Bloggers RE

5 KNIŽNÍCH BLOGŮ, KTERÉ STOJÍ ZA TO #3

Před dvěma týdny jsme vám představili 5 knižních blogů, které stojí za to, minulý týden jsme k nim přidali další pětici a dnes tuto sestavu doplníme naposled. Knihomolové a knihomolky, čtenáři a čtenářky, zpozorněte, tyto blogy věnující se knihám by vám rozhodně neměly uniknout…

Knihomoľky

Dvě kamarádky a spolužačky, které spojuje jejich láska ke knihám. No není to krásné? Čemu je věnovaný společný instagramový účet Caroline a Victory, to jistě uhodnete na první dobrou. Obě čtou od dětství, a tak se rozhodly s ostatními dělit o to, co čtou aktuálně a co doporučují. Tyhle dvě se krásně doplňují – jedna totiž miluje literaturu z našich luhů a hájů, kriminálky a staré dobré klasiky, druhá zase nedá dopustit na fantasy a sci-fi. Kromě Instagramu je můžete sledovat na jejich blogu nebo si od nich něco přečíst v online magazínu “Začítaj sa”.

Klářiny knihy

Klára na svém blogu aktuálně není tolik aktivní, přestože si před časem založila nový, zato se činí se svým podcastem, který nahrává nejen v audio formátu, ale i ve formě videí na YouTube. Její “specializací” je světová beletrie, nejlépe v angličtině. Právě o zkušenosti a rady pro čtení v angličtině se Klára se svým publikem dělí nejraději. Jejím počinem je mimo jiné také Cestovatelská knižní mapa.

fandomky

Martina Fraňová ke svému působení v onlinu původně měla parťačku, ale nakonec zůstala na instagramovém profilu s názvem “fandomky” sama. Je jí dvacet let, je ze Slovenska, a kromě knih miluje cestování a jídlo. Z jejího bia vám bude okamžitě jasné, že knihy o Harrym Potterovi rozhodně nejsou něčím, co by nemilovala. Jestliže si toužíte přečíst nějakou knižní recenzi, k Martině na profil určitě neváhejte zamířit.

Anžela

Na Anželině krásně sladěném instagramovém profilu najdete kromě knih hlavně hodně běhu. Čtenářka, běžkyně a psí máma – to je Anžela, která se snaží všechno stihnout a je nadšená pro marketing, komunikaci a média. Na více platformách ji bohužel sledovat nelze, dostatečnou satisfakcí však budiž její skvělé popisky a vůbec po všech směrech příspěvky, které zkrátka baví.

Between The Words

Mezi slovy – jak příznačný název pro knižní blog. Alexandra chodí po světě s nosem v knize a hlavou v oblacích, miluje literaturu, psaní, umění, vintage styl a kávu. Tato dvacetiletá knihomolka vás dostane, minimálně už jen tím, jak do detailu jsou propracované všechny její fotografie. A to ani nemluvíme o tom, kolik lásky je patrné, že vkládá do slov, která k těmto fotkám píše.

Znáte nějaké online tvůrce, kteří se zaměřují na knihy, ale my jsme je v naší sérii nezmínili? Neváhejte se s námi i s ostatními podělit v komentářích!

Deni Hartmannová

Project Manager & Chief Editor

Přidat komentář

.
.