Bloggers RE

5 PODCASTŮ, KTERÉ VÁS BUDOU BAVIT #5


Podcastům odzvonilo! Ale ne, nelekejte se a nezahazujte vzteky sluchátka, to jen naše série článků je u konce. Ač jsme zdaleka nevyjmenovali všechno, co naše scéna nabízí, 4 týdny, a během nich 20 podcastů, byly až dost a je čas přesunout se k jiným tématům. Ještě předtím tady ale pro vás máme poslední pětici, která by určitě neměla přijít o své čestné místo…

Slyšíme se?

Znáte YouTube kanál nebo instagramový profil s názvem Dva tátové? Jedním z této dvojice je David Vaníček, bývalý novinář a televizní reportér, dnes mediální lektor, influencer a youtuber. Jedním z projektů, na kterých David pracuje, je i jeho podcast. O všem, co se mu zrovna honí hlavou.

Stylish Coffee

Veronika Tázlerová si s myšlenkou, že by začala nahrávat vlastní podcast, pohrávala dlouho. Nechtěla do toho ale jít sama a pořád nemohla najít toho pravého parťáka. Nakonec jej našla v Adrianu Brandýsovi, kterého můžete znát pod pseudonymem That Boy. A tak si tito dva od přelomu září a října hodlají každých 14 dnů nad hrnkem kafe neformálně povídat o všem, co je baví a zajímá. Nad hrnkem kafe ochuceného trochou sarkasmu a černého humoru.

View this post on Instagram

Kdy člověk dojde do stavu, že ví, co chce? Od pondělí mám obrovskou radost ze všech těch nádherných reakcí na @thecoffeechicpodcast, v mailu mi tento týden přistálo hned několik skvělých zpráv a nabídek, připravuji prezentace na kávové festivaly, kde budu přednášet, a s @thatboy.cz jsme se pustili do jednoho společného projektu, ze kterého mám velkou radost a o kterém vám už brzy povím víc. Ale když jsem dnes koukla do diáře, uvědomila jsem si, že jsem si toho zase nabrala nějak víc, než bych chtěla. Musela jsem zrušit chatu s kamarády, na kterou jsem se moc těšila, abych se věnovala věcem spojeným s blogováním a knížkou. Sevřel se mi žaludek, když jsem si uvědomila, že od října mě kromě nového semestru, který vůbec nevím, kam nacpu, čeká ještě psaní bakalářky a státnice. A i když bych teď měla skákat do stropu radostí z toho, že mám v životě tolik skvělých příležitostí, nestalo se. Místo toho si pořád kladu otázku, jaké by to bylo, kdybych nikdy nezačala blogovat. Kdybych žila “normální” život bez Instagramu, blogu a celého online světa… Tak jsem jen měla potřebu to s vámi sdílet. Všechno holt nemůže být sluníčkový. A já moc doufám, že jsem se vydala tou správnou cestou ☺️ 🔜www.stylishcoffee.cz . . . . . . . #ootd #czechblogger #czechrepublic #fashion #fashionblogger #life #prague #czechgirl #motivation #zivot

A post shared by Veronika • Stylish Coffee (@veronikatazlerova) on

Mileniálky čtou

Fenomény ve světě knih z různých úhlů pohledu, i z toho ironického. Karolína Zoe Meixnerová a Lucie Zelinková, které jsou mimochodem zajímavé nejen tímto podcastem a stojí za to minimálně zabloudit na jejich profily, vás provedou současným i dřívějším literárním světem. Dříve jste tento podcast mohli zaregistrovat pod názvem Literární disko.

View this post on Instagram

Začalo to někdy v prváku na bohemistice, před přednáškou z literatury mým dotazem, jestli to tetování na zápěstí bolí, no zkrátím to, dneska mám devět kérek a společně si jedem podcast o knihách a literatuře a je nám dost jasný, že poslech našich značně odlehčených mouder by leckdo z fakulty nedal, ale dost si stojím za tím, že o tom to vůbec být nemusí, protože my to děláme z čistý lásky k literatuře a nejedem na kastování na lepší a horší čtenáře. Oslím mostem jak blázen přelaním k tomu, že teď jsme se s @cojezoe_ posunuly zase o kus dál a staly se součástí @elitebloggers_czsk podcast teamu, což je velká čest, kterou jsme pravděpodobně drobně narušily už naším undergroundovým vplutím na opening party, ten účet za prosecco nám rovnou pošlete, kdo toho vypil nejvíc je nějak jasný. Těšíme se na celou tu podcastovou jízdu, která ještě náš digitální minisvět čeká!

A post shared by Lucie Zelinková (@luciezel) on

Pejskárium

Originalita je něčím, co se cení, obzvlášť v dnešní době. Pejskárium je první podcast o psech. Rozhovory se zajímavými lidmi, rady, tipy a poznatky pejskařky Terky, tak by se dal jednoduše popsat. Terka věří, že psi jsou šancí pro nás všechny, protože nás mohou hodně naučit. Věříte v to také?

View this post on Instagram

Nový podcast už je venku pár dní a pořád mi chodí dotazy co to je, kde se to dá poslouchat atp. Tak jsem se to dneska rozhodla shrnout, protože podcasty jsou něco, čemu se budu věnovat určitě častěji :-)⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Jedná se vlastně o takovou audio formu příspěvku, takže místo čtení článku nebo koukání na video si zašpuntujete uši nebo ohulíte repráky a jedete. Já sama podcasty miluju hlavně na jízdu autem, večerní procházky nebo úklid. To jsou chvíle, kdy nemám prostor koukat jinam, ale zároveň jsem ráda, když si je můžu obohatit něčím jiným než hudbou. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Podcasty Pejskárium můžete poslouchat buď přímo na webu Pejskária, nebo všech možných aplikacích, jako je třeba Spotify, podcasts na apple zařízeních nebo v Google podcasts – ve všech aplikacích si do lupy zadáte "Pejskárium" a je to :-). ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Zatím jsou venku tři rozhovory se třemi zajímavými lidmi a já přemýšlím, jak pojmout podcasty, které bych nahrávala já sama bez hosta a s tím byste mi mohli pomoct! Jaké téma by se vám zdálo fajn? O čem by vás bavilo poslouchat? A zdají se vám vůbec podcasty zajímavé? Na některé věci sice najdu odpověď ve statistikách, ale zpětná vazba je pro mě neuvěřitelně důležitá, takže mi udělá velkou radost, když si najdete chvilku na sepsání toho vašeho pohledu a námětů :-). #czechblog #dogblog #czechblogger #pejskarium #pejsek #czechdog #podcasty #czpodcast #czblog #psiblog #blogerka #praguedog #mujpes #zivotsepsem #psisvet #psizivot

A post shared by Blog o psech 🐾 Psí blog 🐾 (@pejskarium) on

For better me

Anna Skoumalová si natáčením podcastu, který pojmenovala podle svého blogu, splnila svůj malý velký sen. “Upřímnej podcast bez filtru o těch hezkejch věcech, ale i o tom, o čem se tolik nemluví,” najdete v popisu podcastu, když si jej někde vyhledáte. Anička se zaměřuje na lifestylová témata týkající se osobního rozvoje a nastavení mysli. A to je to, co nás na podcastech tolik baví, ne?

View this post on Instagram

🎉 | FOR BETTER ME ~ PODCAST | 🎉 . Wohooo! Oficiálně vám oznamuju, že mám svůj vlastní podcast! 🙌🏽 I přesto, že jsem maximálně nadšená a šťastná, mám i trochu strach, co na to řeknete 🙊. Zatím ho najdete online na Spotify a v příštích dnech bude i na iTunes 💨. Je to nový, osobní a jednoduše, bez filtru. Až příště vyrazíte se psem, do práce nebo umývat nádobí, nalaďte si ho a pak mi dejte vědět, jaký to je 🙏🏽. A rovnou sledujte @fbm_podcast, ať vám nic neunikne 👀 ________________________________________________________________ Special thanks to: @taavo_music, @tvojefina, @klarahorton 🖤 • • • #fbmpodcast #forbettermecz #forbetterme #podcast #ceskepodcasty #ceskypodcast #lifestyle #fitness #kariera #vztahy #osobnirozvoj #osobnirust #zalepsija

A post shared by Anna Skoumalová | ForBetterMe (@anna_sco) on

Je nějaký podcast, který pravidelně posloucháte a v našich výčtech chyběl? Nezapomeňte nám dát vědět do komentářů!


Deni Hartmannová

Managing Director & Chief Editor

Přidat komentář

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI