Bloggers RE

4+1 DÔVODOV PREČO ŠTUDOVAŤ NA VYSOKEJ ŠKOLE


Vysoká škola je miesto, ktoré sa každému z nás spája iba s učením, povinnosťami a prevažne negatívnymi pocitmi. Ale musí to tak byť vždy? Vážne to je až také zlé? Nerobíme si to sami? My vám dnes povieme 5 dôvod, prečo je dobré ísť študovať na vysokú školu!

Každý sme nejaký a každý z nás určite, minimálne cez skúškové, nadával na svoju školu. Každý sme si tým prešli, ale v konečnom dôsledku sme radi, že sme tam.

LEPŠIA PERSPEKTÍVA ZAMESTNANIA

Titul nie je všetko. Titul neurčuje naše vzdelanie, logiku, schopnosť niečo robiť. Ale je to veľmi dobrý pomocník v spoločnosti, ktorá podľa titulov žiaľ určuje hodnoty človeka, o to viac hodnoty v zamestnaní. Ak máte titul, tak ste lepší, kvalitnejší zamestnanec. A preto je dobré študovať na vysokej škole, ak máte možnosť. Je veľmi veľká šanca, že vám titul pomôže k lepšiemu zamestnaniu a bude to malý lepší krôčik vpred…

NADVIAZANIE NOVÝCH PRIATEĽSTIEV A VZŤAHOV 

Priateľstvá sú pre každého z nás veľmi potrebné a každý ich v našich životoch aj budujeme. Či chceme, alebo nie, tak aj na vysokej škole sa to stane a s nejakými ľuďmi si jednoducho sadneme. Takéto vzťahy môžu byť veľmi prospešné aj do budúcnosti. Nemusia priateľstva skončiť po vysokej škole – môžu pokračovať. A verte, je to krásny pocit vedieť, že aj na druhej strane republiky je niekto, koho poznáte. Môže sa vám to aj hodiť napríklad pri cestovaní. 

SKÚSENOSTÍ V ZAHRANIČÍ VĎAKA ERAZMU

Každá vysoká škola už ponúka nejaký program do zahraničia – či už skutočne zahraničné krajiny ako Grécko, Španielsko a podobne, alebo iba cez hranice ako Česko, Maďarsko či iné. V každej jednej krajine niečo zažijete, otvoria sa vám nové možnosti, získate skúseností a zlepšíte si jazyk. Určite odporúčame! 

ROZVOJ KREATIVITY A PREKONÁVANIE SVOJICH LIMITOV

Každá škola ponúka nejaké projekty, akcie, udalosti, kde sa môžete kreatívne vybiť. Napríklad na našej škole bol divadelný krúžok a taká IMPROLIGA, takže si tam mohol zahrať skutočne každý. A verte, že kreativite sa tam medze nekládli. A prekonávanie svojich limitov asi nemusíme bližšie popisovať. Každý jeden deň zistíte, že ste sa prekonali, či v drobnosti, alebo v niečom veľkom – pri učení, na krúžkoch či vo svojom voľnom čase.

ŠTUDENSTKÝ ŽIVOT

Tak ten nemusíme tiež asi bližšie popisovať. V každom meste sú ulice, kde sú bary. Alebo intráky, kde to v noci žije. Pokojne to môže byť aj niečo pokojnejšie, že jednoducho si vybehnete s kamarátkou, spolužiačkou na pohár vína či niekde na výlet. Môže to byť čokoľvek, no budete na to spomínať určite veľmi dlho!

Samozrejme, sú profesie, kde vysokú školu priamo netreba a úspech môžete zažiť aj bez školy. Ale je to dobrý odrazový mostík, ktorý vás bude robiť o čosi lepších. Tiež zažijete kopu vecí, na ktoré budete s radosťou spomínať. Študujete na vysokej škole?


Aďka Gundová

Article & Interview Editor and Social Media Manager

Přidat komentář

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI