Vianočnú atmosféru si môžeme konečne užívať, keď stíchne predvianočný zhon, stres z nákupov a v uliciach je ticho. Ako dieťa som sa na tieto Sviatky veľmi tešila, pretože tá atmosféra, teplo domova a to, že som mohla byť s mojimi blízkymi, bolo neopísateľné.

Vianoce sú pre každého jedného z nás niečím extra a máme svoje veci a rituály, bez ktorých si ich vôbec nevieme predstaviť. Náš tím BloggersRE vám v dnešnom článku povie, bez čoho by pre neho neboli Vianoce Vianocami.

Aďka Gundová

“Pohoda, pokoj, priatelia, rodina, sneh, stromček a jedlo. To sú pre mňa tie pravé Vianoce.”

Deni Hartmannová

“Vánoce pro mě znamenají hlavně čas s rodinou. Neumím si je představit bez vánočního stromečku, pohádek a bramborového salátu. Miluju tu vánoční pohodu a světýlka nebo svíčky dokreslující kouzlo celé atmosféry.”

View this post on Instagram

Merry Christmas ✨

A post shared by Deni Hartmannová (@denihartmannova) on

Martina Bartošová

“Rodina, sníh, cukroví a zdobení stromečku. Neumím si představit neležet na gauči a nekoukat na skoky na lyžích nebo na závody na bežkách, a pak nejít do prírody.”

Dominika Blchová

“Vianočné filmy a rozprávky, sviečky, pohoda a pokoj, rodina a priatelia. A najlepšie jedlo Vianoc, na ktoré som sa vždy tešila, je kapustnica od mojej starkej. Mňam.”

View this post on Instagram

ONE AND THE ONLY GIFT I GOT FOR CHRISTMAS WAS FOOD… 🍽️ FRESH & DRIED FRUIT. 🍌🍍🍎🥝🥑 . GIVING FOOD to someone might seem a little bit weird but it is one of the best gifts, because you get what you can use (eat), it is something that won't clutter up your space & if you get a healthy food it's even better. WHAT DID YOU GET FOR CHRISTMAS? 💚 . . 🇸🇰 Jediný darček, ktorý som dostala na vianoce, bolo jedlo. Čerstvé a sušené ovocie. Kupovať a darovať jedlo sa môže zdať niekomu divné, ale pre mňa je to jeden z darov, ktoré sa vždy využijú (zjedia) 😋 a nie je to ani niečo čo by vam zaberalo v kuchyni miesto. Ak je to jedlo zdravé, o to lepšie. 🙈 🙈 CO STE VY DOSTALI POD STROMČEK? 🎄 . . #zerowaste #zerowastehome #lesswaste #lowwaste #minimalism #minimalist #bezobalu #bezplastu #bezodpadu #neplastuj #vegan #dasato #vegans #christmas #jedlo #veganfood #plantbased #crueltyfree #plasticfree #sustainable #vegansofig #simplelife #ecofriendly #lowimpact #nowaste #figs #rawvegan #slovakblogger #dnesjemvegan #bloggersre

A post shared by Dominika Donchinka Blchova (@dominikadonchinka) on

Iva Malíková

“Sneh, film Vianočné prázdniny (alebo Griswoldovci, ako to doma voláme), vianočné pesničky (s maminou milujeme pesničku Půlnoční – Václav Neckář), rodina a rodinná pohoda (to je také kombo), štedrovečerná večera. Koláče moc nemusím. Samozrejme zdobenie stromčeka, to je vždy zábava, hádžeme ozdoby, ako chceme. Ale hlavne celkovo taká tá radosť, že sme všetci spolu a zdraví.”

K symbolom patrí určite vyzdobená vianočná večera, vianočný stromček a pod ním vianočné darčeky. Aj napriek tomu, že sa hovorí, že darčeky nie sú všetko, väčšina z nás si Vianoce bez darčekov nevie prestaviť.

Tradičné jedlo, ktoré u nás na Slovensku a v Česku nikdy nechýba, je určite ryba a zemiakový šalát. Nechýbajú ani sladkosti a koláčiky, ale pozor na prejedanie. Aj vianočné koláčiky môžu byť zdravé. Ale hlavne všetko s mierou.

A samozrejme krásne chvíle prežité s našimi blízkymi, pokoj, pohoda, dobrá nálada a láska. Práve to vám praje aj celý náš tím BloggersRE.

Bez čoho si Vianoce neviete predstaviť vy?


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here