Komunita online tvůrců

5 ZDRAVÝCH NÁVYKOV, KTORÉ MI ZMENILI ŽIVOT

0 3

Autor: Linda Fúsková, lindatayllor.com

Ahojte. Odkedy som začala byť aktívnejšia na Youtube, som na Vás na blogu trošku zanevrela. Nie, že by nebol čas, skôr mi chýba inšpirácia a takiež mám nedostatok fotografií. Dnes mám ale pre Vás článok, ktorý som mala pripravený už dlhšie, no nejako som naň zabudla.

Štatistiky na blogu vravia, že inšpiračné a motivačné články vás bavia najviac, tak verím, že i dnešný článok Vás poteší a istým spôsobom inšpiruje.

Poďme sa vrátiť v čase. Už to bude viac než 5 rokov, od môjho prvého článku na tomto blogu. Prvý článok bol o kozmetike. I druhý, tretí, štvrtý… a vlastne takmer skoro všetky. Postupom času, ako sa rozvíjal blog, rozvíjala som sa i ja a svoje potešenie som už tak nenachádzala v kozmetike, ale skôr vo fitness a v zdravom životnom štýle. Asi ako každé dievča, som zo začiatku pod pojmom ,,fitness & zdravý životný štýl,, chápala nezmyselné diéty a hodiny na bežiacom páse.

Postupne, som sa však začala v tomto smere viac vzdelávať, začala som spoznávať vlastné telo a jeho potreby. Dnes po niekoľkých rokoch už viem, čo pojem ,,fitness a zdravý životný štýl,, naozaj znamená a je to rozhodne na míle ďaleko od toho, čo to pre mňa znamenalo na začiatku. Zdravie pre mňa neznamená už iba ručička na váhe, ale zdravé telo a hlavne zdravá myseľ.

Počas týchto rokov ,,učenia sa,, som si vybudovala pár zvykov, ktoré považujem za zdravé a stali sa súčasťou môjho života.

Dnes som sa rozhodla s Vami podeliť o tie, ktoré ja považujem za tie najdôležitejšie.

1. Pohyb ako neodmyslitelná súčasť každého dňa

Tento krát nemám na mysli hodiny strávené na bežiacom páse, stovky drepov či desiatky angličákov. Pohyb sa stal súčasťou môjho každodenného života i vtedy, ak zrovna nie som posilovni. Či už klasické prechádzky, plávanie alebo turistika. Toto sú najčastejšie pohybové aktivity, ktoré robia môj deň. Bez pohybu si svoj život už nedokážem predstaviť a aj ked zrovna nemám náladu na tréning v gyme, využijem svoju energiu aspoň na krátku prechádzku po okolí.

2. Našla som svoj balanc v stravovaní

Toľko krát som si myslela že som ho našla, toľko krát som sa myslela. Ale tento krát som ho našla, naozaj! Väčšinu môjho jedálnička tvorí zdravá strava, ale ak mám chuť na donut, dám si donut. Poteším tak seba, aj svoju myseľ . Nemyslím tak celý deň na to, ako veľmi by som ten donut chcela a dokážem sústrediť na dôležitejšie veci.

3. S kým si, taký si

Nebudeme si klamať, je na tom kus pravdy. A veľký… Preto sa snažím obklopovať ľudmi, ktorí majú pozitívnu energiu a idú si za svojimi snami. Samozrejme všetkého veľa škodí takže i tieto vlastnosti musia byť s mierou. Ak mám však okolo seba ľudí, ktorí vidia všetko pozitívne, má to pozitívny vplyv aj na mňa. Taktiež sa rada pohybujem medzi ľudmi, ktorí si idú za svojimi snami, čo ma motivuje ísť si za tými svojimi.

4. Hodinka na čerstvom vzduchu

Moja srdcovka, ku ktorej som sa dostala v USA. Keď som prišla do USA ako opatovateľka, snažila som sa aby som deti brávala na čerstvý vzduch čo najviac ako sa dá. Za tie dva roky som si na to zvykla natoľko, že sama čerstvý vdzuch denne potrebujem a hoc je vonku teplota takmer na nule, snažím sa stráviť na čerstvom vdzuchu aspoň hodinku.

5. Kvalitný odpočinok ako polovica úspechu

Odpočinok je jeden zo zvykov, ktorý mi robil najväčšie problémy. Nebudem vám klamať ale nechať svoje telo odpočívať a užiť si nejaký ten relax som sa poriadne naučila až po autonehode, keď som tak nejako nemala na výber. Pod pojmom odpočinok, nehovorím iba o spánku ale i o relaxácii.

Momentálne je neodmysliteľnou súčasťou môjho života sauna a parná sauna, ktorú si doprajem dva krát do týždňa. Taktiež, mojou najobľúbenejšou formou relaxu je horúci kúpeľ, avšak v USA mám iba sprchový kút a tak som od tejto aktivity upustila. Pri týchto aktivitách zrelaxujete nie len svoje telo ale i myseľ a tak sa do toho oplatí investovať ako svôj čas, tak i peniaze.

To by bolo mojich 5 zdravých návykov, ktoré mi zmenili život. Verím, že ste načerpali trošku inšpirácie a budem rada ak sa so mnou podelíte i o vaše návyky. Taktiež sa so mnou určite podelte čo by ste vo svojom živote radi zmenili, aby ste svoj život spravili trošku zdravší <3


Leave A Reply

Your email address will not be published.

X