Bloggers RE

5 JÓGA BLOGŮ, KTERÉ BYSTE MĚLI ZNÁT

Jóga pomáhá nejen našemu tělu, ale i duši. Mnozí z nás jógu praktikují již delší dobu. Někdo se s ní seznámil teprve nedávno, když zavřely fitness centra a my hledali cvičení na doma. Pokud s jógou nemáte žádné zkušenosti a necítíte se dobře ve svém těle či prožíváte psychicky náročné období, je ten pravý čas ji vyzkoušet. Pomůže vám zrelaxovat, odbourat stres, zvětší vaši flexibilitu, posílí střed těla a zpevní svaly. Možná tomu nebudete věřit, ale i při józe se můžete zapotit. Existují různé druhy jógy vhodné pro každou příležitost.

Ve světě jsou jóga blogy populární. Australská jogínka Sjana má s 1,5 milionem sledujících na Instagramu jeden z nejúspěšnějších fitness profilů. Yoga with Adriene má na YouTube 9,4 miliony odběratelů a Boho Beautiful téměř 2 miliony odběratelů. Které české a slovenské jóga blogy byste měli znát?

@joga_matka

Jóga matka je instagramový profil známé české jogínky Šárky Vojáčkové. Ta založila pražské butikové jóga studio Jógovna. S tím jí pomohl její manžel MUDr. Jan Vojáček, lékař funkční medicíny a autor knihy Umění být zdráv. Šárka sama napsala knihu Deník moderní jogínky a v dubnu jí vyjde kniha druhá – Deník jóga matky. Když jsou studia zavřená, s Jógovnou si můžete denně zacvičit přes Zoom.

@juditaberkova

Judita Berková je instruktorka jógy s více než 10 lety praxe. Je autorkou knihy Poselství asán, pořádá jógové pobyty po celém světě a navrhuje vlastní oblečení – jógové šaty. Na jejím blogu Yoga life Happy life se můžete přihlásit k programu „10 dní s jógou.“ Ten Judita v rámci dobročinné aktivity „Jóga pro neslyšící“ poskytuje s titulky neslyšícím zdarma. S Juditou si můžete zacvičit také na jejím kanálu na YouTube.

@simonapear

Simona Hrušková je lektorka jógy, se kterou se můžete potkat například ve studiích Jóga Letná nebo Jógovna. Když jsou studia zavřená, můžete si se Simčou zacvičit přes Zoom nebo na online lekcích Jógy Letná. Toto studio nahrává také vlastní podcast „Jóga z gauče.“ Simča se věnuje Vinyasa a Jin józe a pořádá oblíbené jógové víkendy. Více se můžete dozvědět na jejím blogu.

@sarahticha

Se Sárou Tichou si můžete zacvičit online přes Zoom, podívat se na videa na jejím blogu nebo na jejím českém či anglickém YouTube kanálu. Sára napsala také e-book Journal your heart out.

@yogavandagallo

Vanda je slovenská jógová lektorka, která akreditaci získala v Indii. Tam se kvůli neustálému vzdělávání opakovaně vrací. Věnuje se Jin a Hatha józe a veganské životosprávě. Zacvičit si s ní můžete online přes bratislavské Ayisi Yoga Center.

Jóga nám pomůže lépe pochopit naše tělo a dokáže ho léčit. Každá pozice má blahodárné účinky na konkrétní část těla nebo na vnitřní orgány. Jejím pravidelným cvičením můžeme docílit duševní rovnováhy.

Sledujete některý z těchto blogů? Které další jóga blogy máte rádi? Podělte se s námi o ně. Namasté!

Natálie Ripplová

Article Editor

Přidat komentář

.
.