Bloggers RE

5+1 SERIÁLOV, KDE HLAVNÝMI HRDINKAMI SÚ ŽENY


Všetci si zaslúžime oddýchnuť si. Po ťažkom dni, po ťažkej práci či po akejkoľvek situácii, ktorá nás vystresovala. Jednou z mojich obľúbených aktivít, ako si oddýchnuť, je sledovanie epizód mojich obľúbených seriálov. Šoubiznis je plný mužov – od spisovateľov cez režisérov až po hercov. Netvrdím, že nerobia svoju prácu dobre, ale je na čase posvietiť si na niekoľko seriálov, v ktorých sú hlavnými hrdinkami ženy.

Ak hľadáte niečo nové, mám pre vás pripravene televízne šou s hlavnými ženskými úlohami.

Good Girls

Good Girls je zábavná komediálna dráma o troch ženách – Beth, Annie a Ruby. Každá z nich si prechádza bojom, aby prežila. Jedného dňa dostanú nápad vykradnúť supermarket, v ktorom Annie pracuje. A odvtedy začne byť dej zaujímavý. Viditeľná je premena hlavnej postavy Beth, ktorá už nie je len ženou a matkou v domácnosti, ale oveľa viac. 

Jessica Jones

Konečne je tu ženská superhrdinka! Jessica Jones je súkromná detektívka, ktorá má ešte aj super silu. Je drsná a super sarkastická.

Dead To Me

Temná komédia, ktorá začína tým, že sa dve smútiace ženy stretnú na terapii. Veci sa rýchlo skomplikujú, keď sa tieto dve ženy zblížia.

The Bold Type

Táto televízna šou je inšpirovaná životom bývalej šéfredaktorky Cosmopolitanu Joanny Coles. Je to príbeh troch priateliek – Jane, Kat a Sutton, ktoré žijú v New Yorku a musia sa naučiť zorganizovať si profesný život v časopise Scarlet s ich osobným životom, zdravím, vzťahmi, sexualitou a identitou.

Good Trouble

Séria „Good Trouble“ sprevádza Callie a Marianu Adams Fosterové, ktoré žijú v Los Angeles. Jedna je asistentka, druhá inžinierka, no obe čelia prekážkam, aby zistili, kam presne ich život vedie. Čo myslite, podarí sa im splniť to, čo si predsavzali, alebo je mesto snov ťažšie na splnenie snov, ako si dokázali predstaviť?

The Marvelous Mrs. Maisel

A bonusovka! Dej sa odohráva v 50. rokoch a sleduje príbeh Madge Maiselovej a jej transformáciu ženy v domácnosti na talentovanú komičku. Super pútavý príbeh, úžasné kulisy a dokonale kostýmy.

Dnes už existuje veľa možností, kde môžete streamovať. Bez ohľadu na to, akú platformu používate, možnosti sú nekonečné. Ja sa nemôžem nabažiť týchto inšpiratívnych hlavných hrdiniek. A čo vy? Máte tiež svoje obľúbené seriály so ženou v ich čele?


Dominika Blchová

Article & Interview Editor and Social Media Manager

Přidat komentář

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI