Bloggers RE

5 TRAVEL BLOGŮ, KTERÉ BYSTE MĚLI ZNÁT #1


Je to tady! Sbalte si svých pět švestek, popadněte kufr a hurá na cestu! Právě začíná naše třítýdenní poznávací výprava po travel blozích. Uvědomujeme si dostatečně, jak neskutečné možnosti, co se týče cestování, v dnešní době máme? Jestliže náhodou ne, lidé, kteří budou hlavními aktéry tohoto a dalších dvou článků, vám s tím pomůžou. Vyrážíme!

Weef’s World

Ideální kandidátkou na zahájení travel série je Veronika Šubrtová, v online světě známá jako Weef. Jejím heslem je “Míň věcí, víc zážitků”, protože mnohem raději než majetek hromadí právě zážitky. Baví ji objevovat nová místa, země, chutě… Díky možnosti živit se online odkudkoliv strávila poslední 3 roky sbalená v 1 batohu, a o to vše se dělí se svými sledujícími prostřednictvím fotek na Instagramu, článků na blogu a videí na YouTube. Cíl její tvorby je jasný – probudit v lidech chuť cestovat a chovat se šetrněji k přírodě. Pokud se o Weef chcete dozvědět ještě trochu víc, přečtěte si rozhovor s ní na našem webu.

Restless Child

Fotografka Petra Voráčková vystupující pod pseudonymem Restless Child se rozhodla sdílet s ostatními prostřednictvím své tvorby užitečné informace a rady, které posbírala na cestách. To navíc doplňuje lokálními tipy ze své domovské Prahy. Její tvorbu můžete momentálně sledovat nejvíce na Instagramu, kde je nejaktivnější, na její YouTube kanál zamiřte, pokud máte raději videa. I s Péťou si můžete na našem webu již přečíst rozhovor.

View this post on Instagram

Chceš Řím, ale vadí ti davy? ⁠ Vstaň v 5 ráno.⁠ Anebo se vykašli na Řím a jeď jinam. Chceš krajinu Toskánska, víno, lanýže a městečka na kopcích a zároveň to mít cca hodinu cesty k moři na koupačku? Chceš vidět starořímské stavby jako jsou chrámy a koloseum? ⁠ Na to mám jedinou odpověď – Istria.⁠ Istrie je poloostrov (převážně) v Chorvatsku a najdeš na něm vše výše zmíněné. Samozřejmě i v Pule (odkud je foto – jedna z nejzachovalejších arén svého typu) najdeš hromadu turistů, je to ale o HODNĚ menší hromada, než v Římě. Od moře si odskočíš na "venkov" do vinic, kde je nádherný klid a úžasné jídlo. ⁠ Bonus? Je to tu levnější, než v Itálii a chorvatština je nám bližší ;)⁠ Nemáte zač a užijte si plánování ♥⁠ .⁠ .⁠ .⁠ .⁠ .⁠ ⁠ #wearetravelgirls#darlingescapes#thewanderlustclub#TheTravelWomen#dametraveler#sheisnotlost#travelfemme#dnescestujem#ladiesgoneglobal#igerscz#iglifecz#exploringtheglobe#worldplaces#bestintravel#cestujeme#canoncz#livingthedream#beautifuldestinations#theoutbound#passionpassport#openmyworld#letsgoeverywhere#lifewelltravelled#tasteintravel#awesomeearth#neverstopexploring#wildculturecz⁠

A post shared by P E T R A V. 🌏 (@restlesschildcz) on

Katka cestuje

Pamatujete si, jaké jste měli v dětství sny? Všechna ta chlapecká přání stát se popelářem a holčičí stát se princeznou. Katka chtěla být cestovatelkou a spisovatelkou. Jak už to tak bývá, roky plynuly a její dětské sny musely ustoupit všem těm dospěláckým starostem. A pak se jednoho dne všechno změnilo a Katka se vydala na rok na Nový Zéland, stačilo už jen založit blog. Pokud vám to doteď nezačalo znít jako pohádka, prozradíme vám taky, že na Zélandu Katka našla lásku. A jestli tam nezůstali, tak společně cestují dodnes. Vlastně už ve třech a všichni se stejným příjmením.

Gabi in Wanderland

Sbalili se, vyrazili a nyní už jsou 5 let na cestách. Prožili strasti i slasti v Irsku, na Maltě, Novém Zélandu a momentálně už je téměr rok prožívají v Kanadě. Gabi je svatební fotografka, ale duší dobrodruh, parťáka jí dělá manžel, se kterým tvoří dokonale sehranou dvojku. Dopředu prý moc neplánují, ale nejspíše se chystá jejich delší návrat do Česka. Nechme se překvapit.

Loudavým krokem

Lucka a Lukáš Koneční získali v životě hned několik velkých výher – mohou pracovat online, díky tomu hodně cestovat, ale hlavně našli jeden druhého. Během roku v Kanadě si přestavěli auto na obytný vůz, se kterým poté 3 měsíce cestovali po Severní Americe. Kempovali v Ugandě, naprosto netrénovaní jeli na elektrokolech z Česka do Řecka, měsíc žili v Thajsku a 5 měsíců v Mexiku. To je jen stručný výčet dobrodružstvích, která tito dva mají za sebou. Sledovat je můžete nejen kvůli jejich zážitkům, podělí se s vámi také o své tipy, jak vydělávat online.

Právě teď přišla vaše chvíle. Podělte se s námi, které travel blogy vám učarovaly nebo vás dokonce nakoply vydat se na cesty!


Přidat komentář

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X