Bloggers RE

5 NEJLEPŠÍCH APLIKACÍ PRO EDITACI FOTEK ROKU 2019, KTERÉ JSOU ZDARMA


Jak vytvořit fotky, které zaujmou a odliší se od té záplavy dalších ve feedu? Mimo kvalitní výbavu pro focení je základem i kvalitní software nebo aplikace, ve které můžete svoji fotku doupravit podle potřeby. Zde je seznam aplikací zdarma, které doporučujeme.

1. Adobe Lightroom CC

Dostupné na iOS a Android | Zdarma

Vhodné pro: Profesionální a rychlou editaci fotek

Pokud chcete, aby vaše fotky vypadaly jako od profesionála, ale zároveň nechcete trávit hodiny úpravami, tak je Adobe Lightroom skvělá volba.

Tato aplikace není dělaná tak, aby se automaticky zavděčila všem, ale je uzpůsobena k tomu, aby přinesla profesionální editační možnosti a skvělý výsledek. Přesto je je její ovládání velmi jednoduché.

Má navíc i oblíbenou desktop verzi, avšak většině lidí bude stačit mobilní aplikace. I tak si myslíme, že nevyužijete všech možností této aplikace, protože jich je vážně nespočet.

TIP: Na YouTube najdete spoustu tutoriálů, jak editovat a vylepšit vaše fotky v Adobe Lightroom CC.

2. Snapseed

Dostupné na iOS a Android | Zdarma

Vhodné pro: Pokročilou editaci fotek přímo na telefonu

Snapseed je další velmi oblíbenou aplikací, která slouží k editaci fotek. Tuto aplikaci má ve svém portfoliu Google a je tedy o něco jednodušší pracovat s obsahem, pokud jste v tomto ekosystému.

Velkou výhodou je možnost umazat/nahradit prvky, které se vám na fotce nelíbí. Například pokud v záběru máte jiné lidi nebo nějakou ceduli a zkrátka se vám to nelíbí, tak aplikace Snapseed má nástroje, které vám s tímto pomohou.

Nevýhodou je trochu to, že nemůžete upravovat již předpřipravené filtry, a proto pokud chcete fotky opatřit filtrem, tak dopočujeme raději jiné aplikace jako VSCO nebo Adobe Lightroom.

3. VSCO

Dostupné na iOS a Android | Zdarma


Vhodné pro: Aplikaci filtrů a rychlou editaci fotek

Stejně jako Instagram propojuje fotky, editační prvky a komunitu. Mnoho lidí zná VSCO hlavně právě jako editační aplikaci, avšak VSCO je mnohem víc. VSCO si zakládá také na tom, že okolo své platformy buduje aktivní komunitu. Hlavně v zahraničí spousta fotografů používá VSCO jako své portfolio fotografiíí. Avšak u nás to je ve výsledku primárně jen o filtrech.

VSCO obsahuje velmi pestrou paletu zmíněných filtrů. V základní verzi zdarma jich najdete poměrně dost, avšak ne všichni tam mohou najít ten svůj. V tom případě doporučujeme upgrade na placenou verzi.

4. Prisma Photo Editor

Dostupné na iOS a Android | Zdarma


Vhodné pro: Přetvoření fotek na umělecké “kresby” a “malby”

Prisma je celkem povedená aplikace, která na rozdíl od jiných podobných aplikací dokáže z vašich fotek vytvořit umělecké dílo, jako by ho namaloval sám Picasso.

Pro některé lidi nemusí být vhodnou aplikací, protože se jim zkrátka tento typ obsahu nehodí do jejich tvorby. Avšak najde se určitě spousta lidí, která tato aplikace nadchne a čas od času si nějakou takovou fotku vytvoří.

5. Unfold

Dostupné na iOS a Android | Zdarma

Vhodné pro: Rychlou tvorbu povedených koláží a skládání fotek

Unfold je velmi oblíbená aplikace, která slouží pro vytvoření různých koláží primárně do InstaStories. V aplikaci je na výběr z mnoha různých variant.

Většina variant je nicméně dostupná v pro verzi. Tvoříte-li však například InstaStories na denní bázi, investice se však určitě vyplatí, protože dají vašim InstaStories jiný rozměr. Navíc tím, že autoři aplikace neustále přidávají nové a nové varianty, už nemají všichni stejné Stories jako přes kopírák, jak tomu bývalo dřív.

Další alternativy

Pokud by vám nevyhovovala žádná ze zmíněných aplikací, tak doporučujeme ještě prozkoumat aplikace Foodie, Visage, Photo Collage, Adobe Photoshop Express nebo Enlight Photofox. Případně je možnost zvolit i nějakou placenou variantu jako například Afterlight 2, SKRWT, Facetune, TouchRetuch nebo Pixelmator.

Jak to mám já?

Dříve jsem používal asi rok a půl VSCO, kde jsem si zaplatil pro verzi a k tomu jsem dělal nějaké drobné úpravy v Snapseed. Avšak v posledním cca roce pracuji primárně s Adobe Lightroom CC a to mi vyhovuje. Udělám tam vše potřebné včetně toho, že jsem si tam vytvořil vlastní preset, který pak aplikuji na fotky a poté je už jen podle potřeby doladím. Pokud jde o InstaStories, tak jsem dřív hodně používal Unfold, kde jsem si rovněž zakoupil a odemkl prémiové varianty. Tehdy šlo o investici v řádu desítek korun, což mi nevadilo. Poté jsem Unfold na relativně dlouhou dobu přestal používat, protože mi přišlo, že většina lidí má InstaStories jako přes kopírák. V poslední době ho sem tam použiji a líbí se mi, že tam je víc a víc různých variant.

A jak to máte vy? Dejte vědět do komentářů, s jakými aplikacemi pracujete a jaké doporučujete vy!

Zdroj: Oberlo.com, App Store, Obchod Play


Ivo Veselý

Influencer marketing a online business jsou mou zálibou i profesí již 5 let. Spoluzaložil jsem BloggersRE, e-shop PresetsOnline.com a podílel jsem se na kampaních například pro ŠKODA AUTO, Milka, Mattoni nebo Akademii věd ČR. Specializuji se na influencer marketing a pomáhám značkám zlepšit to, jak komunikují a prezentují svůj brand směrem k lidem za pomocí influencerů a online tvůrců. Více o mně na mém webu www.happyivo.com

Přidat komentář

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X