Bloggers RE

3+1 TIPŮ CO DĚLAT V BRNĚ


Praha, jasně, tu zná každý, ale v Brně už jste byli? Druhé největší město v České republice je ideální lokalitou celoročně, ale nejvíc ožívá v létě. Tak co takhle využít dobu “pokoronovou” a na pár dní si do této metropole, která žije, vyrazit?

Zahrada vily Tugendhat

Jedna z nejznámějších vil v České republice, o které byla napsána knížka, a dokonce natočen i film. Pokud si nechcete návštěvu Brna plánovat měsíce dopředu, nemáte bohužel šanci se na prohlídku dostat, ale pokud by vám stačilo vilu vidět pouze zvenčí a projít se po její zahradě, popřípadě si i vyndat deku a strávit na perfektně zastřiženém trávníku nějaký čas s přáteli, nebo jen s knížkou, je možné zakoupit si ve vile Löw-Beer, která s vilou Tugendhat sousedí a jsou propojené zahradou, lístek na prohlídku zahrady. Při procházení zahrad můžete vilku omrknout alespoň zvenčí a z terasy si užít výhled na Špilberk.

Bílá hora versus Kraví hora

Co s volným večerem, když nemáte náladu procházet se centrem města a chcete si někde dát piknik s vínem v ruce a výhledem na západ slunce? Ačkoli podle jejího jména byste ji hledali spíše v Praze než v Brně, Bílá hora se opravdu nachází v moravské metropoli. Většinou o ní vědí jen místní, kteří se sem také rádi chodí kochat se právě výhledem, ale rozhodně nečekejte zástupy lidí.

Hora je přístupná z části obce Brno-Židenice a vede na ni pěkná pozvolná cesta. Na jejím vrcholu leží pozůstatky z dob minulých, jmenovitě památník založení dělnického hnutí, který je v současnosti celý posprejovaný, a vlastně možná právě díky tomuto socialistickému památníku mi Bílá hora trochu připomíná pražskou Letnou – ačkoli Stalinův památník na ní již dávno nestojí, pořád na mě trochu dýchá minulostí. Ale zpátky do Brna. Na vrcholu Bílé hory si můžete sednout na kamennou zídku, prohlížet si panorama Brna a třeba plánovat další výlety. Pokud jste akční a nějaké pikniky nejsou nic pro vás, můžete si vrchol Bílé hory zdolat v rámci běžecké trasy a výhled z ní si doslova zasloužit.

A pokud vás neláká ani piknik ani běh, co takhle hvězdárna, planetárium a bazén? Za těmito lákadly si ale budete muset dojít, popřípadě dojet městskou hromadnou dopravou, na Kraví horu. Z ní je také krásný výhled na Brno, a právě na jejím vrcholu se nachází dvě největší atrakce: hvězdárna a bazén. Hvězdárna a její okolí vám možná, stejně jako mně, připomene Griffithovu hvězdárnu ležící v LA. Zúčastnit se můžete buď nějakého promítání, nebo třeba jen navštívit pozorovací terasu a hvězdy sledovat naživo. Druhá zmíněná budova – bazén nabízí tradičně krytý bazén, dětský bazének, vířivky, parní saunu a pozor od května/června až do konce září je otevřen i venkovní bazén.

Špilberk

Dominanta Brna, která leží téměř v jeho středu a vypíná se nad městem. Nemusíte chodit dovnitř na prohlídku, stačí se vydrápat na vrchol, kde si můžete posedět a třeba si dát i nějaké občerstvení. V létě navíc funguje na vrcholu i letní kino (promítá od května do srpna), a také se zde konají Letní Shakespearovské slavnosti.

Bary, bary a zase bary

Navečer určitě přijde vhod nějaký ten drink. A jelikož brněnská barová scéna je v rukou lidí z baru, můžete zažít ty nejlepší večery v barech, o kterých jste možná ani netušili, že v Česku existují. V Super Panda Circus zažijete manéž, ve které budete divákem úchvatné show, na Zelňáku můžete zažít Slast a u toho si dát i farec. Pokud chcete být inkognito, zastavte se v Baru, který neexistuje. A z Instagramu určitě znáte bar / restauraci / všechno dohromady 4pokoje – jejich neonový nápis Láska (po půlnoci) a celý koncept tohoto podniku se musí zažít na vlastní kůži. A v případě, že vás na bary neužije, ale chcete si jen někde popít třeba pivo nebo sklenku vína, garantuji vám, že na každém rohu narazíte buď na nějaký výčep, hospodu, nebo na vinotéku. Brno je zkrátka město, ve kterém to žije a svou energií vás pohltí! Takže na zdraví! A třeba se někdy potkáme právě v Brně…


1 komentář

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X