Každý bloger pozná tie chvíle, keď sa blogu darí, má čítanosť a je na stránke “živo”.  Na druhej strane tiež pozná momenty, kedy akákoľvek snaha nemá odozvu a počet kliknutí na stránke klesá. Ako sa hovorí “Život není peříčko” priatelia.. V tomto článku by som vám rada načtrla 4 spôsoby ako zvýšiť dosah vášho blogu organickou cestou. Opäť čerpám z vlastnej skúsenosti a verím, že vám niektoré body pomôžu.

Photo Alexandra Hrašková

Kabát / Coat Alchymi // Nohavice/ Pants MissSelfridge // Kabelka/ Bag Aldo // Top MissSelfridge

 Komentuj príspevky 

A to nielen blogerom. Mať dobré vzťahy s ostatnými blogerkami je veľmi dobré a vzájomná podpora sa môže pretaviť aj do zvýšenia tvojej fanúšikovskej základne. ALE blog nerobím iba pre blogerov ale pre všetkých ľudí, ktorý sa zaujímajú o módu a chcú sa inšpirovať. To znamená, že hlavne neblogeri sú tí, ktorých chceš mať vo svojej “fan base”. Komentuj fotky, videá na instagrame (tam je to možno najjednoduchšie) ale tiež môžeš na facebooku. Netreba sa hanbiť komentovať aj príspevky na iných blogoch, keďže je to hlavne o interakcií bloger vs čitateľ.

Odpovedaj na komentáre

Máte svojho “idola” alebo “módnu ikonu” a chcete sa jej spýtať na jej nový lesk na pery alebo na šál alebo na hocičo iné, čo vás zaujíma, ale vaša ikona vám neodpovedá. Nielen vám ale nikomu. Pri obrovskom počte komentárov, je to celkom pochopiteľné ale vždy by ste ako bloger mali odpovedať na komentáre. To že si niekto v dnešnej rýchlej dobe dá čas a námahu a napíše vám komentár ( aj keď to trvá možno 2 sekundy) si treba vážiť a preto je dôležité odpovedať. Čitateľ má pociť, že sa o neho zaujímate a vytvoríte tam také malé puto.

Ukáž svoju osobnosť

Toto môže byť najťažšia časť. Na sociálnych sieťach sú často ľudia iní ako v skutočnosti a to platí aj pre blogerky. Najlepšie je na nič sa nehrať a byť sama sebou. Vaša osobnosť môže prilákať fanúšikov a tí vás budú sledovať práve preto, že sa im páčite aká ste. Nájdite zlatý stred, kedy sa aj vy cítite komfortne pred fanúšikmi a kedy ste to stále vy.

Pýtaj sa otázky

Na otázky padajú odpovede – a to je to čo bloger potrebuje. Pýtajte sa fanúšikov čo si o danej veci myslia, aké sú ich názory. Mna vždy zaujímalo, čo si fanúšikova myslia. Keďže ich asi nikdy nespoznám osobne, aspoň cez blog môžem vedieť, ako sa cítia a či súhlasia s mojími názormi alebo nie.

 Tak čo, aké su vaše skúsenosti s blogermi alebo čitateľmi cez blog?


2 COMMENTS

  1. Oceňujem originálne rady. Pre mňa ako blogerku je najdôležitejšie budovať si vzťah s publikom a to sa najlepšie robí práve odpovedaním na ich komentáre. Je to také milé gesto od blogera, sama nemám rada ak prídem k inému blogerovi, niečo mu okomentujem, snažím sa vyjadriť zmysluplný názor, dám si tú námahu napísať mu pár riadkov a on to odignoruje. Častokrát ani neviem, či môj komentár vôbec čítal a nechcel mi naňho odpísať, alebo ho pre istotu rovno odignoroval. Ak sa mi to na nejakom blogu stane dva-trikrát, väčšinou ho prestávam čítať. Blogovanie je pre mňa jedna z ciest, ktorou si hľadám priateľov s rovnakými či podobnými záujmami a ignorácia je naozaj to posledné, čo by som od priateľov, hoci len tých internetových, chcela zažiť.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here