Bloggers RE

ROZHOVOR S MÁMOU NA CESTÁCH: “BUĎ JE TO ŠTĚSTÍ, NEBO ZÁHADA.”


Součást našeho BloggersRE týmu, blogerka, instagramerka a v neposlední řadě i milující maminka. To všechno, a mnohem víc, je Veronika Uchytilová, která dokazuje všem rodičům, že s dítětem se svých snů nemusíte vzdát, že za nimi můžete dále jít, ale hlavně je můžete dále uskutečňovat.

Veri, my o tobě víme, že jsi velice schopná interview editorka, maminka roční Emmičky a milujeme tvůj blog! Mohla bys ale sebe a blog představit našim čtenářům?

Mockrát děkuji za taková slova! Můj blog Máma na cestách je blog pro všechny milovníky cestování, kteří se i přes to, že mají o jednoho, dva, tři malé sviště navíc, nevzdávají svých snů poznávat nová místa. Ať už v ČR, nebo v zahraničí. Jak už to tak ale bývá, najdete tam články nejen z našich cest a tipy, kam vyrazit s dětmi i bez dětí, ale i o mateřství a výzvách, které rodičovství představuje.

Své čtenáře a čtenářky na svém blogu neustále přesvědčuješ, že i s dětmi si člověk může jít za svými sny a nevzdat se například cestování. Jak tě vůbec napadlo si blog založit?

Popravdě ani přesně nevím, kdy přišel tenhle nápad. Když byly ale Emmičce asi 4 měsíce, řekla jsem si, že přece nechci sedět pořád doma na zadku a přečkávat každý den a čekat, že nějak uteče. Poznávání nových míst a lidí mě vždycky bavilo, tak jsem si řekla, že budeme poznávat dál i s malou Emmičkou a o naše cesty se podělím s ostatními. Třeba jim tak dodám odvahu cestovat i s dětmi a inspiruji ostatní v tom, že svých snů není potřeba se vzdávat ani s malým zázrakem v baťohu.

Kromě výchovy dítěte a blogu zvládáš i editovat rozhovory pro náš projekt BloggersRE. Jaké je tvé tajemství time managementu, nebo jak to všechno zvládáš?

Abych se přiznala, nejsem úplně odborník na time management. Naopak, uspořádat si všechno tak, abych to stíhala, je pro mě někdy nadlidský výkon. Záhadným způsobem mi to ale pořád všechno vychází tak, jak má. Buď je to štěstí, nebo záhada. Protože vážně nevím, jak to dělám.

Jak se tvůj život narozením dcery změnil? Co vnímáš jako největší změnu? Co pro tebe bylo nejtěžší? A co naopak nejlepší dosavadní zážitek?

Můj život se po narození dcerky změnil zásadně. Do té doby jsem nikdy nic neřešila. Když jsem chtěla jít ven třeba do kina, šla jsem, když jsem chtěla někam na pár dní odjet, odjela jsem, když jsem chtěla spát, spala jsem, dokonce i jíst jsem mohla, kdy jsem chtěla. Takže největší změnou je, že už to nejsem jen já, nebo jen my dva, ale jsme rodina a všechno, včetně plánů, se točí okolo malé. Nejtěžší pro mě bylo období šestinedělí. To jsem opravdu těžce nesla. Hormony lítaly a já nevěděla, co se děje. Naštěstí jsme to všichni ustáli! A nejlepší dosavadní zážitek? Když mi Emmička poprvé řekla “máma” a usmála se u toho na mě. To bylo něco nepopsatelného, co může chápat asi zase jenom další “máma”.

Z tvého blogu i Instagramu přímo dýchá tvoje vášeň pro cestování. Kolik zemí jsi už navštívila?

Nevím přesně kolik, ale hodně. Ještě hodně míst bych ale chtěla vidět. Momentálně jsme se vrátili z dvanáctidenní roadtrip po Slovinsku, což je úplně nejnovější článek na mém blogu. A já už se teď nemůžu dočkat dalšího dobrodružství, který nás brzy čeká.

Cestuješ radši po ČR, nebo do zahraničí? Cestuješ raději sama, nebo ve skupině?

Mám ráda obojí. Česká republika má spoustu krásných míst, které jsem nikdy neviděla a kolikrát jsou za rohem. Cestování do zahraničí ale momentálně preferuju víc. Přece jen, čím je člověk starší, tím víc je pohodlnější, takže si chci některá nepoznaná místa ČR nechat na pozdější věk. Jestli budeme brát cestování tří lidí jako skupinu, tak pak raději cestuji ve skupině. Víc lidí, nebo rodin na nějaké aktivnější cestování je kolikrát těžší zkoordinovat a na něčem se domluvit, obzvlášť když to je pak taky rodina. To pak preferuju, když jezdíme sami.

Která místa nejradši navštěvuješ? Máš radši cestovat a objevovat přírodu, nebo metropole?

Města miluju pro jejich historii a rušnost. Kdybych si ale měla vybrat, vyberu si přírodu. Od malička bydlím skoro na samotě, a i když jsem hodně společenská, příroda má pro mě daleko větší kouzlo a poznávám ji tak kolikrát mnohem radši.

Jak a v čem je jiné cestování s dítětem? Je něco čeho ses musela vzdát? Nebo změnilo se třeba něco na tom, podle čeho vybíráš destinaci?

Jiné je to v tom, že musíme plánovat, koukat se na ubytování, jestli je pro nás vhodné, jak bude vypadat okolí, teď už taky vybíráme, abychom někde měli dětský koutek, aby se nám na pokoj vešla cestovní postýlka. Je toho hodně, co se změnilo. Vzdát se občas musíme nějakých návštěv míst, která nejsou vhodná pro takhle malé děti. Třeba teď ve Slovinsku jeskyní.

Kdybys mohla něco vzkázat svému mladšímu já, co by to bylo?

Vzkázala bych mu, že všechno má svůj důvod a děje se z nějakého důvodu s cílem udělat nás silnější.

A poslední, už tradiční otázka, jak se ti líbí náš projekt BloggersRE?

Projekt BloggersRE jsem si zamilovala dávno před tím, než jsem se stala jeho součástí. Myslím, že má skvělou myšlenku a cíl sbližovat všechny blogery.

Autor: Klára Recmanová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Veroniky Uchytilové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojujeme online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram