Bloggers RE

5 MAMA BLOGEREK, KTERÉ BYSTE MĚLI ZNÁT #1


S mama blogerkami jako by se roztrhl pytel. Alespoň tak to působí na nás v BloggersRE. Sdílí se světem strasti i slasti svého mateřství, dokáží inspirovat, poradit nebo zkrátka “jen” podpořit tím, že jednoduše jsou a jiné maminky mohou vidět, že v tom všem, co právě prožívají, nejsou samy. Nesledují je ale rozhodně výhradně jen další maminky. Na některé z nich se společně zaměříme…

Mama Domisha

Rodinka jako vystřižená z nějakého časopisu, co říkáte? Pokud Domču sledujete už dlouho, určitě víte, jak obrovským vývojem její tvorba prošla. Před 3 lety se jí a jejímu partnerovi Erikovi (Viral Brothers) narodil syn Anakin, letos se jejich rodinka rozrostla o rozkošnou holčičku Málinku. Domča už je nějakou dobu maminkou na plný úvazek, svůj život zaznamenává opravdu ve velké míře na Instagramu a občas vydá něco na svém Youtube kanálu. Jistojistě skvělý profil ke sledování nejen pro další maminky.

View this post on Instagram

🤱🏽MŮJ POROD🤱🏽 (5.část- oddělení šestinedělí) Ještě jsem vám neřekla jednu krásnou vsuvku o moji kamarádce Terce, která měla termín porodu zhruba týden po mě. Chodily jsme spolu do motola do poradny v úterý, ale já tu poslední přesunula na středu, kvůli hlídání Aňouse. Terka šla tedy 26.2. do poradny a udělali ji také hamiltona a na pátek domluvenou vyvolávačku vzhledem k jejímu horšícímu se stavu. Večer mi psala,že jede do porodnice a 27.2 ve 4 ráno byla její dceruška na světě. Když mi ve středu udělali hamiltona, ještě jsme vtipkovaly, že mi bude držet místo na šestinedělí😂 No a já vážně ten den porodila😊 Věřili byste tomu?😂 Obě jsme spontánně otěhotněli ve stejnou chvíli a nakonec na den přesně porodily obě holčičky❤️ Po porodu zhruba ve 23:00 mě dovezli na oddělení. Dali mě na pokoj kde jsem byla zatim sama. Malinku jsem si nechala u sebe, vybalila si a šla hned spát. Ráno mi na pokoj dali pani po císaři. Terka byla dva pokoje ode mě a hned ráno jsme se sešly na snídani 😂 a pořád jsme se tomu musely smát,že tam jsme opravdu spolu 🙈. Po vizitě odešla Terky spolubydlící domů, a tak jsme neváhaly a šly poprosit sestry jestli mě nemohou přesunout na její pokoj😊 Stálo mě to jedny psí voči a trochu přemlouvání, ale nakonec nám opravdu vyhověli 👌🏼 Bylo to super! Nejsem žadná fajnovka,že by mi vadily cizí maminky,ale přece jen je příjemnější mít na pokoji kamarádku s kterou se nebojíte nechat svoje dvoudenní miminko, když jdete do sprchy nebo třeba i kvůli návštěvám to bylo lepší. Připadala jsem si jak kdybych byla někde na hotelu 😂 Hned druhý večer se mi už spustilo mléko a tak jsem třetí den začala Malii vážit před a po kojení, abych viděla kolik přesně vypila. Prsa mě dost bolela a malá nezvládla vytáhnout všechno mléko, tak jsem si i musela pomoci odstříkávačkou. Co se mého těla týče, po dobu hospitalizace jsem brala něco na bolest. Bylo to v takovým malým panáku a pomáhalo to na bolestivé zatahování dělohy. S každým dalším porodem je to prý bolestivější. A to mohu potvrdit! Čtvrtý den (v sobotu) na vizitě nám řekli, že obě holčičky přibírají, a tak můžeme všechny domů🙌🏼. 📸 by @danaleitnerphotography

A post shared by Mama Domisha (@mamadomisha) on

Christie&Babies

Kristýnin kanál na Youtube má přes 60 tisíc odběratelů. Jejím posláním je ukázat světu, že i mladé maminky, mezi které se řadí i ona sama, jsou úžasné a zodpovědné. S online tvorbou Kristýna začala, když byla její dcerka Victorka ještě miminko, dnes už jí bude brzy 5 let a kromě ní dělá jejím rodičům radost ještě malý Leo, kterému jsou téměř 3 roky. Kristýna je mama blogerkou úplně od začátku své tvorby a za roky jejího tvoření ušla nemalý kus cesty.

Zuzi

Paní doktorka z Plzně milující kafe, knihy a především svou dvouletou dcerku, která je naprosto kouzelná. Zuzčin profil je přirozený, milý, inspirativní a určitě si vás získá, ať už jste, nebo nejste maminka. Zuzce chybí maličko k dosáhnutí 4 tisíců sledujících a my už teď víme nejen to, že je velice brzy získá, ale také to, že u těch 4 tisíc dlouho nezůstane. Ale jen o počtu sledujících to není, viďte?

Jana Ciosková

Kromě role manželky a dvojnásobné maminky má Jana ještě další životní roli – je fotografkou a její tvorba je postavena na nahlížení na svět jejíma očima, skrze její fotoaparát. Největší inspirací a zdrojem energie jí jsou samozřejmě její děti, a právě spojení dětí a umění fotografovat vytváří kouzlo její tvorby. Své fotky na Instagramu doplňuje popisky ze života.

The Salad by Leni

Povoláním paní učitelka, momentálně především maminka pečující o ročního Jonáška. Lenka s blogováním začala už dlouho před jeho narozením, a tak i její tvorba se postupem času proměnila. Ze všeho, co tvoří, vyzařuje štěstí a pohoda a není nic lepšího, než skrze online svět nasát nějakou tu pozitivu do svého reálného života. Na našem webu si můžete přečíst rozhovor s Lenkou, který jsme vydali nedávno. Dozvíte se tam mimo jiné, jaký má názor na ukazování dětí na sociálních sítích.

Na další mama blogerky se společně podíváme zase za týden. Které sledujete vy, patří k nim i ty dnes zmíněné?


1 komentář

  • Sleduju hlavně méně známé účty, ty s větším počtem sledujících jsou poslední dobou plné reklam a spolupráce a že života těch matek se toho člověk fakt moc nedozví. Nehledám sladěný feed, ale veselé, vtipné a hlavně skutečné historky o rodičovství… Sleduju třeba osobni_blog_dvojite_matky, Lucku z @pocitamdotri a mámu z @nasranamama.

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X