Bloggers RE

4+1 TIPŮ, JAK BÝT HYGGE


Teplé heboučké ponožky, župan, bomba do koupele, teplý čaj a vůně linoucí se ze svíčky. Podzim. Příroda nabízející pestrobarevné listí a poslední sluneční paprsky babího léta. Pojďme se společně naladit na vlnu hygge.

Abychom si jen v krátkosti představili samotné slovo “hygge” – kdybychom si ho měli přeložit, znamenalo by něco na způsob útulnosti, tepla nebo pocitu bezpečí. Jedná se o životní styl pocházející ze Skandinávie.

Abyste byli hygge, nemusíte se držet žádných pravidel. Je pouze a jenom ve vaší režii, kdy se obklopujete věcmi, vůněmi či zážitky, které jsou příjemné zrovna vám v daný moment. Ať už se jedná o příjemný večer strávený se svými bližními, sledováním filmu, čtením knížky, zapálením si vonné svíčky nebo jen uvařením si teplého kakaa a uvelebením se v teplém ušáku.

A jak si ještě více vytunit vaše prostředí do hygge stylu?

Svíčky

Už jsme je zmiňovali v předchozích řádcích, ale je to jedna z prvních věcí, které dodají vašemu bytu či pokoji tu pravou hygge atmosféru pohody a klidu. Jejich světlo dodá celé místnosti hřejivý nádech a zútulní každý kout.

Deky a polštářky

Existuje něco lepšího, než se po celém dni v sychravém počasí zabalit do příjemně hřejivé hebké deky? Zkuste se v obchodech s bytovými doplňky podívat po huňatých dekách či hřejivých kobercích z ovčí vlny a měkčích materiálech koberečků.

Výborné jídlo

Láska i pocit štěstí prochází žaludkem. Nikdy nic nezkazíte výbornou večeří se svojí drahou polovičkou či svými blízkými! Využijte na podzim hojnou úrodu dýní, například pro přípravu oblíbené dýňové polévky, která zahřeje zvenku i zevnitř.

Pořádek v hlavě i v bytě

Určitě znáte ten skvělý pocit poté, co si uklidíte byt. Vše je čisté, lesknoucí a voňavé. Využijte tohoto času a nalaďte nejen sebe, ale i svůj byt či pokoj do podzimního moodu. Protřiďte si šatník, vykliďte nepotřebné věci, vydekorujte si prostory. Uvidíte, že hned celý podzim chytne úplně nový rozměr.

Čas jen pro sebe

Dnešní doba nás tlačí být neustále produktivní, pracovat na sobě pomalu dnem i nocí, a jakmile náš to do list není odshora dolů popsaný úkoly, jako by ten den nestál za nic. Zvolněte. Zapomeňte alespoň jeden den na všechny povinnosti a úkoly světa. Zapomeňte, že něco musíte, nadechněte se a vnímejte okamžik. Teď a tady. Pouze vy, v tento okamžik. Co byste chtěli dělat? Číst si? Jít se projít do přírody? Nebo si jen udělat horkou kávu s našlehanou pěnou a dívat se z okna, jak padá listí? Dopřejte si to. Dopřejte si ten čas jen a pouze pro sebe. Zastavte na chvíli.


Přidat komentář

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X