek za tvůj pobyt v UK?

Nejhorší byla ze začátku hromadná doprava, v které jsem se často ztrácela a to se úplně nehodí, obzvlášť v noci. Jinak jsem tady snad asi ani nic příšerného nezažila. A nejlepší, to těžko říct. Zažila jsem tady spoustu skvělých věcí. Nejkrásnější je pro mě na Londýně to, že jsou tu pohromadě lidé z celého světa. Nejlepší byl pro mě ten pocit, že najednou už nejsem ta “jiná” a na ulici potkávám spoustu lidí, co vypadají jako já.

V čem vidíš největší rozdíly mezi ČR a UK?

V mentalitě lidí. Mrzí mě, že většina lidí v České republice je velmi pesimistická a bojí se svůj život vzít do vlastních rukou. Lidé často žijí uzavřeni v krabici a nevidí ven. To ovlivňuje nejen jejich chování k sobě samotným, ale i postoj k ostatním, který je většinou negativní. Na druhé straně je to ale pochopitelné, vzhledem k historii. Tady jsou lidé více “open-minded”. Cokoliv si usmyslíte, toho můžete dosáhnout a lidé se vám za to nebudou smát. To se týká třeba i toho, jak se oblékáte anebo jaký máte životní styl. Samozřejmě, UK není ráj, kde se všichni milují a všichni lidé jsou skvělí. Nemáte tady ale ten pocit omezení, který jsem třeba já v Česku často cítila.

Na svém YouTube a Instagramu propaguješ vegan stravu a zdravý životní styl. Doporučila bys tento styl stravy a života každému? Co k tomu přivedlo tebe?

Doporučila bych to každému, kdo ví, o čem to je a chce to vyzkoušet. Moje prvotní rozhodnutí souviselo se zdravotními benefity tohohle stylu stravování, jelikož jsem po odjezdu do Anglie přibrala a začala jist hodně nezdravě a později se k tomu přidaly i etické důvody.

Z každého tvého videa na nás přímo srší sebevědomí. Jak to děláš, že si věříš? Máš nějaké tipy, jak si sebevědomí vybudovat? A byla jsi ty vždy tak sebevědomá?

Je to běh na dlouhou trať. Stále se učím a stále si nejsem ve všech situacích 100% sebejistá. Můj tip zní: kašlete na to, co si myslí ostatní a pracujte sami na sobě. Názory ostatních je to, co mnoho lidi brzdí v tom, aby objevili svůj pravý potenciál. Sebevědomá jsem dřív nebyla, měla jsem velké problémy sama se sebou, ale pomohl mi právě odjezd do Anglie, kde jsem konečně byla sama, bez starých “kamarádů”, co by mě odsuzovali a měla čas a prostor na tu práci na sobě samotné.

A poslední otázka, znala jsi před tím, než jsme tě oslovili projekt BloggersRE? Líbí se ti jeho myšlenka?

Projekt jsem neznala a je mi velkým potěšením být teď jeho součástí. Myšlenka se mi líbí a sama jsem díky vám objevila pár zajímavých lidí. Přeji hodně úspěchu do budoucna.

Zdroj: Fotky – Sociální sítě Samiry Jasmine, text BloggersRE


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vlož prosím svůj komentář
Tvé jméno