Bloggers RE

5 RÝCHLYCH A ZDRAVÝCH SNACKOV NA VEČER


Je pre nás vždy jednoduchšie siahnuť večer po balíčku čipsov, ako si niečo pripraviť. Ale verte mi, že zdravé občerstvenie nemusí trvať hodiny prípravy v kuchyni. S týmito rýchlymi a zdravými snackmi môžete mať taktiež príjemný večer na gauči.

Edamame – ázijská pochúťka

Táto super fazuľka je perfektná zdravá alternatíva. Fazule sa dajú jednoducho pripraviť a môžete si ich ochutiť, ako chcete. Buď jednoducho trochou soli, alebo vyskúšajte niečo nové. Chilli, paprika, zázvor a citrón? Vašej chuťovej fantázii sa medze nekladú.

Zeleninový dip alebo nátierka

Nakrájajte si vašu obľúbenú zeleninu (mrkva, zeler, kaleráb…) a podávajte ju s nejakou nátierkou alebo dipom podľa vašej chuti. Vhodne sú napríklad Crème Fraiche, domáca guacamole alebo hummus.

Domáci popcorn

Popcorn našťastie nie je taký nezdravý, ako si mnohí myslia a je ešte lepšie, ak si ho pripravíte sami doma. Jednoducho nasypte kukuricu na popcorn do panvice s trochou oleja a zakryte. Akonáhle už nebudete počuť kukuricu pukať, váš snack je hotový. Ochuťte podľa vašej chuti!

Zeleninové lupienky

Ak sa nechcete vzdať čipsov a chcete niečo chrumkať, je tu zdravá alternatíva – zeleninové čipsy. Najlepšie sa hodia sladké zemiaky, cvikla, mrkva, kel alebo pastinák. Jednoducho zeleninu nakrájajte na tenké plátky, ochuťte, dajte na plech a vložte do rúry.

Arašidové maslo s ovocím – sladké, ale zdravé

…a môj najobľúbenejší rýchly snack nie len na večer. Namáčanie ovocia do arašidového masla uspokojuje sladké aj slané chute a nevyžaduje žiadne kuchárske umenie. Najvhodnejším ovocím na to sú jablká, hrušky a banány a jahody. Nakrájajte si ovocie na mesiačiky a namáčajte do arašidového masla. Žiadna veda. Ako alternatívu môžete použiť mandľové alebo akékoľvek iné orechové maslo.

Ktorú zdravú alternatívu si pripravíte dnes večer vy?


Dominika Blchová

Interview & Article Editor at @bloggersre //@influencedot
💯 #vegan 🍓 🥕
*simple living soul*
🧘‍♀️ Sustainability
🍃 Low Waster
🐶Doggy-mom
.
SK🇸🇰/ currently CH 🇨🇭

1 komentář

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X