Bloggers RE

5 VECÍ, KTORÉ SME SA V ROKU 2020 NAUČILI A BUDEME V NICH POKRAČOVAŤ


Najťažšie situácie nám niekedy prinesú tie najcennejšie poznatky. Rok 2020 máme za sebou! Udialo sa toho veľa – globálne, spoločensky, ale aj “v každom jednom z nás”. Každý sám za seba podnikol malú vnútornú cestu, dozvedeli sme sa veľa o sebe, ale aj o ľuďoch okolo nás. Určite by sme sa sa zaobišli bez toho, čo sa za posledných pár mesiacov stalo a zmenilo, ale je tu zopár pohľadov a poznatkov, ktoré by sme určite chceli vziať so sebou na našu ďalšiu cestu.

Počúvať svoj vnútorný hlas

Kto z vás pozná ten pocit, keď chce vždy každému vyhovieť? To ale môže byť skutočne vyčerpávajúce, berie nám to energiu a taktiež je to z dlhodobého hľadiska nezdravé. Tento rok sme sa naučili viac počúvať samých seba. Vedieť a cítiť, čo je dobré a čo nie, a podľa toho si určovať priority. A toto si treba budovať a pestovať aj naďalej!

Príroda nám robí dobre

Priamy kontakt s prírodou je oslobodzujúci, zdravý a v budúcnosti ho určite chceme viac. Pravdepodobne tie hodiny vonku, na čerstvom vzduchu, neboli nikdy také cenné ako počas minulého roka. Prechádzky, túry a športy mimo štyroch stien sme si zrazu cenili omnoho viac.

Stráviť čas sám so sebou

Trávenie času osamote – ako si mnohí z vás určite všimli – nie je vždy ľahké. V skutočnosti je to ale tak, že najšťastnejší a najspokojnejší sú ľudia, ktorí vedia tráviť čas osamote a nájsť v ňom pokoj. A dá sa to naučiť.

Stres – nie, vďaka!

Určite si aj vy pamätáte na to, ako ste mali naplánovanú každú hodinu, každý večer a každý víkend. Od večere ste bežali k ďalšej udalosti… Keď sa na to spätne pozrieme… Stres a zhon! V tomto roku chceme ale udržiavať náš kalendár čistejší, pretože nemusíme byť vždy všade. Doprajeme si radšej viac času pre seba. 

Naše zdravie je dôležité

Zdravie nikdy nebolo také dôležité ako dnes. Venujeme viac pozornosti samým sebe, dbáme na to, koľko a čo pijeme a jeme. Snažíme sa posilňovať náš imunitný systém a dodávať mu potrebné vitamíny. Tento zodpovedný prístup nám musí vydržať dlhodobo. 

Dúfam, že ste zakončili a uzavreli tento bláznivý rok v pokoji a začali čerstvý 2021 silnejší ako kedykoľvek predtým – nabití veľkou dávkou energie, radosti a vďačnosti!


Dominika Blchová

Article & Interview Editor and Social Media Manager

komentářů

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI