Bloggers RE

5 VLASTNOSTÍ, KTORÉ ĽUDIA POVAŽUJÚ ZA NEATRAKTÍVNE


Snažili ste sa niekoho zaujať a byt atraktívni? Možno ste vtedy siahli po mejkape a poriadne sa navoňavkovali. Vzhľad ale nie je všetko. V našom zložitom medziľudskom svete sú niektoré vlastnosti, ktoré ľudí odpudzujú. Ktoré vlastnosti ľudia považujú za netraktívne?

Žiaden zmysel pre humor

Smiech je sociálny fenomén, ktorý podporuje prijatie do skupiny alebo kolektívu, aj napriek tomu, že vtip nie je vtipný a zábavný. Humor vytvára putá. Napríklad čím viac sa muž snaží byť zábavný a čím viac sa žena smeje jeho vtipom, tým viac sa začnú o seba zaujímať. A naopak, ak máte cely deň kamennú tvár, len tým naznačujete to, aby vás iní nechali na pokoji.

Negativita

Pesimizmus je nákazlivý a neatraktívny. Ak vstúpite do miestnosti so sklonenou hlavou, vaša neistota sa rozšíri a ostatní sa budú cítiť nepohodlne. Negativita, či už vaša, alebo iných, je nepekná vlastnosť. Preto preferujme pozitívnosť a pozitívne myslenie. 

Nedostatok spánku

Čaká vás dôležitá schôdza alebo meeting? Tak noc pred tým určite nechoďte neskoro spať. Keď spíme malo, robí nás to neatraktívnymi. Červené oči a tmavé kruhy môžu spôsobiť, že sa budete zdať smutní a vystresovaní. Takže sa vyspite aspoň 8-9 hodín!

Narcizmus

Narcizmus je, keď máte zvýšený zmysel pre “sebadôležitosť”. Ak sa budete chváliť svojimi úspechmi namiesto toho, aby ste sa vašej druhej polovičky opýtali, ako sa ma, môžete sa zdať arogantný alebo nevychovaný. Vzťah je vždy o dvoch, a nie len o jednom človeku.

Telový zápach

Všetci nejako “voniame”, ale nie všetky telesné pachy sú zle. Niektoré telesné pachy môžu byť dokonca atraktívne, pretože vôňa človeka môže naznačovať ich genetickú kompatibilitu s vami. Náš čuch je silný – afrodiziakálne vône ako levanduľa, vanilka, mäta pieporná a zázvor môžu zvýšiť túžbu a výkon. Ak ale niekto zapácha, je to neatraktívne a dokonca aj pri ľuďoch, ktorí vyzerajú dobre. 

Čo si myslíte vy? Aké vlastnosti sú neatraktívne?


Dominika Blchová

Interview & Article Editor at @bloggersre //@influencedot
💯 #vegan 🍓 🥕
*simple living soul*
🧘‍♀️ Sustainability
🍃 Low Waster
🐶Doggy-mom
.
SK🇸🇰/ currently CH 🇨🇭

Přidat komentář

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X