Bloggers RE

5 SERIÁLOV NA NETFLIXE, KTORÉ MUSÍTE VIDIEŤ #1


Je jasné, že túto skvelú novodobú platformu s názvom „NETFLIX“ pozná takmer každý, a preto vás dnes čaká prvý článok z tejto novej série, v ktorej vám predstavíme päticu seriálov, ktoré určite stoja za pozretie. Môžte sa tešiť na rôzne žánre, aby si tu každý našiel niečo pre seba…

JANE THE VIRGIN

Prvá séria vyšla už v roku 2014 a posledná 2019, čo znamená, že máte obrovskú výhodu, pretože ak seriál začnete pozerať dnes, nemusíte čakať každý rok na novú sériu, ale kľudne si ho môžete pustiť naraz. (I keď aj to bude na dlho, nakoľko vás čaká presne 100 častí dlhých približne 45 minút). Seriál sleduje život Jane Villanuevovej (Gina Rodriguezová), nábožne založenej Latinoameričanky, ktorá je panna a otehotnie po tom, čo je omylom umelo oplodnená. Seriál paroduje hlášky z latinsko-amerických telenoviel, čo znamená, že sa veľa nasmejete, ale aj poplačete, a dokonca sa veľakrát prekvapíte, pretože je tam veľa dejových zvratov, ktoré nikto nečaká. A nie – nie je to len pre tínedžerov, každý sa v seriáli nájde a ako pre takú „popracovnú“ oddychovku sa tento seriál úplne hodí.

LUCIFER

Už z názvu vyplýva, kto je hlavná postava. Lucifer Morningstar sa začne nudiť, a tak si to rovno z pekla namieri do Los Angeles. Tu si otvorí nočný klub a zoznámi sa s detektívkou Chloe z oddelenia vrážd, ktorej neskôr pomáha s prípadmi. Do deja vstupuje aj Luciferov starší brat, s ktorým nemá úplne najjednoduchší vzťah. V každej časti sa vyrieši jeden prípad, ktorý je niekedy prepojený aj s osobnými životmi hlavných postáv. Aj napriek tomu, že možno detektívky neobľubujete, toto spracovanie sa vám bude páčiť. Piata a pravdepodobne posledná séria je už na ceste!

NARCOS

O tomto seriáli ste už určite počuli, a ak nie o ňom, tak Pablo Escobar vám už určite niečo hovorí. Seriál sleduje osud kolumbijského drogového magnáta Pabla Escobara z pohľadu agentov americkej Drug Enforcement Administration (DEA) spolupracujúcich s kolumbijskými policajtmi. Je tam zobrazený jeho osobný život, aj ten pracovný, a teda obchodovanie s drogami. Seriál si môžete pozrieť aj v originálnom jazyku, a to v španielčine. Okrem nečakaných zvratov sa o tomto „drogovom svete“ dozviete viac. Hlavný herec sa už viac na Pabla ani podobať asi nemohol, zahral to skvelo – takže ak vás táto téma zaujíma, určite siahnite po tomto seriáli!

PRISON BREAK

Prison Break alebo po slovensky „Útek z väzenia“ je pre veľa ľudí srdcovkou, pretože na ňom vyrastali. Lincoln – Michaelov brat je odsúdený na smrť na elektrickom kresle kvôli vražde brata viceprezidentky Reynoldsovej. Je jasné, že on ho nezabil. Michael sa rozhodne, že ho pôjde zachrániť. Na celú hornú časť tela si nechá vytetovať dôkladnú mapu väzenia. Keď zničí všetky dôkazy o jeho pláne, vykradne banku, aby sa dostal sa svojim bratom do Fox River a pomohol mu odtiaľ utiecť. Ak máte radi v seriáli napätie, tak tu si ho “užijete” až-až. So zatajeným dychom sledujete, či sa im podarí utiecť a aké sú ich ďalšie plány. Tento seriál jednoducho musíte vidieť a opäť jedna dobrá správa – všetky série sú už vonku, čo znamená, že si ho môžete pozrieť „na jeden šup.”

THE END OF THE F***ING WORLD

Hneď na začiatok treba povedať, že pre niekoho toto môže byť veľmi divný seriál, pretože svojím spôsobom vlastne je. Ale je to tak divné, až je to super a chcete vidieť ďalšiu a ďalšiu časť. James a Alyssa sú sedemnásťroční pubertiaci s trochu inými problémami ako ich rovesníci. On je psychopat s potrebou zabíjať a ona má ťažkú situáciu v rodine, čo sa prejavuje jej nevyberaným správaním. Ani jeden z nich nedokáže cítiť lásku, no aj napriek tomu spolu začnú chodiť. Každý z vlastného dôvodu. Alyssa chce utiecť z domu a James má pocit, že práve jeho nová priateľka by mohla byť ideálnym kandidátom na jeho prvú ľudskú obeť. No všetko je nakoniec úplne inak. Tento britský seriál má zatiaľ dve série a za pokus určite stojí!

Videli ste už niektorý z týchto seriálov či chcete sa podeliť o ďalšie tipy? Neváhajte a zanechajte komentár, môžeme sa takto vzájomne inšpirovať!


komentářů

  • Pro mě poslední dobou jasně vede Orphan Black. A to nejenom díky fantastickýmu výkonu Tatiany Maslany, která si v hlavní lince střihla 5 různých postav, a celkově za všech 5 sérií dokonce 15 postav (i když některé jen hodně krátce, na fotce nebo na dalších videích).
    Na Netflixu je sice jen v angličtině, ale pokud rozumíte a pomůžete si titulky, rozhodně to stojí za to!

  • Ano videla som Lucifera všetky 4 serie. A pre info včera vyšla 5 😍 čiže teraz sa teším na tieto časti ❤️
    Inak ma zaujali z tvojej ponuky Jane the virgin a The end of the f***ing world 🙂 Určite sa nato mrknem a dam ti vedieť názor 🙂

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X