Bloggers RE

5 DŮVODŮ, PROČ SI UDĚLAT VÝLET DO MIKULOVA


Jste aktivní člověk, co má Prahu projetou skrznaskrz a její okolí jakbysmet? Nevíte, kam na výlet, protože jste už leccos viděli? Tak si zkuste koupit jízdenky na vlak a vydejte se na cestu směr Mikulov!

VÍNO 

Milovníci dobrého vína si v Mikulově přijdou na své. Z tamních sklípků, vinoték a vináren si mohou vybrat z desítek vín různých odrůd a prostřednictvím degustačních setů zakoupit to, které jim přijde k chuti nejvíce. A právě chuť zde hraje významnou roli. Ať už sladké, polosladké, suché, nebo polosuché, každý si najde to své, protože chuť vína je opravdu rozmanitá, a ne jen tak ledajaká. Co sud, to jiná chuť, co vinárna, to jiné víno – jedno ale mají společné, a to kvalitu a na té se odráží i samotná cena. Za to, co jinde koupíte levněji, si tady připlatíte. Ale žádný strach, nejedná se o částky, kterými byste se „plácli přes kapsu.“ Pozitivní na tom vše je, že to opravdu stojí za to!

SVATÝ KOPEČEK 

Mikulovský zámek je sice uznávaná dominanta města, kterou denně navštíví velký počet turistů, nicméně velkou část popularity a údivu si pro sebe „ukradl“ Svatý kopeček. A proč by ne? Jedná se o vůbec nejvýznamnější přírodní dominantu v Mikulově, která je kromě turistické atrakce rovněž vyhlášenou přírodní rezervací. Vytyčenou křížovou cestou se dostanete až k samotnému vrcholu, kde na vás bude čekat poutní kaple sv. Šebestiána, zvonice, Boží hrob, a hlavně parádní výhled na celé město. Z vrchu budete svědky rozložení celého Mikulova a sousedících měst. 

Abyste si výhled vychutnali se vší parádou, je na místě si na cestu přibalit nějaké to dobré víno a absolvovat ho s nějakým parťákem či parťačkou. A tím nejdůležitějším je si vybrat vhodnou denní dobu, například východ či západ slunce.

PŘÍRODA

Bezesporu mohu říct, že z Mikulova se člověk dostane k opravdu znamenitým památkám a přírodním úkazům. Ať už se vydáte na Děvín nebo Dívčí hrady, všude vás bude obklopovat příroda, které je v okolí Mikulova dost. Projdete kolem řady vinic, potkáte pár zřícenin s pěkným výhledem, zdoláte nějaký ten les a při té příležitosti narazíte na množství památek, které se k Mikulovu a okolí úzce vážou. Nejenom, že se kulturně obohatíte, ale získáte dobrý pocit sami ze sebe, protože zdoláte několik kilometrů a vaše fyzička vám za to poděkuje.

STRAVA

Mikulov nabízí celou řadu restaurací a moderních bister, které budou poctěny vaší návštěvou. I když se ve vinárnách dočkáte spíše občerstvení vhodného pro všežravce, bistra a další stravovací podniky nabízejí mnoho variant, které si najdou svého příznivce z řad masožravců, veganů a dalších alternativních metod stravování. Nemějte strach ochutnat skvělou italskou zmrzlinu, a už vůbec se nebraňte ochutnávat něco, co je pro vás cizí.

JINÝ KRAJ, JINÝ MRAV

Jak už to bývá zvykem, na Moravě jsou mravy jiné, než tomu v Čechách – ať už se zabýváme způsobem chování, živobytím, nebo kupříkladu tradicemi právě v Mikulově. Ve velkoměstech se můžete setkat s narážkami na váš vzhled, nadávkami na vaši osobu, neochotu pomoci druhému, ale v Mikulově budete až nadmíru překvapení z toho, jak jsou k vám lidé vstřícní a ochotní. Zatímco jiná města si na tradice ve velkém nepotrpí, tady si je užijete se vší parádou. A co se týče klasiky v podobě tradičního moravského dialektu? Tak toho se po dobu vaší návštěvy nezbavíte. Ba naopak, je pravděpodobné, že si některé výrazy přivezete domů. 

Pokud se rozhodnete tohle město navštívit, slibuji vám, že se do něj zamilujete stejně jako mnozí před vámi. Ale víte, co může být ještě lepší? Zamilovat si ho s někým, kdo hraje ve vašem životě významnou roli. Proto neváhejte a domluvte si úžasný výlet, který vám nabídne mnoho zážitků s někým, s kým můžete sdílet radost!


Sandra Venderová

Article Editor

Přidat komentář

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI