Bloggers RE

5 VÝHOD MINIMALIZMU, VĎAKA KTORÝM PROSPEJE VÁŠMU ŽIVOTU


Minimalizmus sa stal životným štýlom a trendom tohto tisícročia. Medzi jeho benefity, okrem toho, že je to zmena životného štýlu, patri aj zaobchádzanie s ľuďmi okolo nás, spôsob, akým vnímame médiá, to, čo robíme, aby sme obohatili náš život, a to, že sa zameriavame na naše vášne.

Ušetrite peniaze a čas

Minimalizmus vás naučí tráviť čas uvedomele. Takisto emocionálna kontrola vašich nákupov zníži vaše finančné náklady a tým pádom zvýši vaše úspory. Namiesto toho, aby ste utrácali peniaze za zbytočnosti, môžete ušetriť, tak, že zainvestujete to kvalitnejších výrobkov, ktoré vydržia dlhšie. Nie je divu, že budete mať viac voľného času, keď budete mať menej vecí na organizovanie a upratovanie. 

Viac času stráveného s blízkymi

Tým, že budete menej pracovať, menej nakupovať a nebudete sa starať o zbytočné veci, budete mať viac času na budovanie vašich vzťahov a na trávenie času s nimi. Keď nebudete dávať veľký význam materiálnym veciam, ukážete svoje pravé “ja”, čo priťahuje pozitívnych ľudí. Dobré vzťahy nie sú založené na drahých majetkoch, ale na zdieľaní skúseností a spomienok. Namiesto toho, aby ste pokazili ľudí, ktorých máte radi, materiálnymi darmi, vaše nové minimalistické ja s nimi môže cestovať a darovať im zážitky.

Čas na aktivity a koníčky

Keď sa zamyslíte a uvedomíte si, ako trávite svoj čas, zminimalizujete svoje starosti, čo vám umožní sústrediť sa na to najdôležitejšie. Namiesto nakupovania ďalších vecí, ktoré pravdepodobne použijete raz alebo dvakrát, (alebo vôbec), sa môžete prihlásiť na rôzne kurzy, aby ste sa naučili nové veci, či už je to varenie, tanec, fotografovanie, alebo maľovanie.

Žiť v momente

Tým, že budete vlastniť menej predmetov, budete mať doma viac priestoru na pohyb, tým sa budete môcť viac sústrediť. Nebudete sa musieť starať o prácu navyše, ako napríklad zaplatiť účty či kupovať materiálne predmety.

Najdôležitejšie je, že minimalizmus vám dá príležitosť zbaviť sa vecí, ktoré vás trápia – duševne, ale aj finančne. Mnoho ľudí zistí, že v jednoduchšom prostredí dokážu lepšie premýšľať. Minimalisticky spôsob života vám pomôže hlbšie pochopiť, na čom vám najviac záleží a čo z vás robí lepšieho človeka.

Spokojnosť a šťastie

Minimalizmus vám môže pomôcť zamerať sa na to, čo naozaj chcete a milujete. Nebudete musieť tráviť hodiny prácou, ktorú nenávidíte. Budete cítiť slobodu zvoliť to, čo chcete robiť, čo chcete nosiť, kam chcete ísť a prijať zamestnanie, ktoré sa vám skutočne páči, bez akéhokoľvek vplyvu materialistickej spoločnosti. Začnete sa cítiť lepšie, nie kvôli tomu, čo vlastníte, ale kvôli tomu, kým ste.

Je ťažké identifikovať zmysel života a cestu k šťastiu, ale čím viac si uvedomujeme a čím viac chápeme hodnotu svojho majetku a času, tým ľahší sa stáva náš život.


Dominika Blchová

Interview & Article Editor at @bloggersre //@influencedot
💯 #vegan 🍓 🥕
*simple living soul*
🧘‍♀️ Sustainability
🍃 Low Waster
🐶Doggy-mom
.
SK🇸🇰/ currently CH 🇨🇭

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed

X