Bloggers RE

5 KNIŽNÍCH BLOGŮ, KTERÉ STOJÍ ZA TO #1

Blogy všeobecně aktuálně nezažívají své nejšťastnější období a knihy v roce 2020 rozhodně nejsou tím nejatraktivnějším tématem na sociálních sítích. Přesto se stále najde spousta lidí, kteří se nehodlají vzdát své vášně a dělení se o ni se světem. Knižní blogy zdaleka nevymřely, o čemž vás přesvědčíme nejen dnes, ale i v nadcházejících týdnech…

Čaro kníh

Historie blogu dvaadvacetileté studentky a knihomolky Adi sahá do roku 2017, ve stejném roce získala od Československé bibliografické databáze ocenění Skokan roku. Naprostá většina její tvorby se vztahuje ke knihám, občas vás však zavede i trochu jinam – třeba k rostlinám. Jako vášnivá fotografka a kreativní duše má Adi na blogu pro své čtenáře i něco se stáhnutí a svými krásnými fotkami vás uchvátí i na sociálních sítích.

Jaji Bloguje

Umístění v TOP 10 soutěže Bloger roka 2018 není to jediné, čím se může pyšnit. Jaji, jak si milovnice fantasy, sci-fi nebo romantické beletrie pro ženy, říká, je mimo jiné také ambasadorkou projektu Čarovná polička nebo knižního festivalu Humbook 2018 a 2019. Tato studentka marketingu, v rámci kterého se zaměřuje jak jinak než na knižní trh, se nepovažuje za náročnou čtenářku, ale dle svých slov si dobře vybírá, co skončí v její knihovně. Kromě knižní inspirace u Jaji najdete také něco z cestování.

Pieseň fantázie

Šestadvacetiletá Slovenka Mony si blog založila hlavně pro svou lásku ke knihám a nejčastěji se věnuje recenzím toho, co přečte. Jakožto introvertka bere svůj blog jako prostor, kde vyjadřuje to, co nahlas nevyřkne. Nejraději má příběhy o lidských osudech, obzvlášť pokud obsahují i náboženský motiv. V rámci její tvorby si můžete vychutnat nejen texty, ale i do detailu promyšlené fotografie.

Kakao se skořicí

Autorka blogu s názvem, který si velice snadno zapamatujete, Veronika měla knihy kolem sebe odjakživa a její vztah k nim je, jistě i díky tomu, opravdu vřelý. Pokud se toužíte ponořit do článků o knihách, převážně recenzí, tato brněnská blogerka vám to umožní. Byť její aktivita v rámci blogu není tak velká jako dříve, na svůj instagramový profil přispívá často a téma zůstává stejné.

Booklover Niky

Jistě vás nikterak nepřekvapíme sdělením, že teprve sedmnáctiletá Niky miluje čtení, které je rovněž hlavní náplní jejího blogu. Najdete u ní rubriku “přečteno”, “recenze” nebo například “přírůstky”. Milovníci nejen čtení, ale i teplých odstínů a sladěného feedu si u ní přijdou na své nejen v článcích, ale také v krásných fotografiích jak na blogu, tak na sociálních sítích.

Jaký máte vztah ke čtení? Sledujete pravidelně nějaké knižní blogery?

Deni Hartmannová

Project Manager & Chief Editor

Přidat komentář

.
.