Zima udeřila pěkně tvrdě. Teploty kolem nuly, déšť a vítr, který je pěkně vlezlý. Ideální čas na to zašít se do útulné kavárny s oblíbenou knížkou v jedné a šálkem dobré kávy v druhé ruce. Ať už v Praze bydlíte, nebo se chystáte naši matičku pouze navštívit, jistě se vám budou hodit tipy na kavárny, kde vás uvítá skvělá atmosféra již ve dveřích. Já, jakožto člověk, kterému koluje káva v žilách, jsem si dovolila sepsat pro vás seznam mých pěti nejoblíbenějších kávových dealerů, kde vám bude (nejen v zimních dnech) krásně. 

Kavárna co hledá jméno

Kdo by ji neznal. Prosululá kavárna v samém centru Prahy, kde mají nejen záchody, které obletěly celý Instaram, ale také bezva baristy, výbornou kávu a vyhlášené vejce Benedikt.

Pokud jste o této hipsteřině vážně neslyšeli, dovolte mi vám ji představit. Jedná se o bývalou truhlárnu na Andělu, kterou se parta bezva lidí rozhodla proměnit na kavárnu. Ta vás dostane (nejen) svým originální vzhledem, kterému dominují cihly a dřevo. Káva je zde v rukou opravdových profíků, kteří ji připravují (dovolte mi tohle klišé) s láskou. Ať už patříte do týmu filtrované kávy, nebo do klubu mlíčňáků, přijdete si zde na své. A co by byla káva bez dortu, že? Ty tu mají taky parádní (bohužel)!

No a pokud se sem vypravíte dopoledne, můžete si pochutnat na bezkonkurečních vejcích Benedikt, o kterých si vypráví celá Praha. Neptejte se proč, až je ochutnáte, tak to pochopíte.

Tvoje máma

Vršovická zašívárna, ve které si budete připadat jako doma, jako u mámy. Kdo nevěří, ať tam běží! Tahle kavárna proslula zejména svými brunchi, kterým lze jen těžko konkurovat. Navíc je tu neskutečně milá obsluha. Že mají špičkovou kávu, asi psát nemusím, že ne? Plusové body si Máma (alespoň u mě) získala také tím, že přes léto si tu můžete půjčit deku a jít si dortík s kávou vychutnat na soukromý piknik do přilehlého parku, no není to super? Je!

Coffee corner bakery

Kdybych měla Coffee corner bakery popsat jedním slovem, bylo by to HYGGE. Protože všechny zásady tohohle dánského životního stylu splňuje tato kavárna do puntíku. Útulné prostředí, ve kterém nechybí pohodlná křesílka, francouzská okna ani cihly, famózní dorty a káva, na které se stanete závislí. Tohle je přesně to místo, na kterém se můžete zašít s knížkou a ztratit pojem o čase.

Kromě toho tu najdete také bezpochyby jednu z nejlepších nabídek brunchů v Praze. Od sladkých lívanců, přes avotoast až po míchaná vajíčka. Prostě ráj na zemi, který najdete na Vinohradech.

Ema espresso bar

Ema je prostě srdcovka. Pokud hledáte kavárnu, kde se můžete zašít do koutku a v klidu si číst nebo pracovat, Ema nebude zrovna váš šálek kávy, ale dejte jí alespoň jednou šanci. Říká se, že kdo jednou do Emy vstoupí, podlehne jejímu kouzlu a už jí zůstane navždy věrný. A já to můžu jedině potvrdit. Kdyby se mě někdo zeptal, kam pro nejlepší kávu, i o půlnoci bez zaváhání řeknu Emu. Navíc tu mají ty nejlepší linecký srdíčka pod sluncem a taky domácí chleba, jedno velký MŇAM! 

A musim se vámi podělit o to, co mám na Emě najradši. Je to různorodost. U jednoho velkého stolu, který je uprostřed místnosti, uvidíte sedět babičku, která šla náhodou kolem, známou blogerku, která je na kafi s kamarádkou, podnikatele na obchodní schůzce, hipstera s bradkou a filosofickou knížkou v ruce a tím to nekončí. Ema prostě píše příběhy, a to mě nikdy nepřestane fascinovat.

Osada

Osada je poměrně nováček v rodině pražských kaváren, ale i přesto, že se její dveře otevřely nedávno, její boom byl obrovskej. A to právem. Prosadit se v dnes v Praze s kavárnou není vůbec nic snadného, vlastně je to téměř nemožné, avšak Osadě se to povedlo na jedničku. Jak? Já vám to prozradím. Není to totiž ani skvělými prostory, které čítají i vnitroblok, ani epesní kávou a hříšně chutnajícími dortíky, je to baristy. Pokud jste vstali levou nohou, naštval vás klient na schůzce nebo jste se právě rozešli se svou životní soulmate, na nic nečekejte a vyrazte do Osady. Protože nálada se vám zvedne asi tak o 1000 %, i kdybyste nechtěli.

P.S. Až tam půjdete, dejte si jejich kynutej koláč s ovocem a drobenkou, pak totiž pochopíte význam slova foodporn. Nemáte zač!

Byli jste už v některé ze zmíněných kaváren? A jaká je ta vaše nejoblíbenější?


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here