Bloggers RE

5 KNIŽNÍCH BLOGŮ, KTERÉ STOJÍ ZA TO #2


Toužíte po knižní inspiraci nebo si jen tak chcete rozšířit obzory v blogerském světě? Pak jste zde zcela správně. Minulý týden jsme vám představili 5 blogů, jejichž hlavním tématem jsou knihy, a dnes se s vámi podělíme o další. Jste připraveni?

Hlava plná knih

Kamila Víšková miluje knihy, cestování a dobré jídlo. Dle svých slov je na sociálních sítích jako doma a na svém instagramovém profilu se věnuje hlavně svým čtenářským zkušenostem. Svůj knižní blog bohužel opustila již před několika lety, stejně tak se před rokem přestala věnovat svému YouTube kanálu, aktivitou na zmíněném Instagramu to nicméně svým sledujícím vynahrazuje.

View this post on Instagram

Jedna zapomenutá fotka z léta 😃🤦‍♀️ A zároveň jsem si uvědomila, že jsem se o své dojmy z knihy Všechny Louisovy děti podělila jen v instastories. Tahle reportáž nás vezme do Nizozemí. Na příkladu dárce spermatu, díky kterému se na různých klinikách narodilo obrovské množství dětí, autor otevírá širší téma etiky a umělého oplodnění. Vidíme vývoj těchto témat a argumentaci pro různé názory – zejména zda mít dárce anonymní či nikoliv – v průběhu desítek let. 📚 A co na knihu říkám já? Téma bylo rozhodně zajímavé, cením si i celkového pojetí knihy, které nám předkládá různé argumentace k nakousnutým otázkám. Přišlo mi ale, že se autor v mnohém opakoval a věc rozebíral až zbytečně ze široka. Takže za mne by to byla skvělá reportáž o sto stranách. 😃 Takhle ji hodnotím jako “někde na půl cesty”. Rozhodně ji ale doporučit mohu, k dokonalosti ji chybělo vlastně jen to proškrtání. 👍 a za 📸 děkuji @kristy.had

A post shared by Kamila Víšková (@hlavaplnaknih) on

Reading with Lucy

Přes 10 tisíc lidí si už oblíbilo tvorbu dvacetileté milovnice knih, kávy, čaje a květin. Právě to jsou prvky dokonale sjednocující Luciin instagramový profil a navozující atmosféru neskutečné pohody. Lucie však není aktivní pouze na Instagramu, před 6 lety, v roce 2014, si založila blog. Její motivace byla jasná – o knihách si ráda povídá, což jí vydrželo dodnes, stejně jako vyjadřování vlastního názoru a nedělání ústupků.

Radkacita

Šestadvacetiletá knihomolka Radka Miklová miluje číst knihy a psát o nich. Ve volném čase se toho snaží přečíst co nejvíce, tolik, kolik jí mateřství a malá dcerka dovolí. Na svém blogu se věnuje především knižním recenzím a tipům, jednou za čas přidá také pár slov o nějakém seriálu. Kromě svého blogu a do béžova laděného instagramového profilu se věnuje také psaní pro Knihcentrum.sk.

View this post on Instagram

“Tohle je román o lásce a o psaní ve věku digitálního smutku.” Mne privodil smútok už v polovici knihy, a to z dôvodu nenaplnenia mojich obrovských očakávaní, ktoré hádam ani nemohli byť väčšie. Začnem však tým, čo ma na tomto nekonečne ospevovanom románe zaujalo. Doteraz som netušila, že je možné vypísať sa zo vzťahu a následného rozchodu na viac ako 400 strán a navyše takto poeticky a neskutočne krásne. A ešte k tomu pridávam aj fakt, že to zvládol muž, čo je veľmi netypické a ojedinelé☝🏻. Jan Němec vo svojom príbehu používa tak neskutočné jazykové prostriedky a figúry, vďaka ktorým sa mi jednoducho nechcelo prestať čítať. Zhruba do vyššie spomenutej polovice knihy. Pretože každá druhá veta prikrášlená byť ozaj nemusí a to mi fakticky začalo v určitom bode vadiť. Aj tu sa dá použiť známa veta Menej je niekedy viac a toto bolo na mňa asi viac ako príliš🤷🏻‍♀️. A hoci je príbeh napísaný skvelou formou, o deji, žiaľ, nemôže byť skutočne ani reč. Ten ma totiž nezaujal natoľko, aby vo mne nejakým spôsobom zarezonoval. Tobôž nie rozchod Jana a Niny, ktorý ma ani trochu nemrzel a pravdepodobne by mnou otriasol viac, keby som si sama práve nejakým prechádzala. Voilà, moje prvé sklamanie tohto roka, zoznámte sa😁🤝. • • • #moznostimilostnehoromanu #jannemec #books #bookstagram #knihomolka #dnescitam #ukazcocitas

A post shared by Radka Miklová (@radka.knihomolka) on

Radši knihu

Také znáte meme “Ne, radši knihu”? Název Radši knihu si zapamatujte, nese jej totiž tvorba čtyřiadvacetileté knihomolky a pěstitelky Michaely. Po otevření jejího instagramového profilu na první pohled pochopíte, že zde originalita nechybí. Kromě Instagramu se věnuje také YouTube videím. A co víc, Michaela je součástí Humbook týmu a v HumbookAwards získala cenu Knižní influencer roku 2019.

View this post on Instagram

HUMBOOKAWARDS 2019 • Děkuji. Je to již tři roky, co přináším každý měsíc knižní recenze na další a další knihy, co si s vámi povídám a natáčím videa. A po celé ty tři roky jsem neměla ani jednou pocit, že by to nebylo to pravé nebo že by mě to už nebavilo, právě naopak. 💙💙Jste to vy, co mě utvrzuje v tom, že to co dělám, je dobré. Že to může někomu změnit pohled na svět a že to může sblížit lidi. Že knihomolové nejsou nudní lidé, kteří sedí zavření doma se svými příběhy a nežijí. Že jsou to lidé, kteří jsou kreativní, zábavní a přemýšliví. Že jsem mezi nimi mohla nalézt přátele a zážitky na celý život. A že žádný čas, který věnujeme tomu, co nás baví, není ztracený. Proto děkuju za tak krásnou zpětnou vazbu, které se mi v podobně výhry v HumbookAwards 2019 dostalo. Ujišťujete mě, že jdu správnou cestou a že vás to stále baví. Jste skvělí! A já jsem (opět) dojatá. 💙 Děkuji! • #HumbookAwards#HumbookAwards2019#KnižníInfluencerRoku#KnižníRecenze#RadšiKnihu#Humbook @humbook

A post shared by Radši knihu 🌿 (@radsi_knihu) on

Hlava v knihách

Blog, Instagram, Facebook… čtyřiadvacetiletá studentka knihovnictví milující literaturu Alžběta je aktivní na nejedné platformě. Její slova o tom, že nepotřebuje šatnu, ale knihovnu, jsou více než výstižná. A jaké jsou její největší knižní závislosti? Stephen King a Zaklínač. Obě trvají již několik let.

View this post on Instagram

Tomuhle hitu jsem odolávala, až jsem neodolala. Knížka mě už dávno zaujala grafickou stránkou. No a pak jsem nahlédla dovnitř a ten jazyk mi učaroval. Rozhodla jsem se, že to teda hecnu. ~ První věc je, že teda vzhled knihy je geniální. Barevná ořízka, minimalistická obálka a jako bonus "vtip" s podtrhanými písmeny v názvu… Nino. ~ Jazyk. No nádhera. Autor a syntax jsou očividně přátelé. S větami i slovy si Jan Němec úžasně hraje. U žádného současného autora jsem se s takovým krásným stylem psaní nesetkala. Jedním slovem nádhera. Ruku v ruce s tím jde i koncept knihy. Bavil mě. A to jsem spíš klasik. Bavily mé články z iDnesu, bavil mě rozhovor autora se sebou samým o knize, kterou jsem právě četla v knize, kterou jsem právě četla. ~ Ale příběh byl slabší. O dost. Nina se nechovala na svůj věk, autor se nechoval na svůj věk. Je to taková láska géniů, která ale vypadá jako láska patnáctiletých puberťáků… To mi vadilo. Ale stejně mě dostali a prožívala jsem to s nimi. To jo. Ale nechápala jsem. To chování pro mě bylo dost nesympatické… ~ Kapitoly v knize jsou buď extrémně krátké a nebo extrémně dlouhé. Nemám to ráda, ale přežiju to. Jenže tady ty extrémně dlouhé kapitoly byly taky extrémně nudné. Je to takový ten případ, že kdyby kniha měla o 100, 150 stran míň, bavila by mě mnohem víc. A to je škoda. ~ Grafika – 5 z 5. Koncept – 5 z 5. Jazyk – 5 z 5. Příběh – tak 2 z 5. Bohužel. ~ Ve výsledku ale dávám čtyři kočky z pěti. Autor píše úžasně a já doufám, že se dostanu k jeho předchozím knihám. Zkusím je. Protože jazyk mě zaujal extrémně. Tam by to mohlo pro mě fungovat ještě líp, než tady. Ale přečtení nelituju… Svým způsobem to ta nádhera vážně je. Ale podle chváli na těch instagramech jsem čekala víc. ~ 😻😻😻😻/😻😻😻😻😻 ~ #moznostimilostnehoromanu#jannemec#host#hlavavknihach#minimalism#book#bookstgram#bookstagrammers#tipnaknihu#podporujemeceskeautory#currentlyreading#czechbook#reader#readingissexy#ctenijesexy#ctuctescteme

A post shared by Hlava v knihách (@hlava_v_knihach) on

Je vám bližší sledovat dění ve světě knih na blozích, nebo spíše na sociálních sítích blogerů?


Deni Hartmannová

Managing Director & Chief Editor

Přidat komentář

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI