Bloggers RE

3+1 KÚZELNÉ MIESTA NA ORAVE, KTORÉ MUSÍTE VIDIEŤ

Orava je miesto, ktoré vo vás zanechá niečo kúzelné. Hovorí sa, že na Orave dobré, na Orave zdravo – a verte mi, je to naozaj tak! Ktoré miesta v tomto hojne navštevovanom kraji na severozápade Slovenska by ste určite nemali vynechať? Mám pre vás tri skvelé tipy aj jeden malý bonus…

ORAVSKÝ HRAD

Oravský hrad nájdete v malebnej dedinke Oravský Podzámok. V dedine je to krásne značené, takže nezablúdite, aj keď nie je hrad hneď vidieť. Tento hrad patrí medzi najznámejšie hradné pamiatky a nečudo, veď musíte uznať aj vy, že vyzerá skvelo. Zachovala sa z neho dosť veľká časť a sú z neho krásne výhľady

Cena lístka na hrad je trošku vyššia – stojí 9 euro. Majú samozrejme aj zlacnené vstupné pre ZŤP a podobne. Zaujímavosťou je, že je tu 754 schodov a 155 miestností.

Ak by ste mali záujem o niečo iné a skôr sa zamerať na vonkajšok, tak mám pre vás dobrú správu. Vonku sa nachádzajú stánky so suvenírmi, kde majú krásne magnetky. Taktiež si môžete kúpiť pravé oravské korbáče alebo skočiť na celý obed za bežnú cenu. To všetko sa nachádza pod hradom. 

TIP: Ak by ste potrebovali ísť na WC, nechoďte priamo pri stánkoch, kde zaplatíte 1 euro, ale prejdite ďalej pod hrad, kde je zadarmo.

RIO DE KLÍN

Nemusíte ísť ani do zahraničia, aj na Slovensku máme veľkú sochu Ježiša Krista. Vytvoril ju miestny ľudový rezbár Peter Ganobjak, vďaka nemu máme na Slovensku tretiu kópiu brazílskej sochy na svete. Socha je zaujímavá tým, že má rozpätie rúk 7 metrov, čo vôbec nie je málo. A aby toho nestačilo, váži 23 tón.

A ako nájdete túto sochu? Nachádza sa približne 2 km od obce Klín na Orave, Je to pútnické miesto, ale je to aj miesto pre každého, kto hľadá niečo iné a pokoj. Hoci tam behá veľa turistov, je tam ticho a vy si môžete vychutnať krásne výhľady na celú Oravu. Určite ju neminiete, v obci Klín je to značené na každom rohu.

ORAVSKÝ HÁJ

Oravský háj je miesto, ktoré je priam najviac vhodné pre rodiny, a to vďaka tomu, že bývate v chatkách, máte svoje súkromie a môžete z tadeto cestovať autom po celej Orave. Je to taký váš úkryt. A viete, čo? Vlastne žijete v takom komplexe, kde nájdete všetko potrebné.

V areáli sa nachádza aj vinotéka, taktiež je tam wellness a bazény. Pre deti farma so zvieratami, ktorých sa môžete dotknúť. A majú tam skvelú reštauráciu, kde geniálne varia a aj typické jedlá. Veď sme predsa na Orave.

SLOVENSKÝ ORLOJ

Obec Stará Bystrica je celkom malá, no môže sa pýšiť jednou zaujímavosťou, a to Slovenským orlojom, ktorý tam postavili. Je to turistické miesto, celá obec je v tomto šate ladená.

Pod orlojom sú dve reštaurácie, pričom je tam aj skvelá zmrzlina. Samotný orloj má svoju chvíľku každú hodinu. Môžete ísť aj dnu – to je zadarmo, a po tom, ako zahrá, nasleduje výklad o stavbe a zaujímavosti priamo o orloji, takže sa aj niečo dozviete. Na nete nájdete aj podrobnosti – je toho veľmi veľa!

TIP: Vychutnajte si super kávičku priamo pod orlojom a spravte si tak aj nezabudnuteľnú fotku na Instagram!

Aké tipy na krásne miesta na Slovensku, alebo aj v Česku máte vy? Dajte vedieť v komentároch, teším sa na vaše tipy!

Aďka Gundová

Article & Interview Editor and Social Media Manager

Přidat komentář

.