Bloggers RE

3+1 DOMÁCÍ TIPY PRO KRÁSNÉ RTY V ZIMNÍM OBDOBÍ

Nacházíme se v období, kdy bychom měli věnovat dostatečnou pozornost nejen péči o své tělo a pleť. Často opomíjenou částí našeho obličeje jsou rty, přitom se jedná o jednu z nejkrásnějších částí našeho obličeje. Kůže na rtech bývá velmi jemná a snadno se vysuší a popraská. Rty nás reprezentují a každý z nás chce okouzlovat krásným úsměvem, no ne?

Exfoliace 

Stejně tak jako zbytek těla, i rty se potřebují zbavit staré kůže. Peeling rtům pomáhá vstřebat potřebnou výživu v podobě balzámů a masek na rty mnohem hlouběji a účinněji. 

Oblast kolem rtů, a rty celkově, potřebují jemné zacházení, proto nedoporučuji používat scruby, které aplikujete na tělo. Jsou příliš hrubé a mohly by nadělat spíše více škody než užitku.

Hydratace

Tak jak jsem zmiňovala výše, hydratace je velmi důležitá, co se týče celkového vzhledu pleti. Stejně tak, jak je nezbytné dodávat tělu a pleti vláhu zevnitř, ji naše kůže potřebuje přijímat i zvenčí, a to v podobě balzámů či masek na rty.

Mně osobně se osvědčilo dávat si masku na rty přes noc. Ráno se pak vzbudím se šťavnatými a jemnými rty, které jsou zbavené suchých šupinek. Přes noc totiž naše pleť odpočívá, a proto dokáže pojmout větší množství účinných látek obsažených v produktech.

Produkty proti stárnutí

Tak jako stárne a ztenčuje se vaše pleť a má větší sklon k tvorbě vrásek, jsou na tom stejně i vaše rty. Abyste předcházeli tvorbě jemných linek a vrásek a udrželi vaše rty hebké a mladistvě vyhlížející, měli byste vyhledávat v produktech na rty látky, které vám pomohou proces stárnutí oddálit.

Už jste slyšeli o peptidech? Peptidy mají schopnost obnovit tvorbu kolagenu v pleti a vyhladit ji.

Domácí ingredience

Internet je plný různých návodů a receptů na skvělé masky na rty. Já si doma dělám masku na rty z kokosového oleje, trochy medu a skořice.

Kokosový olej má blahodárné účinky a umí skvěle hydratovat. Med má protizánětlivé účinky a skvěle se mi osvědčil v boji s rozpraskanými koutky. Skořice má jednu úžasnou vlastnost, a tou je regenerace tkání a zjemnění pokožky. 

Jak se staráte o své rty vy? Věnujete jim dostatečnou pozornost?

Kristýna Kneislová

Article Editor & Photographer

Přidat komentář

.