Je fakt, že v letných mesiacoch a akonáhle sa oteplí, začneme míňať viac peňazí. Či už si to uvedomujeme alebo nie. Keďže trávime viac času vonku, pokušenia na nás číhajú z každej strany. Cukrárne, stánky, trhy, kolotoče a to už ani nehovorím a našich dovolenkách. A ak sa snažíte usporiť nejaké peniaze, v lete to môže byť naozaj veľká prekážka.

Neexistuje však žiadny dôvod, prečo by ste nemohli zostať v rozpočte a aj napriek tomu si užiť super leto.

1) Naplánujte a pripravte všetky vaše jedlá

Pre mňa leto znamená oveľa viac času stráveného vonku, na zrzke či na drinku niekde v reštaurácií.

No to znamená aj to, že jeme a pijeme oveľa viac práve tam, kde sa nachádzame. Preto sa snažte naplánovať a pripraviť si jedlo doma.

Stačí ak sa napapáte doma predtým, ako pôjdete von alebo si dokonca môžete urobiť piknik v prírode a pri tom neminúť ani halier.

2) Začni triediť a upratovať

Leto je perfektnou sezónou na to, aby sme sa konečne zbavili vecí a upratali si byt.

Komu by sa chcelo upratovať garáž v zime? Teplé, slnečné dni sú ako stvorené na to, aby sme konečne vybrali všetky veci či už z garáže alebo z pivnice a začali triediť, upratovať a organizovať.

Leto je tak isto obľúbeným časom na predaj. Takže akonáhle ste si doma a okolo domu upratali, môžete vaše nechcené veci dať na predaj.

Nebolo by fajn, zarobiť si nejaké peniažky za predmety, o ktoré ste posledné mesiace či roky ani nezakopli?

3) Začnite pestovať

Stráviť deň v mojej záhrade, pestovať svoje vlastné plodiny, z ktorých potom môžem pripraviť chutné jedlo zadarmo znie úžasne, nemyslíte?

Nájdite si priestor na pestovanie vlastnej zeleniny vo vašej záhrade. Ak máte obmedzený priestor alebo žijete v byte, jednoduché rastlinky a plodiny môžete pestovať aj na balkóne.

Ani my nemáme vlastnú záhradku. Všetko si sadíme na balkóne v kvetináčoch, a to už tretí rok. Samozrejme, že sa o to viac musíte starať, ale oplatí sa to. My sa vždy tešíme, keď vidíme, ako nám začínajú rásť’ jahody, maliny, paradajky či paprika. Minulé leto sme sa dokonca mohli pýšiť dokonca aj figami a malými marhuľami.

Som zvedavá aké bude toto leto, pretože som po prvýkrát zasadila červené reďkovky, mini uhorky a cukety. Tak držte palce.

Poviem, vám, že nie je nič lepšie, ako si večer natrhať pár čerstvej zeleniny a urobiť si jednoduchý šalát. A to zadarmo.

4) Noste si vlastnú fľašu

Pitný režim je v teplých a suchých dňoch nevyhnutný. To vieme všetci. A je jedno, kde sa nachádzame. Či už sme s priateľmi niekde na kúpalisku, na prechádzkach alebo v horách.

Preto si vždy noste so sebou vlastnú fľašu s pitnou vodou. Znovu použiteľnú fľašu môžete hocikedy naplniť znovu vodou a nemusíte zas a znova kupovať obyčajnú vodu v obchodoch ak vás chytí smäd.

V podstate prečo by sme mali platiť za pitnú vodu, ktorá by podľa môjho názoru aj tak mala byť zadarmo pre všetkých?

5) Víkend bez výdavkov

Trávenie nespočetných víkendov či už na drahých akciách alebo festivaloch v lete, naozaj dokáže prečistiť vašu peňaženku. Na druhej strane, je jasne, že si chceme niečo užiť a mať krásne spomienky.

Namiesto toho, aby ste sa, ale sedeli doma a počítali každý halier, skúste stráviť víkend bez výdavkov. Budete sa diviť na koľkých zábavných aktivitách sa môžete zabaviť a zúčastniť, a to aj bez toho, aby ste míňali!

A verte mi, že každý jeden eurík, ktorý vám zostane naviac si budete vážiť a možno si tak aj našetríte na niečo po com ste už dlho túžili.


2 COMMENTS

  1. Ahoj, musím říct, že se mi článek moc líbí. Je hodně trefný – taky mám v létě spoustu výdajů navíc. A hodně se mi líbí tvé tipy na to, jak lehce ušetřit a přitom nepřijít o žádnou srandu. 🙂

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here