Bloggers RE

5 METÓD, AKO DOSIAHNUŤ MINIMALIZMU


Minimalizmus nie je súbor pravidiel, ktoré je potrebné dodržiavať krok za krokom. Je dôležité vedieť, čo prispieva vášmu životu a čo vás robí šťastnými. Tu je niekoľko jednoduchých tipov, ako začať minimalistický životný štýl.

Zamyslite sa nad tým, čo kupujete

Pred uskutočnením nákupov je dôležité dôkladne zvážiť všetky nákupy. Naozaj niečo potrebujete, alebo to len práve chcete? Pred nákupom môžete použiť jednoduché metódy, ktoré vám pomôžu rozumne míňať peniaze. Vytvorte si zoznamy toho, čo musíte kúpiť, tak kúpite iba položky, ktoré naozaj potrebujete.

Ďalšou metódou je naplánovať si nákup, skontrolovať recenzie produktov, porovnať ceny a pokúsiť sa zistiť, či môžete získať požadovanú položku za výhodnú cenu.

Zbavte sa všetkého, čo nepotrebujete

Rozhliadnite sa po vašom dome a byte. Zamerajte sa na to, čo je neporiadok, a na to, čo máte radi. Identifikujte oblečenie, ktoré vám už viac nesedí, veci, nábytok, ktorý sa vám nepáči a iba vám zapĺňa priestor v byte. Potom to všetko odložte, predajte alebo darujte niekomu, kto to lepšie využije alebo potrebuje viac ako vy.

Jedzte a žite zdravšie

Naučte sa viac variť doma. Tak si vždy vyberiete zdravšie ingrediencie pre vaše jedlo. Do svojej stravy môžete zaviesť viac zeleniny a ovocia. Plánujte si vaše jedlá, napíšte si nákupný zoznam potravín, aby nedošlo k plytvaniu. Vedieť, ako variť, vám tiež pomôže ušetriť peniaze tým, že nebudete musieť chodiť do drahých reštaurácií.

Zjednodušte si šatník

Darovaním vášho oblečenia, ktoré nepoužívate, môžete vytvoriť nielen miesto na dôležitejšie veci, ale aj zminimalizovat’ neporiadok. Ako minimalista by ste mali vyhľadávať produkty vysokej kvality, ktoré síce stoja viac, ale zato vydržia dlhšie.

Stanovte si hranice

Zamyslite sa nad tým, koľkokrát ste súhlasili s účasťou na udalostiach, ktoré vás nezaujímali alebo ste prijali prácu, ktorú ste nechceli robiť, len preto, že ste nemohli povedať nie. Je dôležité uvedomiť si, aké sú vaše priority. Pomôže vám to vyhnúť sa stresu a úzkosti. Nie všetko, s čím súhlasíte, prinesie do vášho života hodnotu, takže tieto “povinnosti” minimalizujte. Uprednostňujte samých seba (a nemýľte si to s egoizmom), trávte viac času na tom, na čom vám skutočne záleží.

Jednoduché tipy, ktoré môžete do vášho života aplikovať ihneď. Tak čo, dáte sa do toho?


Dominika Blchová

Interview & Article Editor at @bloggersre //@influencedot
💯 #vegan 🍓 🥕
*simple living soul*
🧘‍♀️ Sustainability
🍃 Low Waster
🐶Doggy-mom
.
SK🇸🇰/ currently CH 🇨🇭

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed

X