Bloggers RE

5 TRAVEL BLOGŮ, KTERÉ BYSTE MĚLI ZNÁT #3


5 travel blogů před 14 dny, 5 travel blogů před týdnem a rázem je naše cestování téměř u konce. Dnes si dáme poslední pětici, neméně zajímavou. Představíme si stálice i nováčky. Připraveni na poslední dávku cestovatelské inspirace? Jdeme na to!

Cestology

Kryštof Paleta se na začátku roku 2017 rozhodl začít věnovat online tvorbě zaměřené na cestování. Jeho cílem je předávat cenné rady a tipy a zároveň všechny motivovat k tomu, aby někam vyrazili, protože věří, že cestování může člověka jedině obohatit. Cesta kolem světa bez jakéhokoliv plánu není pro Kryštofa ničím cizím, bere ji jako výzvu. Znáte hashtag #cestolidi spojující cestovatele z Česka a Slovenska? Právě jste se seznámili s autorem této iniciativy.

View this post on Instagram

Na hraně

A post shared by Kryštof Paleta 🏄🏼🌍🍀 (@krystofpaleta) on

Travel with Blondie

Markétě jednoho dne přestaly stačit dovolené na pár dnů a vydala se pracovat jako au pair do Anglie. Tam pochopila, že právě cestování je něco, co ji skutečně baví a naplňuje, proto přerušila studium vysoké školy a zamířila na Maltu. Na půl roku. Po Maltě následoval víc než rok na Novém Zélandu. A to byl pořád jenom začátek. Singapur, Thajsko, Malajsie, Mexiko, Samoa… to je jen velice stručný výčet zemí, které má Markéta na svém kontě. Hlavním cílem její tvorby je vzít s sebou na cesty i ty, kteří z nějakého důvodu cestovat nemohou. V současné době se Markéta hodně věnuje boji za naši planetu.

Za horami

Místa, kam obyčejný turista jen tak nezamíří, ta hledejte “Za horami”, u Kuby. Vyšlapané cestičky plné davů nejsou nic pro něj. Jakub věří, že zážitky jsou to jediné, co mu nikdo nevezme, a přesně podle toho žije. Proč? Aby měl jednou na co vzpomínat. Vy díky němu můžete načerpat neobvyklou dávku inspirace a tipů. A co není až tak obyvklé, Kuba se nechce na svých stránkách omezovat jen na tvorbu sebe samého, čímž otevírá dveře i dalším cestovatelům.

https://www.instagram.com/p/BfacfCvBYPR/

Fijalka

Cestovatelka, trekařka a fotografka Bára Fialová je milovnicí přírodních krás. Její fotky vás absolutně okouzlí a ve spojení s jejími články vám zaručujeme, že se budete chtít okamžitě sbalit a odjet objevovat svět. Bářinu tvorbu ale netvoří jenom Island, Finsko, Slovinsko nebo Čína. Předsvědčí vás také o tom, že nespočet úžasných míst nabízí i naše domovská Česká republika.

Kotrlovic

Na úplný konec této naší cestovatelské série jsme si nechali dva blogerské nováčky. Manželé Gabi a Peťa v červnu tohoto roku usoudili, že přišel ten nejlepší čas sbalit si každý jeden příručák a vyrazit do světa. Na rok a bez plánu. Ne, že by je cestování do té doby úplně míjelo. Jedno léto ještě jako studenti strávili například v USA a loni o prázdninách absolvovali road trip po Balkánu. Vyráželi vždycky ale na poměrně omezenou dobu. Až doteď. Pojďte se s nimi tedy prostřednictvím jejich blogu a Instagramů podívat na Island, který byl první zastávkou, do Afriky, kam míří právě teď, a zkrátka s nimi strávit rok. Rok plný zážitků.

View this post on Instagram

"Hele to bude super, jak budeme makat v zahraničí. Jídlo bude drahé, tak omezíme příjem a budem cvičit!" 💪🔥 ▫️ Od příjezdu na farmu, nás majitelka zve na každé jídlo. Na Islandu se jí 5x denně. 🙄 ▫️ Před prvním jídlem: "Hele tak ochutnáme… Víš co, třeba to nebude dobré…" Ale bylo. 😒 "Hej tak jestě kousek si dám, ale fakt poslední…" Běžná věta u každého jídla už teď. ▫️ "Ty jo, dneska už se mi fakt nic nechce, tak neopustíme si film?" "Tak od zítřka už fakt začneme cvičit!" Řekla Gabka před týdnem… 🙈 ▫️ "Tak že by teda už fakt zítra?"😅 🤔 ▫️ ▫️ #aroundtheworld #welivetoexplore #travelnomad #dnesletim #travelphotography #travelawesome #travelgram #iceland_photography #love #coupletravel #travelmakesmehappy #cestolidi #fitnesstravel #cestakolemsveta

A post shared by Gabriela Kotrlová (@kotrlovicgabi) on

Je čas dát si s cestováním na chvíli pauzu. I když možná jen do určité míry. Propadli jste také podcastům? O těch to bude už za týden!


Přidat komentář

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X