Bloggers RE

5 ZAUJÍMAVÝCH DESTINÁCIÍ NA VAŠE “MEDOVÉ TÝŽDNE”


V poslednej dobe sa v mojom okolí roztrhlo vrece so svadbami. Je pekné, že aj napriek tomu, že v dnešnej dobe nie každý svoj vzťah chce spečatiť svadbou, existujú páry, ktoré sa ale touto cestou rozhodnú ísť. A po svadbe, samozrejme, nesmie chýbať svadobná cesta. Ale kam? Nie vždy to musí byt exotická destinácia ako napríklad Bali, Kuba či Maledivy. A nie všetci mladomanželia si takúto cestu môžu dovoliť. Hlavne by to malo byť niečo výnimočné, romantické, vzrušujúce a jedinečné. 

Medové týždne by sa, podľa mňa, mali stráviť na miestach, ktoré sú niečím špeciálne tak, ako láska. Či už so sviečkami, dobrým vínom, na pláži s drinkom alebo len tak ruka v ruke na prechádzke po meste. Kamkoľvek sa chystáte ísť a čokoľvek plánujete robiť, tieto destinácie nie sú možno typické pre svadobnú cestu, ale určite skvelou voľbou.

Ostrov Lewis a Harris v Škótsku

Láka vás more, tyrkysová voda alebo jemný piesok, no nechcete byť rušení turistami? Žiaden problém, mám pre vás riešenie. Škótsky ostrov Lewis & Harris. Okrem nádherných pláží ponúka Škótsko aj romantiku v prírode. Prechádzky, “tankovanie” čerstvého morského vzduchu a takisto nesmie chýbať príjemné posedenie pri čajíku či škótskom pive. Nezabudnite si pribaliť aj niečo teplejšie, pretože teploty v Škótsku určite nebudú také ako v Karibiku, aj napriek nádherným plážam.

Cyprus si zamilujete

Ako hovorí stará legenda – bohyňa lásky Afrodita sa vraj narodila z peny mora. Moja sesternica, ktorá už niekoľko rokov žije na Cypre aj s priateľom, si ho nevie vynachváliť. Hovorí, že je to magické miesto nie len na dovolenku, ale aj na medové týždne. Ideálne prostredie, starodávna architektúra, ale aj odpočinok na pláži, toto všetko na vás čaká. A čo je skvelé, teploty sú ešte aj v novembri okolo 25 stupňov.

Amsterdam: Hippie mesto v Európe

Možno sa pýtate, či je Amsterdam naozaj miesto pre medové týždne. Áno. Amsterdam ponúka omnoho viac, ako len “to”, na čo väčšina z nás myslí, keď sa povie “Holandsko”. Farebné tulipány a nádherné kanály priam lákajú ku mladomanželskej “selfie”. Núdza nie je ani o umeleckú scénu, kultúru a nočný život. Milovať znamená žiť a kto by nemiloval Amsterdam?

Capri: Ostrov s talianskou eleganciou

V Taliansku sa láska oslavuje veľkolepým spôsobom. Ostrov Capri, ktorého mágiou sú starodávne skaly, je ako stvorený pre medové týždne. Z plážových barov môžete sledovať krásne západy slnka a užívať si úžasnú atmosféru. Dovolenku tu trávia aj slávne hviezdy ako napríklad Kate Moss či Sarah Jessica Parker. Nie vždy to musia byť len metropoly Rím, Neapol či Miláno.

St. Tropez: Nie len luxus

Keď sa hovorí o St. Tropez, hneď si predstavíme miliardárov, jachty a drahé veci. Áno! Ale toto mesto vie ponúknuť aj omnoho viac. Útle uličky, záhradné reštaurácie, romantické prechádzky. Ak chcete ležať na pláži a užívať si čistú krištáľovú vodu, pláž Pampelonne, ktorá je vzdialená len niekoľko kilometrov od mesta, je miesto pre vás.

Špeciálny tip: Určite by ste mali objavit aj okolie. Na juhu Francúzska nájdete v dedinkách trhy a reštaurácie, ktoré ponúkajú lahôdky a regionálne špeciality. A čo by ste si určite nemali nechať ujsť, je ochutnávka fajnového vína.

Dúfam, že som mohla či už vás alebo vašich známych inšpirovať týmito piatimi, nie veľmi typickými, destináciami kam na svadobnú cestu. Nie vždy to musia byť miesta, ktoré pozná každý. Majú to byť miesta, kde si to novomanželský pár užije a strávi spolu krásne chvíle. A o tom je láska. Tak kam to bude?


Dominika Blchová

Interview & Article Editor at @bloggersre //@influencedot
💯 #vegan 🍓 🥕
*simple living soul*
🧘‍♀️ Sustainability
🍃 Low Waster
🐶Doggy-mom
.
SK🇸🇰/ currently CH 🇨🇭

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed

X