Bloggers RE

5 JEDNODUCHÝCH TIPOV, AKO SA ZOTAVIŤ POČAS ZLÝCH DNÍ

Zo všetkým, čo sa deje vo svete a s našimi vlastnými osobnými starostami, prežívame niekedy zlé a namáhavé dni. Je veľa dôvodov, prečo sa môžeme cítiť zle. Problémy s prácou či problémy so zdravím… Ale hlavu hore, existuje niekoľko spôsobov, ako sa zotaviť a ako opäť začať myslieť pozitívne, aj keď máme niekedy ťažkosti myslieť pozitívne. Tu je niekoľko tipov, ako vypustiť negatívne myšlienky a začať sa cítiť lepšie.

Nechajte vaším emóciám voľný priebeh

Je v poriadku cítiť všetko, čo cítite. Či je to hnev, smútok, alebo strach. Prijmite všetky vaše emócie, aj tie negatívne. Tým, že vaše emócie prijmete, vy ich budete akceptovať, prijmete tým všetko, čo sa stalo, a vy sa nimi už viac nebudete trápiť. Ak sa emóciám a vašim pocitom budete brániť, budete na nich visieť ešte dlhšie. Vyrovnajte sa s nimi a celte im ako bojovníci. 

Obklopte sa priateľmi

Nie je nič lepšie ako spoločnosť vašich priateľov a blízkych. Obklopte sa ľuďmi, ktorí vás milujú. Podeľte sa o s nimi o vaše myšlienky, povedzte im o vašich obavách a o tom, čo vás trápi. Rodina a priatelia sú tu na to, aby vás podporovali. Zavolajte im vtedy, keď sa cítite zle, a oni vás opäť pozitívne naladí.

Upratujte

Domáce práce nie sú síce tie najobľúbenejšie činnosti, ale ja som zistila, že upratovanie je a môže byt terapeutické a takisto spôsob ako sa zresetovať. Keď sa cítim napäto alebo znepokojene, snažím sa čistiť, upratovať, a to väčšinou zdvihne moju náladu. Tým, že robíte niečo iné, zbavíte sa zlých myšlienok a prídete na nové. Pustite si hudbu, váš obľúbený podcast alebo si nechajte v pozadí bežať nejakú dobru sériu na Netflixe a hop sa do upratovania.

Doprajte si

Keď máte ťažký a namáhavý deň, doprajte si! Hlavne sa neobviňujte z toho, čo nemôžete ovplyvniť, aby ste duševne na tom neboli ešte horšie. Starajte sa o seba a rozmaznávajte sa. Spravte si kúpeľ, doprajte si dobre jedlo, choďte na masáž alebo pedikúru/manikúru. Jednoducho urobte všetko preto, aby ste si trochu poškrabkali ego.

Čítajte

Knihy sú formou úniku, ako sa odpútať od udalostí, ktoré sa dejú okolo vás. Niekedy môže byť ťažké sústrediť myseľ na riadky v knihe, ale aj ja som zistila, že keď sa začítate, tak čítanie je jeden z tých najlepších spôsobov na rozptýlenie. Nájdite si útulný kútik, spravte si kúpeľ a čítajte tak dlho, kým sa neuvoľnite. Určite máte v poličke knihy, ktoré už dlhu dobu čakajú na otvorenie. Tak na čo čakáte?

Ani jeden z nás nemá vždy perfektný deň a je to úplne v poriadku. Preto sa snažte urobiť všetko pre to, aby ste aj “Ten” deň prežili naplno a urobili niečo pre seba. Aké sú vaše tipy a triky?

Dominika Blchová

Article & Interview Editor and Social Media Manager

Přidat komentář

.