Bloggers RE

5 UŽITOČNÝCH TIPOV NA ÚSPEŠNÝ NÁKUP V SEKÁČI

Povedomie o spotrebe je momentálne v trende. A k tomu určite patrí nakupovanie. Jedným zo skvelých spôsobov, ako oživiť použité predmety a dať im druhú šancu, je samozrejme nákup v sekáči. Na jednej strane sa tu môžete inšpirovať z celej škály módy a na druhej strane môžete prispieť k ochrane životného prostredia a ušetríte aj vašu peňaženku. Aby sa zábava pri nakupovaní nekončila nesprávnymi veľkosťami a zlými nákupmi, mám pre vás 5 tipov, ako môžete aj vy urobiť skvelý nález v takej mase oblečenia.

Poznajte svoje miery

Predtým, ako vyrazíte na nákup, zistite si, akú máte veľkosť. Nielen vašu celkovú konfekčnú veľkosť, ale aj veľkosť džínsov (s dĺžkou), veľkosť topánok (americká a anglická) a podobne. K tomu nájdete na internete potrebné tabuľky.

Tip: Najlepšie je uložiť si všetko na váš smartphone. Akonáhle nájdete kúsok vo svojej veľkosti, môžete si ich porovnať. Strihy európskych, ázijských či amerických vecí sa môžu odlišovať.

Poznajte hodnotu

Aj ceny v second-handoch môžu varírovať – môžu sa dosť líšiť. Preto je dôležité vedieť, či je oblečenie skutočne hodnotné, teda skutočne “vintage” kúsok vyrobený z dobrého materiálu, alebo či je to iba z druhej ruky a napríklad kúsok od Zary, H&M alebo New Yorkera.

To najdôležitejšie najskôr

Výlet do second-handov môže byť ohromujúci. Veľký výber oblečenie a niekedy nebudete vedieť, kam a čo si prezrieť ako prvé. Poobzerajte sa okolo seba a nasajte celú atmosféru. Majte na pamäti, čo ste pôvodne hľadali. Najprv hľadajte naozaj len to, čo potrebujete. Vyhnite sa impulzívnym nákupom, ktoré by ste neskôr mohli oľutovať.

Buďte otvorení

Na druhej strane je dobré nechať si priestor a byt’ otvorení aj novým veciam. Kto vie, koľko skrytých pokladov by sa mohlo skrývať pod všetkým tým oblečením? Nechajte sa prekvapiť! Skutočne skvelé veci sa objavia práve tam, kde by ste ich najmenej čakali.

Oblečenie skontrolujte

Je možné, že niektoré kúsky si už niečo prežili a roky opotrebovania na nich zanechali stopy. Pred zakúpením je preto dôležitý odev dokonale prezrieť a skontrolovať diery, celkovú kvalitu látky a podobne.

Budete odev musieť prerábať a pribudnú vám náklady na jeho úpravu? Potom sa nákup pravdepodobne neoplatí. Ak musíte iba prišiť gombík, choďte do toho!

A čo vy? Nakupujete v sekáčoch? Ak áno, ktoré nám môžete odporučiť? Ak nie, prečo?

Dominika Blchová

Article & Interview Editor and Social Media Manager

Přidat komentář

.