Foodies, pozor! Nasledujúce trendy v stravovaní pristávajú nie len na našich tanieroch, ale aj v našich bruchách…

Každý rok sa vo všetkých oblastiach životného štýlu formujú nové trendy. A v oblasti stravovania to samozrejme nemôže chýbať. A tak sa naša strava dostáva do stredobodu pozornosti nášho života. A to sa ukazuje tým, že zdieľame naše jedlo na sociálnych médiách, viac sa zaujímame o to, odkiaľ produkty pochádzajú a aké výhody nám prinášajú. 

Čoraz viac super potravín vyrastá zo zeme a pomáha nám s vyváženou a rozmanitou stravou. Tak sa pozrime aké potravinové trendy by sme mali vyskúšať.

Hmyz

Papať napríklad kraby ako snack, tak to potrebuje silný žalúdok a určite aj poriadnu dávku odhodlania sa. Na to si treba zvyknúť. Aj keď tieto zvieratá sú obrovským zdrojom bielkovín. Kobylky, chrobáky a červíky sa čoraz viac spracovávajú na výrobky a poskytujú nám potrebné vitamíny a minerály. Aj keď v iných krajinách je spotreba hmyzu už dlho bežná, zaužívaná a nie je to vôbec nič nové, my Európania si na takúto kulinársku špecialitu určite musíme zvyknúť.

Náhrada mäsa a rýb

Vegetariánska a vegánska strava už nie je nič nové. Stále viac a viac ľudí upúšťa od mäsa a prechádza na ekologickejšie varianty. Medzi nové alternatívy mäsa a rýb patrí napr. jackfruit. Poznáte toto ovocie? Ak nie, je to vláknité mäso, dužina ovocia z juhoázijských stromov a môžete ho ľahko marinovanat alebo smažiť na panvici. Alebo jesť len tak surové. Určite sa oplatí vyskúšať aj sušený jackfruit. Riasy a huby sú tiež veľmi populárne a stále viac sa používajú ako náhrady mäsa. Sú bohatým zdrojom rôznych vitamínov a minerálov.

Bublinové vafle

Tieto vafle sú vyrobené zo špeciálnej vaflovej žehličky, ktorá im vytvorí  bubliny. Potom sa stočia a naplnia ovocím, zmrzlinou alebo inými sladkými polevami.

Čierna Sapota

Ovocie s čokoládovou príchuťou? Neveríte? Áno, to je naozaj tak. Toto ovocie z Mexika a Guatemaly je skutočne zázračným ovocím. Vďaka výrazne malému počtu kalórií je to perfektná alternatíva k bežnej čokoláde. Mala by chutiť ako čokoládový puding a byť krémová na lyžičke. Už ste ju vyskúšali? Ja teda ešte nie.

Živé koralové tvory

Farba trendu sa odráža už aj v jedle. Krásny tanier s aperitívom a k tomu čerstvý homár, vidíme už teraz na nejednom instagramovom poste. Tento food trend z Vás urobí tento rok najmódnejším hostiteľom.

Konope

Kto by nebol skeptický, keby sme mali na menu karte k výberu ľadový čaj z konope. Výrobky z konope sú doslova na perách každého z nás, pretože sú dokonalým doplnkom každodennej stravy. Ale aj v kozmetike sa konope využíva veľmi často. Už to nie je dnes žiadne tabu. Olej, mlieko a káva zo zelenej byliny sú len niektoré z mnohých výrobkov z konope, ktoré si už dnes môžete kúpiť.

A čo vy? Čo ste už mohli vyskúšať? Čo vás láka? A čo naopak vôbec?


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here