Bloggers RE

5 ONLINE TVŮRCŮ, KTEŘÍ NAPSALI KNIHU #1


V dnešní době už není žádnou raritou, když se online tvůrce, tedy člověk, jehož tvorba probíhá v rámci internetu, rozhodne vydat knihu. Na trhu máme takových počinů spoustu, a právě na ně se zaměříme v této sérii. Představujeme vám první pětici tvůrců, jejichž jména můžete najít také v knihovnách…

Karel “Kovy” Kovář

Karel Kovář alias Kovy má už na kontě knihy dvě. Tou první byla v roce 2017 “Ovšem”, prostřednictvím které prozradil Kovy světu svou cestu. Na více než 200 stránkách prozrazuje to, co dosud pečlivě skrýval, a to od dětství, přes dospívání, až po kariéru na YouTube. Druhá Kovyho kniha vyšla teprve loni a byla rozhodně pro většinou velkým překvapením. Jde totiž o pohádku, přesněji “iPohádku”. Kovy je známý tím, že se snaží děti a mladé lidi edukovat a pomoci jim najít ten správný směr. Tato kniha je toho jen dalším příkladem. Příkladem, který si, stejně jako jeho první počin, získal velmi vysoké hodnocení.

Tereza Salte

Tereza Salte, známá jako Tereza in Oslo, jak se nazývá i její blog, své deníkové zápisky sdílela se čtenáři nejprve právě na blogu, poté se je rozhodla přepracovat i do knihy. Ta vyšla v roce 2017. Tereza v ní vypráví svůj životní příběh a zároveň se retrospektivně vrací do dětství, které bylo nejen krásné, ale i plné dřiny na gymnastických trénincích. Jejím cílem bylo lidi motivovat lidi k tomu, aby přestali jen snít a nebáli si sny také plnit, tak jako se ona nebála vyrazit si plnit své sny na sever, do Norska. Ke konci loňského roku 2019 vyšla “Šlehačková oblaka” také jako audiokniha, kterou Tereza sama namluvila.

Veronika Tázlerová

“Prague Coffee Guide” je kniha, díky které si v roce 2018 tehdy jen jednadvacetiletá Veronika splnila svůj velký sen. Veronika Tázlerová tvoří blog Stylish Coffee, a jak už napovídá název samotný, její velkou láskou je káva. Rozhodla se proto pro vytvoření jakési mapy kaváren, kterou pak dokázala vydat i knižně. A protože kaváren na mapě stále přibývá, je velmi pravděpodobné, že nezůstane pouze u jednoho vydání. O Veroničině lásce ke kávě a její tvorbě celkově jsme si s ní před časem popovídali v jednom z našich  rozhovorů.

View this post on Instagram

Nemůžu tomu uvěřit, ale už je to rok, co jste mi pomohli splnit jeden z mých snů ❤️ Loni v září jsem spustila předprodej Prague Coffee Guide a každou chvíli jsem kontrolovala, jestli už se vybralala potřebná částka na tisk, nebo jestli všechna ta práce byla zbytečná. Ale vy jste mě v tom nenechali a já vám chci ještě jednou moc poděkovat za to, že mě podporujete (a že oceníte dobrý kafe) ☕️ Všechny adresy z knížky jsou pořád aktuální (jupí!) a jediná změna je Original Coffee, které se změnilo na Café5, nicméně o kofein tam nouze není 😉 Děkuju! 🔜www.stylishcoffee.cz . . . . . . . #coffee #praguecoffeeguide #coffeeguide #coffeelover #book #prague #praguecoffee #czechblogger #pragueguide #vicecasunacteni #tipnaknihu #coffeegram #knihomol #kniha

A post shared by Veronika • Stylish Coffee (@veronikatazlerova) on

Kristýna Dolejšová

Kristýna Dolejšová stojí za projektem “Za normální holky”, o kterém pokud jste náhodou ještě neslyšeli, nezapomeňte si přečíst náš rozhovor. Dozvíte se o něm ale i v knize “Bez filtru”. A nejen o něm, ale také o Kristýnině příběhu – jejím dětstvím počínaje a nalezení lásky k sobě samé konče. A navíc v knize najdete výsledky anonymního dotazníku o těle a sebevědomí, který vyplnilo přes 5 tisíc žen a dívek, a rovněž 50 nejčastějších otázek, které Kristýna dostává. Kniha už pomohla nejedné slečně či paní najít sama sebe a hlavně zdravý vztah sama k sobě.

View this post on Instagram

Takový to alá “promo foto”, kdy po stým pokusu zjistíte, že je to stejně úplně nepřirozený, očividně nahraný a kostrbatý, ale prostě chcete ukázat, že jste si těma knížkama obložili celou stěnu v obýváku, a že z toho máte stres jako prase, ale taky obrovskou radost, a taky jste naštvaný, že tam jsou pořád chyby a knížka není dokonalá, ale pak si říkáte, že je to oukej, pač ani život není dokonalej… a pak přichází ještě ten strach z reakcí, protože si až teď uvědomujete, že do světa posíláte 144 stran svýho příběhu bez filtru a svejch názorů, za který vás lidi milujou i nenáviděj. Holt, už se to děje a já jenom moc doufám, že si každý v knížce najde něco, co mu pomůže otevřít zase o maličko víc oči a mít (se) rád svět🖤 P.S. V hrníčku ani nemám čaj, to prostě jen tak dělám… 🤷🏽‍♀️ Pozn.: Předobjednané knihy postupně balím a posílám, trpělivost prosím, jsou jich stovky. Dám vědět dopředu, kdy bude další várka v prodeji 🖤 MOC VŠEM DĚKUJU ZA OBJEDNÁVKY😘😘😘 #zanormalniholky

A post shared by With love by CHRISTIE 🌞 (@zanormalniholky) on

Eva Ehrenbergerová & Markéta Gajdošová

Evu Ehrenbergerovou možná znáte jako maminku Lucie a Nicole z A Cup of Style. Eva však už nějaký čas sama také tvoří blog a sociální sítě, a to pod názvem Moje barevná kuchyně. Tušíte správně, že se zaměřuje na jídlo, a proto není divu, že se spojila s Markétou Gajdošovou. Markéta je totiž výživová poradkyně a fitness koučka. Společně v roce 2019 vydaly vlastním nákladem knihu “Cesta k opravdovému jídlu”, která je nejen kuchařkou, ale i průvodcem ke zdravému životnímu stylu obsahujícím rady, jak porozumět zákonitostem výživy, a vyvracejícím mýty, které o stravování kolují.

Obsahuje vaše knihovna počin nějakého online tvůrce? A pokud ano, kterého?


Deni Hartmannová

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed

X