Co bude patřit mezi mé první příspěvky v této kategorii, mi bylo jasné úplně od začátku. Běžci mi určitě dají za pravdu, že když začnete s pravidelným během, není těžké si ho zamilovat a zůstat u něj celý život. Určitě nejsem žádný “běžec profík”, nelámu žádné rekordy ani nesbírám medaile po různých závodech – možná nějaký ty za účast :-), ale mám to ráda a o tom to celý je!

Proč tedy běhat?

1) Metabolismus – záleží na spoustě faktorech, které ho ovlivňují, ale je známo, že běžci ho mají výborný.

2) Hubnutí – běháním zhubnete, ale pozor vaše tělo si na stejný pohyb po čase zvykne, musíte měnit intervaly, tratě, intenzitu. Běh taky perfektně tvaruje postavu, hlavně nohy!

3) Fyzička – budete se cítit lépe a po čase poznáte, že se v běhu zlepšujete, to vás namotivuje dál – k lepším výsledkům, ze kterých budete mít radost.

4) Peníze – běh vás nic nestojí, můžete běhat kdekoliv, kdykoliv a hlavně jste na čerstvém vzduchu, o to víc uděláte něco pro vaše zdraví.

5) Psychoterapie – během si pročistíte hlavu od starostí a navíc vás ještě dobije energii, běh je pro mě takový “aktivní odpočinek”.

Ať už začnete běhat z jakéhokoliv důvodu, zaručuji vám, že si to po čase zamilujete! Nebude to hned, možná to bude trvat i déle, ale hlavní je u toho vydržet. Stačí jeden pokrok, jeden běh, kdy se vám poběží “samo” a už to pro vás nebude utrpení, ale bude to zábava. Nic mně nepročistí hlavu (např. od učení) víc, než běh… jen já, hudba a příroda. Běhejte, cvičte, mějte rádi sebe a svoje tělo, ono vám to jednou vrátí! 


2 COMMENTS

  1. K běhání mám trochu love-hate vztah. Na základní škole jsem milovala sprinty, ale nesnášela dlouhé tratě. Teď bych chtěla běhat co nejdelší tratě a vytrvalostní běhy – přesně jak si psala krásně to tvaruje nohy, ale bohužel nemůžu protože mám špatné vazy v koleni 😀 prostě s běháním nebudeme nikdy kamarádi ale rádi spolu koketujeme.

  2. Najlepším bodom pre mňa bola určite kondička. Bolo super zrazu vybehnúť po schodoch/vyšším kopcom a nebyť unavený (a trochu škodoradostne sledovať ostatných zadýchaných, priznávam.) 😀

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here