Bloggers RE

3+1 AKTIVIT PRO ZAČÁTEČNÍKY ANEB UŽ ŽÁDNÉ ZÍTRA!


Pohyb nás provází už od útlého dětství. Už od doby, kdy jsme se jako malá miminka začínali batolit, lézt a postupně chodit. Čím jsme ale starší a svět modernější, tím je tu víc prostředků, které pohyb vykonají za nás. Všude jezdíme autem, autobusy a jinou veřejnou dopravou. Přitom důležitost pohybu je nevyčíslitelná. Pohyb je základním předpokladem pro dlouhý a zdravý život. Udržuje nás v dobré kondici a prospívá i našemu duševnímu zdraví. Pro lidi, kteří jsou zvyklí se hýbat celý život, není pohyb nic náročného a berou ho jako součást života. Co mají ale dělat ti, kteří se nějakému pohybu z různých důvodů vždy vyhýbali obloukem? Dnes mám pro vás čtyři tipy na aktivity, které jsou pro začátečníky nejlepší.

Chůze

Chůze je ten úplně nejzákladnější pohyb. Každý člověk by měl denně nachodit minimálně osm tisíc kroků. Nejúčinnější je samozřejmě rychlejší chůze. Musí se ale začínat postupně. Nejprve je nutné naučit se pravidelnosti chůze. Pokud máte sedavé zaměstnání, zkuste se aspoň párkrát za den projít po kanceláři, protáhnout se. Zkuste chůzí nahradit dopravu. Začněte chodit na procházky do přírody. Krásně si při tom pročistíte hlavu, zrelaxujete se a časem přejděte z klidných procházek na svižnější. 

TIP: Pořiďte si fitness hodinky. Nemusíte do nich investovat několik tisíc, bez problému seženete hodinky za tři stovky, kde budete mít všechny základní funkce. Tedy hlavně počítaní nachozených kroků. Takhle budete mít stálý přehled, a zároveň vás to bude motivovat k tomu, abyste splnili denní limit kroků.

Brusle, kolo, badminton…

V případě, že už jste zvládli ten naprostý pohybový základ a pravidelně zařazujete chůzi do svého života, můžete zkoušet další a lehce náročnější aktivity. Bruslení je skvělým sportem, při kterém si pročistíte hlavu, ale zároveň se i příjemně unavíte. Krásné počasí k němu často vyloženě láká. A je jen na vás, jestli si v klidu zajezdíte, anebo zvýšíte rychlost. 

Další náročnější aktivitou je cyklistika. Kolo je skvělý dopravní prostředek, a pokud mu přijdete na chuť, určitě nebudete litovat. Ze začátku ale doporučuji spíše kratší vyjížďky a výlety, protože tak jako tak, další dny to na sobě pocítíte. U obou těchto aktivit je skvělé to, že k nim nikoho nepotřebujete. Můžete vyrazit na brusle i na kolo sami anebo ve skupince. 

Třetí zábavnou aktivitou je například badminton. Nenechte se zmást, badminton může být jen pinkáním, ale po nějakém času trénování při něm propotíte veškeré oblečení.

Skupinové lekce

Vím, že se stává, že s pohybem nemáte problém, ale kolikrát bývá nejtěžší se do něj přemluvit. To bývá největší překážkou. Obzvlášť pokud sportujete jako jednotlivec. V tomto případě jsou velmi motivující skupinové lekce, na které si zakoupíte permanentku a pravidelně na ně docházíte už jen kvůli tomu, aby vám nepropadly peníze. Skupinových lekcí je nyní velké množství. Můžete začít chodit na Zumba lekce, aquaaerobic, jógu a spoustu dalších. Zde je taky velkým plusem, že cvičíte s trenérem, který vám říká, jak vše provádět správně, podporuje vás, abyste to nevzdávali atd. Minimálně to určitě stojí za zkoušku.

Plavání

Poslední aktivitou, díky které si, doufejme, zamilujete pohyb, je plavání. Tento pohyb je vhodný především pro ty, které sporty na suchu nikdy moc nebavily a každý rok se těší na léto, kdy začnou právě především vodní aktivity. Spojte příjemné s užitečným a začněte chodit plavat do bazénů pravidelně po celý rok. Ze začátku doporučuji si najmout trenéra, protože jen ten vám ukáže, jak správně plavat různé styly, abyste získali všechny výhody, které plavání zaručuje. Kromě nějakého relaxu a srovnání myšlenek je plavání také skvělým způsobem na spalování kalorií. Samozřejmě si díky němu zlepšíte celkovou kondici a bude vám udržovat zdravější srdce. To zní super, ne?

Ať už se rozhodnete začít s jakýmkoliv pohybem, nejdůležitější je se do toho pustit! Kromě toho, že pravidelný pohyb je opravdu velmi důležitý a má pozitivní vliv na naše celkové zdraví, ten pocit po něm je k nezaplacení. Vždy si pak budete připadat jako vítěz. Ale nezapomeňte na to, že pokud jste dosud pohybu moc nedali, tak začněte zvolna, aby tělo mělo čas si zvyknout. Je mnohem lepší pomalejší start, než rychlý konec.


Vendula Křivánková

Jmenuji se Vendula, ale nikdo mi neřekne jinak než Vendy. Je mi dvacet let a studuji speciální pedagogiku v Praze. Mezi mé zájmy patří cvičení, četba, psaní a klidné procházky v přírodě.

Přidat komentář

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X