Minulý týden jsme si sbalili kufr a vyrazili na cesty, pamatujete? Jako by to bylo včera a dnes už budeme mít za sebou více než polovinu naší výpravy. Dozvíme se, že celá rodina může v 1 kufru procestovat svět, že cestovatelským parťákem může být i pes anebo že sny se někdy doopravdy plní. Jste připraveni?

The Sikls

Chodili spolu 7 měsíců, a pak se tajně vzali v Cannes. Jen tak, v Converskách a přesně ve svém stylu. Že už jste tohle někde slyšeli? Důsledkem téhle svatby bylo, že si Kamila a Ondřej Šiklovi založili blog a ke svému překvapení se s ním během pouhých pár měsíců dostali do TOP 4 v kategorii “Objev roku” soutěže Czech Blog Awards 2015. V prosinci zmíněného roku se jim narodil syn Elliot, všichni 3 se sbalili do 1 kufru a vyrazili. “On the road since 2017, 1 suitcase, 40 countries,” hlásá jejich instagramové bio. Loni na podzim zakotvili zase v Čechách, to proto, že se jejich rodinka brzy nato rozrostla o malého Leviho. A v cestování pokračují i ve 4.

Pájuška na cestách

Pája není z těch, kteří by opustili práci, nechali veškerý svůj dosavadní život daleko za sebou a vydali se do světa. Cestování miluje, ale svou vášeň se snaží naplnit tak, jako to dělá většina lidí – během 5 týdnů dovolené ročně a o víkendech. Svůj blog píše, aby šířila inspiraci, tipy a rady. Zavítejte tam jak pokud se chystáte někam po Česku nebo kousek za hranice, tak do opravdu vzdálených zemí. I Pája je důkazem toho, že cestovat se dá i ve třech, jen jí a jejímu partnerovi nedělá společnost potomek, ale pejsek.

Anie Songe

Většího kreativce, než je Anetka známá jako Anie Songe, byste v internetových vodách hledali jen těžko. V 17 letech potkala svou spřízněnou duši Lukáše, v 19 vyrazili téměř ze dne na den na několik měsíců společně pracovat do Anglie. Pak se vrátili do Česka, a protože si hodně přáli, po nějakých těch “fuck-upech” jim bylo dáno. Odstěhovali se do Thajska, kde jen ve dvou řídili celý hotel, a když si po tři čtvrtě roce řekli dost, sbalili se a odletěli na Bali, kde vybudovali něco neskutečného. Anie o tom celém napsala knížku Továrna na Sny. Po několika letech oba zatoužili vrátit se domů, a tak je dnes nehledejte u moře, ale v kouzelném domečku uprostřed přírody. Ale tu nespoutanou duši a otevřenou mysl, tu ani jednomu z nich nejspíš nikdo a nic nevezme.

Cestování s fotografem

Honza Kábrt je fotograf, grafik, učitel a hlavně vášnivý cestovatel. K cestování přičuchl už jako malý kluk, ale opravdový zlom nastal až v roce 2010, kdy jeho život začal nabírat trochu jiný směr. Kompletní výčet toho, co, s foťákem neustále u sebe, procestoval, najdete u Honzy na blogu, a že je toho opravdu požehnaně. Přejeme příjemné čtení a kochání se fotkami, myslíme, že máte o zábavu postaráno na hodně dlouhou dobu.

Eagles na cestách

Michal s Markétou se jednoho dne rozhodli koupit dodávku a přestavět ji na obytnou. To se jim podařilo a pojmenovali ji Vítek. Že si nevymýšlíme si můžete ověřit na jejich YouTube kanálu. Na začátku dubna 2017 vyrazili na cestu Evropou, viděli dohromady 22 zemí a domů se vrátili až v červnu 2018. Všechno to mapovali na svém blogu. Momentálně mají svůj vlastní e-shop s plecháčky a zdržují se hlavně v Čechách. Ale kdo ví, kam je zase vítr zavane…

Sláva nazdar výletu! Objevili jste dnes nějaké nové tvůrce? A koho bychom podle vás měli určitě ještě objevit my?


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here