Možná jste jen někdo, koho zajímá tohle téma. Možná jste ale někdo, kdo si prochází těžkým obdobím a neví co dál. Tenhle článek je jen průvodce, nepomůže vám dostat se z těžkých chvil, ale navede vás na správnou cestu.

Člověk, se kterým žijete nebo jste v blízkém spojení, se vám najednou vzdaluje. Nemusíte si toho zprvu všimnout. Někdo, kdo byl dříve výřečný a usměvavý, je najednou skleslý, bez nálady a nic ho netěší. Takový člověk se dostal do určitě životní situace, která ho svazuje a ubližuje mu. To, jakým způsobem se tam dostal, není důležité, je potřeba se zaměřit na příčinu. V téhle situaci a emočním rozpoložení jsem byla i já.

Najednou víte, že tomu pocitu neutečete a že je potřeba s tím bojovat. Musíte sami chtít změnit svou situaci, nikdo jiný vám nepomůže, pokud vy sami nechcete. Nejsem ani psycholog ani žádný specialista, moje slova pocházejí z vlastních zkušenností a z načerpaných informací.

Často jsem si přála, abych se nemusela tolik párat ve svých pocitech a myšlenkách. Na druhou stranu jsem ráda, že mi to není lhostejné a tím pádem na sobě stále pracuji. Nic není ani dobré ani špatné, ani bílé ani černé. To, co v životě uděláme, má vždy následek, a pokud tomu říkáme karma, tak ať si karma vybere svou daň. Naše rozhodnutí jsou založeny na pocitu a pocit je založený na myšlence, nebo naopak. Tak či tak to funguje. Pokud si do života přitáhneme nedobré věci, které nás časem začnou trápit, musíme to přijmout, vzít to jako zkušenost a jít dál! Rozhodně nezůstávat v něčem, co nás dlouhodobě trápí a tíží. Vše je se vším spojené, tělo je propojeno s myslí. Pokud se necítíme dobře, projeví se to nejen na náladě, ale hlavně na našem fyzickém zdraví. Proto si myslím, že je třeba pracovat na obojím současně.

Sepsala jsem několik tipů a rad, jak se vypořádat s těžkými situacemi se stíny, které stojí za vámi a dýchají vám na záda, a s celkově nedobrou náladou a emočnímu vypětím. Začala jsem se více zajímat o uvolňování stresu a právě o emoční očistu, která pomáhá nejen v danou chvíli, ale je prevencí k dalším nemocem. Jsme jeden celek. Zdraví je to nejcennější, co máme, a proto si ho musíme udržovat!

Tento „návod“ vás bude nabádat k odezvám. Pokud se chcete posunout a něco se naučit, musí být akce a reakce propojeny. Praktikuji emoční healing už delší dobu, spousta věcí v mém životě mě tížila a nemohla jsem na dost věcí nalézt odpovědi, ale hledala jsem je, a to byl dobrý start. Myslela jsem si, že jsem se už o sobě naučila všechno a že jsem zkrátka šťastná a v pohodě. No, chyba lávky. Stačil vždy jeden spoušteč, který znovu odstartoval moji dráhu neštěstí, zase jsem byla na začátku a hledala jsem nové metody a nové způsoby, jak zapomenout, jak se posunout, jak být zase šťastná atd. Pokud svoje věci řešíte, ale nevyřešíte je, budou se vám vracet celý život. Dokud něco není úplné, nikdy to neskončí. Je to jako kruh. Kruh, který musíte uzavřít.

4 kroky k emoční očistě

První krok, který záměrně uvádím jako první, je naprosto klíčový. Je to odrazový můstek k tomu, kam směřujete. Odprostění se od zlosti. Pokud bude jakýkoliv skutek vykonán s negativním pocitem či myšlenkou, zkrátka se zlostí, nemůžete nikdy začít s vnitřní rovnováhou. Napište si na papír, kdo je ten člověk či věc ve vašem životě, kvůlie které se trápíte a ujasněte si proč.

Velmi úzce je s prvním krokem spojený krok druhý. Očistěte se od negativních vzpomínek. Vypište si všechny události a negativní věci ve vašem životě. List bude pravděpodobně dost dlouhý, ale je potřeba tam napsat naprosto všechno. Podívejte se na věci s odstupem času a promyslete si, proč se všechny tyto události staly, zda jste je mohli ovlivnit nebo byly jen nepřízní osudu.V této chvíli jste už jen pozorovatel, tudíž by mohlo být snadnější se nad každou věcí znovu zastavit a popřemýšlet, co vám to mělo dát. Postupně si myšlenky zaznamenávejte. Celkově vypisování pozitivních a negativních věcí, myšlenek, až po nějaký to do list, je určitou kotvou pro náš život. Co je psáno, to je dáno. Co vidíme, je nám víc jasné, je to už něco napsaného na papíře a dává to tak větší smysl, můžeme se na tím lépe zamyslet a na konci si to odškrtnout.

Očistěte se od sebekritiky. Kdo mě zná, ví, že tento bod bych si sama měla podtrhnout tak třikrát. V sebekritice jsem se vyžívala snad naprosto nejvíc. Napište si všechna slova, která se vám vybaví a máte je negativně spojená s vaší osobou. Zkoumejte každou frázi a její původ.

Nastavte si mysl na zelenou, to znamená na pozitivní! Sledujte, co se všechno začne odehrávat ve vaší mysli a kam vás to bude táhnout. Rozvíjejte vynalézavost, naslouchejte zvukům, kdekoliv se nacházíte, prociťujte vše, co k vám přichází. Začněte vědomě zpracovávat vaše emoce. Nedovolte, aby byl stav vašeho bytí diktován stresem, protože faktem je, že tímto chováním svoje tělo jednoduše vystavíte nemocem.


Mně osobně hodně pomohla změna prostředí. Nemusíte odjet daleko ani na dlouho, ale odjet vám může pomoci soustředit své myšlenky. Hodně lidí medituje a cvičí jógu, což není špatné. Meditace mi hodně pomohla v soustředení a relaxaci.

Důležíté je si uvědomit, že nejste sami. Pokud se sami cítíte a bojujete, je potřeba se někomu otevřít, svěřit se a věřit. Ona ta životní kotva znamená mnoho, ať je to pro vás kdokoliv. Možná jste v situaci, kdy potřebujete pomoct, nebo znáte někoho, kdo si prochází těžkým obdobím. Buďte tu pro takového člověka, protože svojí laskovastí můžete někomu být neskutečnou oporou.

Emoční healing, jak už jsem psala výše, je běh na dlouho trať, ovšem nejlepším začátkem je prostě začít.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here