Bloggers RE

5 KNIŽNÍCH BLOGŮ, KTERÉ STOJÍ ZA TO #3


Před dvěma týdny jsme vám představili 5 knižních blogů, které stojí za to, minulý týden jsme k nim přidali další pětici a dnes tuto sestavu doplníme naposled. Knihomolové a knihomolky, čtenáři a čtenářky, zpozorněte, tyto blogy věnující se knihám by vám rozhodně neměly uniknout…

Knihomoľky

Dvě kamarádky a spolužačky, které spojuje jejich láska ke knihám. No není to krásné? Čemu je věnovaný společný instagramový účet Caroline a Victory, to jistě uhodnete na první dobrou. Obě čtou od dětství, a tak se rozhodly s ostatními dělit o to, co čtou aktuálně a co doporučují. Tyhle dvě se krásně doplňují – jedna totiž miluje literaturu z našich luhů a hájů, kriminálky a staré dobré klasiky, druhá zase nedá dopustit na fantasy a sci-fi. Kromě Instagramu je můžete sledovat na jejich blogu nebo si od nich něco přečíst v online magazínu “Začítaj sa”.

View this post on Instagram

Odkedy uniesli Tillovi Berkhoffovi jeho malého syna Maxa, celý svet sa mu doslova zrútil. Keďže väčšina indícií smeruje k sériovému vrahovi Guidovi Tramnitzovi, Till sa rozhodne prevziať identitu mŕtveho muža a stane sa tak pacientom psychiatrickej kliniky, v ktorej je hospitalizovaný aj údajný únosca jeho milovaného syna. Aj v tomto diele nás čitateľov necháva Sebastian Fitzek v napätí a potvrdzuje svoje majstrovstvo. Podobne ako pri jeho prvotine Terapia, aj v tejto knihe vám záver zaručene vyrazí dych. Fitzek totiž vie, ako na to. . . . . . #pacient #sebastianfitzek #vydavatelstvotatran #slovtatran #book #bookstagram #bookstagrammer #bookworm #bookwormer #bookish #igreads #reading #dnescitam #knihomolky

A post shared by Knihomoľky 📚 (@knihomolky) on

Klářiny knihy

Klára na svém blogu aktuálně není tolik aktivní, přestože si před časem založila nový, zato se činí se svým podcastem, který nahrává nejen v audio formátu, ale i ve formě videí na YouTube. Její “specializací” je světová beletrie, nejlépe v angličtině. Právě o zkušenosti a rady pro čtení v angličtině se Klára se svým publikem dělí nejraději. Jejím počinem je mimo jiné také Cestovatelská knižní mapa.

View this post on Instagram

🇨🇿 Nový podcast je na světě – Žebříček 5 knih od českých autorů s Marky (@endlessbibliophile)! 🎙❤️ ▪️ I když jsem si myslela, že ještě dlouhou dobu budu moct mít jako hosta jenom Áďu, Marky mě naštěstí vyvedla z omylu a ukázala mi, jak se dá natočit společný podcast na dálku! ❤️ ▪️ To jsem samozřejmě hned musela využít, a tak jsme spolu před pár dny natočily podcast na téma Knihy od českých autorů. Každá jsme si vybrala pět favoritů (a Marky pak pár dalších super tipů přihodila) a společně jsme o knihách diskutovaly. ▪️ Těšit se můžete třeba na povídání o Trnech v čase, Naslouchači, Houbařce či o Tamařině souhvězdí! ❤️ ▪️ Jak to máte s četbou českých autorů vy? A jaké knihy jsou vaše oblíbené? ❤️ ▪️ Poslouchejte na Spotify a Apple Podcasts! ❤️ ▪️ ▪️ {#book #books #bookstagram #booktuber #cteni #booklover #bestdayever #dnescitam #ukazcoctes #vicecasunacteni #bookstagramfeatures #novypodcast #prague #klarinyknihy #karantena #wecandothis #cestiautori #bookpodcast #tamarinosouhvezdi #zoom #bibliophile #spotify #kniznipodcast #prokrastinujictenim #bookishpodcast #vrany #czbookstagram #klarinpodcast }

A post shared by Klářiny knihy – knižní blog 📚 (@klariny.knihy) on

fandomky

Martina Fraňová ke svému působení v onlinu původně měla parťačku, ale nakonec zůstala na instagramovém profilu s názvem “fandomky” sama. Je jí dvacet let, je ze Slovenska, a kromě knih miluje cestování a jídlo. Z jejího bia vám bude okamžitě jasné, že knihy o Harrym Potterovi rozhodně nejsou něčím, co by nemilovala. Jestliže si toužíte přečíst nějakou knižní recenzi, k Martině na profil určitě neváhejte zamířit.

View this post on Instagram

Našli ste u starých rodičov (alebo príbuzných) nejaké knižné poklady?📦📚 . . . .Ten pocit, keď nájdete v krabiciach na povale hromady kníh po vašich príbuzných. Zbožňujem. A potom nastane dlhé triedenie, kedy vás aj možno prekvapí knižný vkus vašich blízkych. Niekedy to o človeku povie viac. Takto som po babke a dedkovi našla rôzne Verneovky, Idiota od Dostojevského alebo Marka Twaina…tie staré edície majú v sebe isté čaro. 🖤🌻 #fandomky #mybookfeatures #jamestrevinorepost . . .#bookstagram #booklover #vintagebooks #oldbooks #skbookstagram #dnescitam #copravectu #bookphotography #bookworm #booknerd #booksbooksbooks #bookcommunity #bücher #knihy #knihomolka #kniha

A post shared by fandomky (@fandomky) on

Anžela

Na Anželině krásně sladěném instagramovém profilu najdete kromě knih hlavně hodně běhu. Čtenářka, běžkyně a psí máma – to je Anžela, která se snaží všechno stihnout a je nadšená pro marketing, komunikaci a média. Na více platformách ji bohužel sledovat nelze, dostatečnou satisfakcí však budiž její skvělé popisky a vůbec po všech směrech příspěvky, které zkrátka baví.

View this post on Instagram

Začala jsem si všímat, že jsem nadšená skoro z každé knihy, kterou přečtu. Nějaká se mi sice líbí miň, jiná mě zase lehce zklame až na konci. Je to asi tím, že nečtu špatné knihy. Samozřejmě každý z nás má jiný vkus a preferuje jiné žánry, já si tak vybírám ke čtení jen to, co mě dokáže zaujmout. A netvrdím, že můj výběr knih je nejlepší a všichni by se jim měli řídit. Je ale dobrý pro mě, což je nejdůležitější. Občas vyjdu z komfortní zóny a zkusím něco nového, ale hned to odložím, pokud si uvědomím, že se do čtení nutím. Knihám, které mě nebaví, rozčilují nebo mě jednoduše nedokážou pohltit, se snažím vyhýbat. Přijde mi pak ale velmi zvláštní, když někdo čte nějaký bestseller nebo klasiku, protože je na seznamu „100 knih, které musíte přečíst“, a vůbec si toho neužívá. Proč ztrácet čas s něčím, co vám nic nedává? Kdo je na tom podobně?

A post shared by Anžela (@_pribehy) on

Between The Words

Mezi slovy – jak příznačný název pro knižní blog. Alexandra chodí po světě s nosem v knize a hlavou v oblacích, miluje literaturu, psaní, umění, vintage styl a kávu. Tato dvacetiletá knihomolka vás dostane, minimálně už jen tím, jak do detailu jsou propracované všechny její fotografie. A to ani nemluvíme o tom, kolik lásky je patrné, že vkládá do slov, která k těmto fotkám píše.

Znáte nějaké online tvůrce, kteří se zaměřují na knihy, ale my jsme je v naší sérii nezmínili? Neváhejte se s námi i s ostatními podělit v komentářích!


Přidat komentář

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X