Bloggers RE

3+1 TIPY NA SKVELÉ ZÁŽITKY VO VYSOKÝCH TATRÁCH

Vysoké Tatry sú pre viacero ľudí miestom, ktoré evokuje pocit pokoja, zážitkov, a hlavne mnoho výletov. Ponúkajú toho naozaj veľmi veľa a ja vám ukážem niekoľko tipov pre nenáročných turistov, ktorí idú skôr za zážitkami ako za turistikou.

ŠTRBSKÉ PLESO A AKTIVITY PRI ŇOM ČI NA ŇOM? 

Štrbské pleso nemusí byť iba jazero, ktoré vidíte z hotela vo Vysokých Tatrách. Toto pleso je výnimočné aj tým, že je sprístupnené ľuďom naozaj z každej strany. Samozrejme, stále zostala možnosť, že sa môžete okolo neho prejsť a je to teda riadne prechádzka. Pri tejto prechádzke narazíte okrem krásnych výhľadov aj na náučné tabule, ktoré vám povedia niečo viac o prírode na mieste, kde sa nachádzate. 

Ale tá druhá možnosť sú člnky, respektíve člnkovanie na plese. Tieto člnky si môžete zapožičať počas sezóny. Cena záleží podľa počtu osôb, ale pohybuje sa to od 19 euro do 35 euro. Ale ten zážitok, ten stojí za to! Máte na prejdete plesa 40 minút, čo vám bohato stačí. Je to trošku adrenalín, ale aj sa zabavíte. A samozrejme, máte najlepšie fotky.

TATRAS TOWER ALEBO VEŽA SNOV, KTORÚ MUSÍTE ZAŽIŤ NA VLASTNEJ KOŽI

Táto veža je novinka vo Vysokých Tatrách. Má veľa odporcov, no aj veľa ľudí, ktorí sa za ňu postavili, lebo ten zážitok stojí za to. Nie je to taká obyčajná veža. Veža je vysoká 53 m, na každom poschodí máte náučné tabule, taktiež SOS v prípade potreby a celá veža je jemne naklonená.

Zážitok máte istý. Veža je na úplnom konci krásne široká, takže sa tam zmestí viac ľudí. Na jej vrchole nájdete sklenenú časť, kde idú iba najviac odvážni ľudia a verte mi, vyzerá to ľahšie, ako to je. A taktiež tam nájdete aj sieť, ktorá by vás mala uniesť. Nesmie chýbať ani tobogan pre deti, ale aj dospelých.

Cena je dobrá, dospelý lístok je za 13 euro, pričom majú aj rôzne zľavnené. A tie výhľady hore? Tie sú krásne! Máte hory ako na dlani a ste im o trošku bližšie. A hlavne, celá veža je bezbariérová.

SOLISKO A HORE ÍSŤ LANOVKOU

Viem, na čo lanovka, keď vyjdem peši. Ale viete, čo? Lanovka je taký zážitok! V lete je to naozaj super zážitok a pre ľudí, ktorí zo zdravotných dôvodov ísť hore nemôžu, či dôchodcov… výborné. Skvelý nápad. 

A potom môžete pokračovať peši na Solisko, úplne k vrcholu. A cestou dole sa zastaviť v reštaurácii Pod Soliskom na super jedlo, ktoré tam varia za skvelé ceny. Ide o to, že lanovka je skvelý spôsob, ako sprístupniť Tatry aj ľuďom, ktorí len tak nemôžu ísť na turistiku. 

Áno, cena je trošku vyššia (dá sa kúpiť tam aj späť, alebo iba jednosmerný), ale stojí to za to. Verte mi.

POPRADSKÉ PLESO NA KOLOBEŽKÁCH

Ďalšou vychýtavkou sú určite elektrokolobežky, ktoré sa dajú požičať už aj vo Vysokých Tatrách. Hurá! 

Ušetríte čas, uvidíte množstvo miest za pár hodín a budete mať nezabudnuteľný zážitok. Môžete si ich zakúpiť pri stánkoch, keď vyjdete pri Štrbskom plese. Je to drahší zážitok, no stojí za to. Pohybuje sa od 30 euro na 3 hodiny.

Keď vám budú dávať kolobežku, tak vám dajú všetky informácie, taktiež bezpečnostné prvky a idete sa voziť. My sme vyskúšali trasu na Popradské pleso. A tú vám môžeme odporučiť.

Vysoké Tatry ponúkajú veľmi veľa nových vecí, no niekedy sme skeptickí a neskúšame. Mali by sme robiť presný opak. Skúšajme nové veci, veď na to sú… Prajem vám krásny zážitok vo Vysokých Tatrách!

Aďka Gundová

Article & Interview Editor and Social Media Manager

Přidat komentář

.