Bloggers RE

5 MAMA BLOGEREK, KTERÉ BYSTE MĚLI ZNÁT #3


Jak jsme před týdnem slíbili, tak také činíme – v prvním a druhém díle této série článků jsme si představili dohromady už deset mama blogerek. Dnes tuto sérii zakončíme dalšími pěti ženami, které se rozhodly sdílet své mateřství v online světě…

Betty & Co.

S Pavlínou Brettovou známou jako Pája Betty jsme dělali rozhovor pro náš web, když měla zrovna těsně před porodem svého druhého syna. A když říkáme těsně, myslíme to opravdu vážně. Než totiž rozhovor stihl vyjít, Pája porodila a už téměř rok je dvounásobnou maminkou. V rozhovoru se dozvíte nejen o jejím mateřství, ale také o tom, co během něj stíhá a ještě mnohem více. Pájino bio na Instagramu mimo jiné hlásá, že “je milující žena závislá na rodině” a my mu musíme dát za pravdu, protože právě to je z celé její tvorby zjevné. Její blog by určitě neměla vynechat žádná maminka.

Ejvi Freedom

Eva “Ejvi” Mchitarjan je češka, která se v blogerských vodách pohybuje už nějaký ten pátek. To, že je češka, píšeme schválně, její příjmení by vás totiž mohlo zmást, pokud nevíte, že jej má díky svému manželovi. A když už jsme narazili na fakt, že je vdaná, nesmíme opomenout, že je autorkou knihy Svatební přípravy podle Ejvi a se svou sestrou vlastní firmu zaměřující se na plánování, organizování a koordinování svateb, oslav a jiných eventů. Ejvi je zkrátka kreativní duše, která umí dobře nakládat se svým časem. Nejvíce ho ale věnuje svému synovi Edgarovi, který se stal velkým tématem i v její tvorbě a dnes tak Ejvi můžeme směle zařadit mezi mama blogerky. Také s Ejvi můžete na našem webu najít rozhovor.

Mámou bez filtru

Vítězka 3. místa v soutěži Mamablog roku 2019 Míša razí heslo “filtr na fotce, realita v textu” a doplňuje to hashtagem #materstvinarovinu. Povoláním je novinářka a během mateřské dovolené se rozhodla pro tvorbu blogu. Její Instagram už dosáhl 17 a půl tisíce sledujících a jistě na tom má svůj podíl také její iniciativa #nesedimdomasdetmi. Pokud Míšu ještě nesledujete, rozhodně jí zkuste dát šanci, jsme toho názoru, že vás s malou Anetkou budou určitě bavit.

View this post on Instagram

Letos je to poprvé, co jsem dostala od Anetky dárek ke Dni matek. Nemyslím tím teď dárek, který koupil Radek a předala mi ho Anetka😂Ale bavíme se opravdu o dárku od Anetky. Asi jste si všimli, že jednou týdně chodí naše Anet do miniškoličky (ano často vám o ni tady básním😜) a tentokrát se v ní opravdu překonali! Vůbec jsem netušila, že Radek i s Anet dojeli v úterý do Šídla pro dárek, který Anetka ve školce právě ke Dni matek vyráběla (aspoň už je mi jasné, proč měla celé ruce od růžové a fialové barvy 😂) Asi vám nemusím popisovat, jak moc jsem byla dojatá, že jsem dostala vůbec první dárek od Anetky, který vyrobila. Nejsou jí ani dva roky a já už se můžu pochlubit touto nádherou❤️ Děkuji moc za tento úžasný nápad @kate.travnickova a šikovným tetám ve školce za pomoc té naší treperendě! A samozřejmě dík patří i @darabags že taštičky k pomalování dětem do školky věnovali. Myslím, že vlastnoručně vyráběné věci jsou těmi nejkrásnějšími dárky od dětí pro všechny maminky. No a protože mě je už přes třicet a na všechno, co se dělá rukama jsem levá jako šavle, musela jsem já proto tu svou maminku něco koupit (věřte mi, že vyrobeného slona, který vypadá jako pejsek by už dnes neocenila😂). A protože má moje mamka ráda vůně a kosmetiku jako asi každá žena, volba byla jasná. Chtěla jsem dárek, který by byl jen pro ni a tak jsem jí na @notino_cz vybrala parfém (dodatek k fotce: po malé lsti se Anet parfému pro babičku vzdala😂 vyměnila jej za křupku😉 jojo holka se musí ještě hodně učit😂) A jaké dárky kupujete maminkám vy? A jaký nejkrásnější jste od vašich dětí dostaly? #spoluprace #mamaadcera #denmatek #maminka #mamablog #momanddaughter #jsemmama #materstvi #mamatip #mamatips

A post shared by Michaela (@mamoubezfiltru) on

Tereza in Oslo

Další blogerkou, jejíž příjmení by mohlo být na první dojem matoucí, je Tereza Salte. V jejím případě by mohl být matoucí i samotný název blogu. Tereza in Oslo v Oslu momentálně nežije, ovšem z Norska pochází její manžel, se kterým má rozkošného syna Williama. S Ejvi nemá Tereza společné jen to, že manžel je cizinec, ale také to, že je pracující mámou a kreativní duší. Tereza se svým manželem založila známou blogerskou agenturu Elite Bloggers, napsala knihu Šlehačková oblaka a momentálně si užívá tvorbu svého podcastu V OBLACÍCH. Na jejím blogu, kterým to před lety všechno začalo, když začala psát o svém životě v Norsku, kam se spontánně odstěhovala, dnes není tolik aktivní jako dříve, zatímco na jejím instagramovém profilu najdete nové příspěvky s denní pravidelností a jejím největším tématem je malý William.

View this post on Instagram

Dost často uvažuju nad tím, jaká životní role mě vlastně vystihuje. Dost často je totiž měním a vždycky jsem měnila. . Když jsem byla malá přebíhala jsem ze školy na housle, kde jsem byla ta slušná Terezka v roláku, která pak cvičila i v neděli ráno. Z houslí pak na gymnastiku, kde jsem byla jak utržená ze řetězu a nepolapitelná. A teď je mi třicet a připadá mi, že těch rolí mám taky kopu. Většinu času jsem trhlá máma v riflích, dost často jsem ale i v podpatcích na jednáních s partnery, nebo se sluchátky a mikrofonem u nás v kuchyni… to když vznikají všechna ta (ne)moudra do podcastů. . A i když se dost často ztrácím, kým jsem, jedno vím naprosto jistojistě. Nikdy se nechci otočit zpátky a litovat, že jsem neprožila ten nádherný čas s Williamem. Každý den, když jdu spát, rekapituluju celý den a vím, že byl skvělej, protože jsme byli spolu. A to si chci pamatovat. Příležitostí se angažovat, dělat dobro, podepisovat veledokumenty, fotit, psát ještě bude. Být mámou se nám poštěstí jenom jednou… dvakrát… a to je pro mě v tuhle chvíli to naprosto nejdůležitější. A i když si občas trhám vlasy na hlavě, protože spím málo, když pracuju po nocích, je to moje volba a to jsem prostě já. A vždycky jsem taková byla. Posílám energii všem mámám, které dost často tápou, kým vlastně chtějí být… protože vám úplně rozumím. Stačí se vždycky odhlédnout za tím dnem, kdy jste byly šťastné a máte jasnou odpověď na vaši otázku. Konec mouder. Jdu smažit řízky. Zítra jede Johni na hory. . Fotku vyfotil můj nejoblíbenější strejda Michal Lebl 💛 @michallebl

A post shared by TEREZA SALTE (@terezainoslo) on

Mama Lifestyle

Na závěr jsme si nechali dnes už “legendu mezi mama blogerkami”. Tereza známá jako Mama Lifestyle byla první žena na české Youtube scéně, která se tématu mateřství začala věnovat a úspěch na sebe v jejím případě nenechal dlouho čekat. S natáčením začínala, když byl její syn Šimon ještě miminko, dnes už je to školák, který má jako parťačku svou mladší sestru Adélku. Tereza už dnes nějakou dobu nenatáčí, pracuje v marketingu a ani její stará videa už na Youtube nenajdete. Jediná online platforma, kde je stále aktivní, je Instagram. Jak sama řekla, důvodů, proč se rozhodla ke smazání svých videí, bylo více, jedním z nich bylo chránění zájmů jejích dětí. I přesto Tereza podle nás na tento náš seznam mama blogerek určitě patří.

V příštím týdnu se budeme věnovat blogerkám také, jen se přesuneme do kategorie beauty, máte v této kategorii své favoritky? A co říkáte na zmíněné mama blogerky?


Přidat komentář

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X