Bloggers RE

5 NEJBEZPEČNĚJŠÍCH DESTINACÍ PRO SÓLO CESTOVÁNÍ

O výhody sólo cestování jsme se s vámi již podělili. Pokud vás myšlenka toho, že si zabalíte kufry nebo sbalíte batoh a na vlastní pěst se sami vydáte do světa, zlákala, máme pro vás tipy na 5 nejbezpečnějších světových destinací. A že tyto destinace opravdu stojí za to!

Finsko

První příčku nejbezpečnějšího státu, do kterého se vydat bez parťáka, obsadilo Finsko. Země tisíců jezer ležící na severu Evropy láká na přírodní krásy, vánoční vesničku, polární záři i možnost ubytovat se v iglú. Mezi pokrmy, které stojí za vyzkoušení, patří borůvkový koláč, masové kuličky s bramborovou kaší (ano, připomínají ty z obchodního domu IKEA), sobí maso a laponské sýry.

Kanada

Stát sousedící s USA, který se může chlubit nádhernou přírodou, ale i rušnými a architektonicky zajímavými velkoměsty – to je Kanada. Navíc si v této zemi, která se dlouhodobě umisťuje v žebříčku nejbezpečnějších států na předních příčkách, můžete dopřávat oblíbený javorový sirup takřka ke každému jídlu.

Nový Zéland

Fanouškové Pána Prstenů nejspíš vědí, že příroda na Novém Zélandu je tak krásná, že je slovy nepopsatelná. Tato země je navíc podle statistik nejbezpečnější pro batůžkáře. Nový Zéland je ideální kombinací hor i moře a na své si v tomto státě přijde opravdu každý.

Uruguay

Pokud jste některou zemi na tomto seznamu nečekali, pak je to s největší pravděpodobností právě Uruguay. Tato země je ale velmi atraktivní a rozhodně stojí za návštěvu. Uruguay vás okouzlí pohádkovými plážemi, krásnou architekturou a pochutnáte si i na místní kuchyni. Jelikož se jedná o velikého vývozce hovězího masa, rozhodně byste měli ochutnat grilované maso a chivito (sendvič plněný masem a zeleninou).

Švýcarsko

Stát, který na seznamu bezpečných destinací pro sólo cestovatele čekal snad každý, je Švýcarsko. Tato malá evropská země, která je vklíněna mezi Francii, Německo, Rakousko a Lichtenštejnsko, vám vyrazí dech. Pokud jste aktivní na sociálních sítích, zejména na Instagramu, a rádi sledujete cestovatelské profily a hashtagy, určitě jste krásy Švýcarska spatřili na fotkách a videích. Kromě zasněžených vrcholků Alp, zelených plání a pasoucích se krav můžete ve Švýcarsku spatřit i krásná jezera, města a svézt se vlakem Bernina Express. A samozřejmě si nesmíte nechat ujít ochutnávku zdejší čokolády a sýrů.

A na závěr ještě jedna zajímavost. Věděli jste, že nejfotografovanější hora světa se nachází právě ve Švýcarsku? Jmenuje se Matterhorn a je opravdu až neuvěřitelně fotogenická! Ať už si pro svůj sólo výlet vyberete některý z výše zmíněných států, nebo se vydáte úplně někam jinam, podělte se s námi o své zážitky a fotografie z cest. Označujte nás na Instagramu @bloggersre a používejte i hashtag #bloggersre.

Káťa Matoušková

Article Editor

Přidat komentář

.