Bloggers RE

5+1 CHÝB, KTORÝM BY STE SA PRI KÚPE OBLEČENIA MALI VYHNÚŤ

Určite to poznáte. Skriňu možno máte preplnenú, ale opäť si nemáte čo obliecť? Módni návrhári, módne časopisy a fashion ikony nám neustále ukazujú, čo je momentálne trendy a inšpirujú nás k nákupu. Aby sa vaša nákupná horúčka neskončila unáhlenými impulznými nákupmi a zbytočne vyhodenými peniazmi, máme pre vás tipy, ako sa vyhnúť typickým chybám pri nákupe oblečenia.

Urobte si inventúru

Najskôr stojí za to skontrolovať, čo sa už vo vašej skrini nachádza. Ak viete, čo máte, je menej pravdepodobné, že si kúpite niečo, čo už máte. Urobte si čas na usporiadanie svojej skrine. Možno znova objavíte jednu alebo druhú zabudnutú obľúbenú položku.

Nechoďte nakupovať bez plánu

Už dlho hľadáte dobre padnúce rifle alebo štýlovú koženú bundu? Potom sa nenechajte opantať pruhovanými hodvábnymi nohavicami alebo roztomilou nariasenou blúzkou. Najskôr si kúpte základné veci, ktoré vo vašom šatníku stále chýbajú alebo ktoré je potrebné vymeniť. Vytvorenie zoznamu vám pomôže sústrediť sa na to, čo naozaj vo vašej skrini potrebujete.

Žiaden “match”

Pred zakúpením si dobre premyslite, s čím môžete kombinovať nový diel. Ak vám nenapadnú aspoň tri možné outfity, radšej si danú vec nekupujte. Načo vám bude pekný kúsok v skrini, ktorý nebude môcť s ničím kombinovať?

Nakupujte skôr podľa štýlu než podľa trendu

Samozrejme, je vzrušujúce vyskúšať a experimentovať s novými trendmi, no nie všetky módne trendy zodpovedajú vášmu osobnému štýlu. Mnohokrát je to tak, že sa v trendy kúskoch cítime nepríjemne alebo nekomfortne a potom ich nenosíme.

Pozor na zľavy a akcie

Červená cenovka môže byť niekedy lákavá, ale tričko za pár centov nemusí byt’ vždy ten najvhodnejší nákup. Okrem toho je lepšie nešetriť na niektorých položkách, ako sú kabáty, tašky a topánky. Stavte radšej na kvalitu než na kvantitu, aby ste si oblečenie užili čo najdlhšie.

Žiadne porovnanie cien

Ak chcete minúť trochu viac peňazí za kvalitne oblečenie, určite sa vyplatí porovnať si ceny. Niektoré položky môžu byť oveľa lacnejšie na internete než v obchode.

Tipy na záver

  • Investujte do kvalitného oblečenia.
  • Nekupujte to, čo vám úplne nesedí.
  • Pravidelne sa si kontrolujte šatník a trieďte oblečenie, ktoré už nenosíte.
  • Starajte sa viac o svoje oblečenie.
  • Nebojte sa odvážnych kombinácií.
  • Podporujte udržateľnú módu.
  • Pripravte si svoj outfit dopredu.
  • Pohrajte sa aj s doplnkami.

Dominika Blchová

Article & Interview Editor and Social Media Manager

Přidat komentář

.