Bloggers RE

ROZHOVOR S JANOU ŠČAMBUROVOU: “OBÁVÁM SE, ŽE PROBLÉM JE V MÝM KSICHTU.”


Jani, tebe sleduje na Instagramu bezmála deset tisíc uživatelů, což už není úplně malé číslo. Poznávají tě lidé na ulici? Napadlo tě někdy, že tě bude sledovat tolik lidí?

Nepoznávají, napadlo. Co se týče poznávání na ulici, obávám se, že problém je v mým ksichtu – nejsem typická sympaťanda, kterou by někdo chtěl oslovit. Je to smutný, ale je to tak. Počet followerů je krásný, ale větší radost mi dělá to, jak moji sledující fungují zároveň jako komunita. Denně mi chodí hromada zpráv, lidé často reagují na moje stories a komentují fotky. A to je mnohem víc než jen číslo.

Věnuješ se Instagramu denně? Jak moc času ti sebere?

Denně, mraky. Já to raději nechci ani počítat, odhadem bych ale řekla tak 3 hodiny každý den.

Svůj účet máš založený na cestování a fotkách z cest. Jak často cestuješ někam za hranice?

Účet jsem založila před mou roční cestou na Nový Zéland, ze které jsem se letos v březnu vrátila. Od té doby se snažím vyjet někam vždy, když to jde. Na druhou stranu nemám ráda příliš rychlé cestování, proto za hranice vyrazím třeba jen jednou za měsíc, zato déle než na víkend.

Preferuješ spíš cesty po ČR, nebo raději vyrážíš mimo naši republiku? Líbí se ti víc poznávání přírodních krás, nebo jsi spíš městský typ?

Tohle je tak těžká otázka! Miluju poznávat města, nakupovat v sekáčích a vysedávat v kavárnách. Na druhou stranu zbožňuju spát v horách a celej den se plahočit do kopce kvůli jedinýmu výhledu. A pobyt u moře nebo oceánu? Beru taky! Jsem fakt vděčná za jakejkoli výlet, destinace pro mě nehraje roli.

Tvoje fotky jsou opravdu krásné. Věnovala ses někdy profesionálnímu focení? Kolik času věnuješ úpravě jedné fotky?

(Výbuch smíchu.) Pardon, ale tohle je fakt vtipný. Neumím fotit a už vůbec neumím upravovat fotky. Editaci jednoho obrázku věnuju tak 2 minuty – nahraju do VSCO, prdnu oblíbenej filtr A6 a hotovka.

Kdybys měla říct místo, zemi, kde bys chtěla strávit nějaký delší čas, pár roků. Kde by to bylo?

Austrálie, jednoznačně. A ne, není to jen kvůli hot surfařům s dlouhými kudrnatými vlasy a božskými těly, fakt ne.

Která země tě překvapila v negativním slova smyslu? A jaký nejhorší zážitek z cest máš?

Rozhodně Indonésie. Na mentalitu tamějších lidí jsem si musela zvyknout, dokonce jsem k jejímu pochopení musela pročíst pár blogů. Nejvíc mi vadilo to, jak se místní zajímají o vaše soukromí. To bylo tak 50x za den samý: “Where are you going?”, z toho jsem šílela. Když nepočítám autonehodu na Zélandu, nejhorší bylo spaní v hlubokým lese kousek od Melbourne, kde jsme byli jen my a naprosto šílenej týpek, kterej fakt vypadal, že je nás schopnej přes noc všechny zabít. Navíc tehdy pršelo, takže o hororovou atmošku bylo postaráno…

Prozradíš nám, jaké letní dobrodružství tě už brzy čeká?

Já bych moc ráda, ale já to sama nevím! Zatím mám koupenou jednosměrnou letenku do Norska a čas do konce září. Možná budu pracovat, možná jen dobrovolničit, určitě stopovat a spát po všech škarpách. A hrozně se těším!

Přemýšlela jsi nad tím, že by sis založila svůj YouTube kanál z tvých výletů nebo blog, kde bys o svých dobrodružstvích také psala?

Blog určitě ne, na to jsme moc líná. Nad YouTubem přemýšlím už delší dobu, ale chtěla bych ho pojmout jinak než jen klasický vlogovací kanál z cest. Tak snad si v Norsku konečně najdu čas.

Znáš projekt BloggersRE? Jaký je na něj tvůj názor?

Projekt znám především z Instagramu. Na váš profil zabrousím vždycky, když hledám zajímavé tváře z českého blogerského světa. Dokonce mi dobře slouží i při práci – využívám ho při hledání nových influencerů. Takže díky za něj!

Jani, děkujeme za rozhovor a přejeme krásné zážitky na tvých cestách!

Já děkuju!

Autor: Veroniky Uchytilové (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Jany Ščamburové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojujeme online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram